Doğalgaz müjdesi mi verecek?

Doğalgaz müjdesi mi verecek?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cuma günü Türkiye açısından müjde niteliğinde bir gelişmeyi paylaşacağını duyurdu. Bu haber Yunanistan ile Türkiye arasında gerilimi yükselten Oruçreis gemisinin Akdeniz'de doğalgaz bulduğu şeklinde yorumlandı. Doğu Akdeniz'de sismik araştırma faaliyetinde bulunan Oruçreis gemisi Akdeniz'de özellikle Meis Adası güneyinde denizde petrol, gaz sondajı yapmasının yanı sıra, deniz tabanında kıymetli maden araması yapıyordu.

19 Ağustos 2020 - 18:32 - Güncelleme: 19 Ağustos 2020 - 19:53

"TÜRKİYE YENİ BİR DÖNEME GİRECEK" 

21 Ağustos Cuma günü bir müjde vereceğini ve Türkiye'nin yeni bir döneme gireceğini söyleyen Erdoğan, "Cuma günü inşallah milletimize bir müjdeyi vermekle karşı karşıya olacağımızı düşünüyorum. Cuma günü inşallah bu müjdeyi tüm ülkemize vermek suretiyle yeni bir dönemin açılacağına da inanıyorum. Açıklarsam heyecanı kaybolur. Şimdi açıklamamakta fayda var diye düşünüyorum." dedi.

Öte yandan diğer bir iddia da Türkiye'nin bir süredir sondaj çalışmalarını yaptığı Tuna Nehri çıkışındaki Tuna-1 ve Trakya kıyılarındaki Kıyıköy'de önemli doğalgaz kaynağı keşfettiği yönünde oldu. 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CHP KEPEZ'DEN CUMHURİYET KONVOYU
CHP KEPEZ'DEN CUMHURİYET KONVOYU
ANTALYASPOR'DA ŞOK AYRILIK
ANTALYASPOR'DA ŞOK AYRILIK