Çiftçiler beyaz perde ile tanıştı

Çiftçiler beyaz perde ile tanıştı

Konyaaltı Belediyesi, Doyran bölgesinde hayvan üreticiliğinden geçimini sağlayan çiftçi kadınları sinemaya götürdü. İlk kez sinema salonunda film izleyen çiftçiler, Başkan Semih Esen’e teşekkür ettiler.

13 Mart 2020 - 14:58

Bir çok tarım ürünün artık ithal edildiği ülkemizde küçükbaş ve büyükbaş hayvan üretiminde de büyük sıkıntılar yaşandığı biliniyor. Konyaaltı Belediyesi, hayvancılığın desteklenmesi düşüncesiyle İlçe genelinde hayvancılıkla uğraşan çiftçileri destekler projeler hayata geçiriyor. Aşı desteği ve mera geliştirme çalışmaları ile hayvan üreticilerine büyük destek sağlayan Konyaaltı Belediyesi, hayvan üreticisi kadınları, sosyal hayata dahil ediyor. Doyran bölgesinde hayvancılıkla geçimlerini sağlayan kadınlar, Konyaaltı Belediyesi’nin projesiyle ilk önce birlikte yemek yedi, sonra da sinema filmi izledi.

Konyaaltı Belediye Başkan Yardımcısı Muammer Saygılı ve ilgili birim müdürlerinin yer aldığı etkinlik, akşam yemeği ile başladı. Otobüsle evlerinden alınan 60 üretici kadın, birlikte yenilen yemeğin ardından bir alış veriş merkezinde sinemaya girdi. Çiftçi kadınlar, ilk kez sinema salonun da film izlediklerini, dolaysıyla da büyük heyecan yaşadıklarını söyledi.

Konyaaltı Belediyesi’nin etkinliğine katılan Doyran Mahallesi sakini Zekiye Uslu şöyle konuştu, “Doyran bölgesinin en ücra köşelerine kadar gelindi. Hiçbir şey ayrıntı atlanmadı. Bizler siyasetçilerin seçim zamanında gelip sonrasında unuttuğu kimseleriz. Bu bizim alışkın olduğumuz bir durum. Ancak Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, böylesine güzel bir etkinlikle bizleri hatırladı ve güzel bir ortamda buluşturdu. Bu bize çok güzel moral ve motivasyon oldu. Semih Bey’e bu etkinlik için teşekkür ediyorum.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ANTALYA’NIN SEMBOLLERİNDE RESTORASYON SÜRÜYOR
ANTALYA’NIN SEMBOLLERİNDE RESTORASYON SÜRÜYOR
Yeni kısıtlamalar neler ? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklıyor.
Yeni kısıtlamalar neler ? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklıyor.