CHP’Lİ VEKİLE BAYAR’DAN DESTEK

CHP'Lİ VEKİLE BAYAR'DAN DESTEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 1 milyon liralık CHP İl Başkanı Nusret Bayar, TBMM'de yaşanan kavgada CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç'a yönelik saldırıyı asla kabul edemeyeceklerini ve Özkoç'un yanında olduklarını vurguladı. Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamada ise Özkoç'un Cumhurbaşkanı'na yönelik sarf ettiği sözler nedeniyle hareket suçlaması ile suç duyurusunda bulunulduğu ve 1 milyon liralık tazminat davası açıldığı duyuruldu.

05 Mart 2020 - 16:40

Bayar yaşanan olayla ilgili Engin Özkoç'un arkasında olduklarını belirten bir açıklama yayınladı. Açıklamada şu ifadeler yer aldı: "Dün Meclis çatısı altında utanç verici bir olay yaşanmıştır. Saray’dan geldiği anlaşılan bir emirle Grup Başkanvekilimiz Engin Özkoç’a bir güruh tarafından planlı bir saldırı ve linç girişimi gerçekleşmiştir. Yüce Meclis’in çatısı altında gerçekleştirilen bu saldırı asla kabul edilemez!

Cumhuriyet Halk Partisi, otel lobilerinde değil, savaş meydanlarından kurulmuş, kuruluşun ve kurtuluşun partisidir. Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş harcı, Türkiye tarihinin eksenidir. Parti sözcümüz Faik Öztrak’ın da dediği gibi, kimse partimizin bu hakaretleri içine sindirmesini bekleyemez. Burada yapılan, Sn. Engin Özkoç'un aynı ifadeleri kullanarak hakaretleri iade etmesinden başka bir şey değildir. Her gün şehit haberi aldığımız günlerde AKP milletvekillerinin hesap sorması gereken kişi Engin Özkoç değildir."

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Muratpaşa ekipleri Gündoğmuş’ta
Muratpaşa ekipleri Gündoğmuş’ta
Antalya Büyükşehir Belediyesi afetzedelerin yanında
Antalya Büyükşehir Belediyesi afetzedelerin yanında