Başaran "Dereler İyi Parti’ye Akıyor”

Başaran "Dereler İyi Parti'ye Akıyor”

İyi Parti Antalya İl Başkanı Mehmet Başaran, Antalya'da birinci parti olacaklarına dikkat çekerek "Çekim merkezi haline gelen partimize her gün yeni katılımlar oluyor” diye konuştu.

21 Haziran 2020 - 12:23

 Yaptıkları çalışmalar ile Antalya'da birinci parti olmayı hedeflediklerini ve her geçen gün büyüdiklerini söyleyen İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Başaran, "Cazibe merkezi olan partimize her gün yeni katılımlar oluyor, kimseyi ötekileştirmiyor, herkesi kucaklıyoruz.. Halkımızın yoğun ilgisini ve teveccühlerini görmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bunun anlamı; dereler İYİ Parti'ye akmaktadır" dedi.

 

Başaran açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

ÜYE SAYIMIZ HIZLA ARTIYOR

"Antalyalılar partimize analarının ak sütü kadar helal 250.000 oyunu İYİ partiye vermiştir. Bir defa daha aziz Antalyalılara minnet ve şükran duygularımı sunuyorum. Teşekkür ediyorum.

İl Başkanı olduğumda 10’unu aktif üye yapma hedefi koymuştum. Bu hedefe hızla yaklaşıyoruz. Üye sayımız 20’bine yaklaşmıştır. İnşallah 2020 yılı bitmeden 25.000’e ulaşacak ve verdiğimiz sözü tutmuş olacağız. Hemen hergün partimize yeni katılımlar olmaktadır.

İyi parti Türkiye’nin geleceğinden endişe duyanların toplandığı MİLLİ BİR DİRENÇ MERKEZİ’dir. AKP zulmüne ve adaletsizliğine, AKP’den kaynaklı yolsuzluklara, haksızlıklara ortak olmak istemeyen milletimizin, mücadele azmi, direnci ve kararlılığı İYİ Parti'de vücut bulmuştur.

AKP iktidarından bezmiş, ümidini kaybetmiş AKP’nin yarattığı korku ve baskı ikliminden yorulmuş, enflasyon, pahalılık, yoksulluk, yolsuzluk ikliminden bıkmış milletimiz için İYİ Parti yeni bir soluk, yeni bir nefes, yeni bir umut olmuştur.

Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener ve yol arkadaşlarının baskılara, tehditlere, şantajlara, saldırganlıklara, iftiralara ve yalanlara karşı yürüttüğü korkusuz ve haklı mücadelesi, milletimiz nezdinde hak ettiği desteği almış, gerekli teveccühü görmüştür.

Partimiz Türk siyasetinde dengeleri değiştirmiş, siyasette kartların yeniden dağıtılmasının önünü açmıştır. İYİ Parti ile birlikte AKP nin çöküşü başlamıştır. Anketlerde Cumhur İttifakının oy oranı 40 lara düşmüş görünüyor. Bu halkın, ezilenlerin, yoksulların, işçilerin, emeklilerin, zulme dur diyenlerin zaferidir.

 

KONGRELERİMİZİ ŞÖLEN HAVASINDA GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ

İYİ Parti Antalya olarak halkın nezdinde kök salma, umut olma, kurumsallaşma adına kongrelerimizi gerçekleştiriyoruz. Bu hafta sonu Alanya, Kemer, Kepez, Konyaaltı, Manavgat ve Muratpaşa ilçelerimizde delege seçimlerimizi, Aksu, Döşeme altı, Finike, Gazipaşa, Kumluca ve Serik ilçelerimizde ilçe başkanlığı seçimlerimizi gerçekleştireceğiz.

Kongre süreci Demokrasi şöleni şeklinde seyretmektedir. Partililerimizin Türk demokrasisine nefes aldıran kararlı yürüyüşü halkta büyük hayranlık uyandırmaktadır. Bu kutlu yolda, Gazipaşa’dan Kaş'a kadar İbradı' dan Döşmealtı'na kadar tüm partililerimize başarılar diliyorum. Demokratik bir yarış, çok seviyeli bir biçimde devam ediyor. Delege aday adayı, ilçe başkan aday adayı olan arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Başarılar diliyorum. Hepsi benim yol arkadaşım, dava arkadaşımdır. Biz hepsine aynı mesafedeyiz. İl başkanlığı olarak her kesimden, her duruştan arkadaşımızı kucaklıyoruz.

Kimseyi fikrinden, zikrinden, orijininden, renginden, inancından dolayı dışlamıyor, ötekileştirmiyoruz. Yola birlikte çıktıklarımızla yürüyoruz. Yolda katılanları da yanımıza alıyoruz.

HEDEFİMİZ ANTALYADA İLK SEÇİMDE 1. PARTİ OLMAKTIR

Türkiye'nin iyi ve cesur insanları, değerli dava arkadaşlarım; Büyümeye devam edeceğiz. Partimiz de, gönlümüz de AKP'li vatandaşlarımıza da, MHP'li kardeşlerimize de, CHP'li arkadaşlarımıza da açıktır. Herkese yer vardır. Biz azınlık partisi değiliz. Çoğunluğun partisiyiz. Merkez partisiyiz. Bazı grupları, bazı kesimleri dışlarsak partimizi büyütemeyiz. Ülkücüler dava arkadaşımızdır. Partimizin zenginliğidir. Başımızın tacıdırlar. Bu Partide herkese yer vardır. Herkese ihtiyaç vardır. Biz kucaklayıcıyız. Ayrıştırıcı değiliz. AKP'den farkımız budur. Kimseyi ötekileştiremeyiz.

Kongrelerimizden büyüyerek, gelişerek, kökleşerek, kaynaşarak, kucaklaşarak çıkacağız. Herkesin, her partili arkadaşımın iradesi ve tercihine saygı duyuyorum. Tavsiyem hep geçmişte kalmayınız. Geçmişe takılmayınız.

Demokrasiden güç almış kurumsallaşmış bir parti olarak inşallah kongrelerimizden sonra partimizi Antalya'da 1. parti yapmak için el birliği ile hep birlikte çalışacağız ve bunu Allah'ın izni ile başaracağız. Buna 100 inanıyorum. Sizlere sonuna kadar güveniyorum.

Aziz Türk milleti; yönünü ‘’güneşe dön’’, her türlü düşünceye saygı duyulmasını istiyorsan, halkın meclisinde gerçek söz sahibi olmak istiyorsan, ülkemizde güneşin yeniden doğması için Güçlendirilmiş Geliştirilmiş parlamenter demokratik sistemi kurmak adına sizlere güneşe dön Türkiye diyorum.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Vali Yazıcı:
Vali Yazıcı: "Milletimiz son kaleyi muhafaza etmiştir"
Altın Portakal Film Festivali başvuruları başladı
Altın Portakal Film Festivali başvuruları başladı