Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıklama Yapıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıklama Yapıyor

Erdoğan:"Valiliklerimiz e-devlet ve PTT aracılığıyla talep eden tüm vatandaşlarımıza ücretsiz maske dağıtımına başladı, parayla maske satışı yasaktır.

06 Nisan 2020 - 19:17 - Güncelleme: 06 Nisan 2020 - 19:41

''Atatürk Havalimanı'nın  Hastane Olacağını'' belirtti.

Her gelişmede karşımızdaki tehdidin büyüklüğünü ve aldığımız tedbirlere uyulması gerektiğini gösteriyor. Yeşilköy Atatürk Havalimanını bin yataklı, Sancaktepe’deki havaalanı kısmını da bin odalık hastaneyi yapıyoruz. 45 gün içerisinde buraları bitireceğiz.

Sergilenen birlik, beraberlik ve dayanışma için şükranlarımı sunuyorum. Gazi Mustafa Kemal’in imzasıyla yayınlanan Tekalif-i Milliye emiriyle varını yoğunu ortaya koymuş bir milletiz.

''Firmaların Takip Sürelerini Uzattık'' dedi.

Firmalara ve gerçek kişilere kredi ödemelerini asgari 3 ay ödemeleri için finansman desteği sağlıyoruz. Kredi geri ödemelerindeki süreyi 90 günden 180 güne çıkararak takip sürelerini uzattık.KOSGEB geri ödeme desteklerinden faydalanan 136 bin işyerine Haziran’a kadar banka kredi ödemelerini de erteleme imkanı sağlıyoruz.

Her Vatandaşımıza Başvuru Yaptıklarında Destek verilecek

Valilik veya e-devlet'e başvurduğunuzda her türlü destek verilecektir.

Toplanan Para 1.5 Milyarı Buldu

Kampanya hesaplarında toplanan meblağ şu ana kadar 1 milyar 500 milyon TL’yi buldu.Her şeye rağmen Türkiye sağlıktan gıdaya ve temizlik malzemelerine kadar iyi bir yerdedir. Devlet böyle günler için vardır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Harun Sürek “Sanki Çölde Hapsedilmişim” ile karşınızda
Harun Sürek “Sanki Çölde Hapsedilmişim” ile karşınızda
 Büyükşehir Belediyesi yatırımlara devam ediyor
Büyükşehir Belediyesi yatırımlara devam ediyor