Dokumapark’ta zeytin hasadı

Dokumapark’ta zeytin hasadı

Kepez Belediyesi’nin imara açılan alanlarda kalan zeytin ağaçlarını yerinden sökerek, yeniden toprakla buluşturduğu Dokumapark’ta zeytin hasadı başladı.

13 Ekim 2019 - 21:12

Hızla büyüyen ve modern kentleşmeye ayak uyduran Kepez’de imara açılan alanlarda kalan zeytin ağaçları kesilmeyerek, yeniden toprakla buluşturulmaya devam ederken, bir yandan da dikilen ağaçların zeytinleri büyük bir titizlikle toplanıyor. Başkan Tütüncü’nün “Açılacak olan yollarda kalan zeytin ağaçlarını kesmeyin, bulvarlara ve parklara dikin” talimatıyla koruma altına alınan zeytin ağaçlarının bir bölümü bulvar ve parklara, bir bölümü de Dokumapark’ta özenle hazırlanan bahçelere dikilmişti. Kepez’in kesilmeyen ve yeniden toprakla buluşturulan zeytin ağaçlarında şimdi hasada başlandı.

Asırlık zeytin ağaçları Dokumapark’ta

İş makinesi yardımıyla sökülerek, başka alanlara dikilen zeytin ağaçlarının meyveleri, Kepez Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından da ağaçlara zarar verilmeden titizlikle toplanıyor. Asırlık zeytin ağaçları Dokumapark’ın bahçesini bambaşka bir güzelliğe kavuştururken, zeytin ağacının bolluğu ve bereketi Kepez’in semt parklarını da donatıyor. İlçenin çocukları sofraları süsleyen zeytinin nasıl yetiştiğini görebilsin diye; cadde ve bulvarların yanı sıra özellikle semt çocuk parklarına da zeytin ağaçları dikiyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Harun Sürek “Sanki Çölde Hapsedilmişim” ile karşınızda
Harun Sürek “Sanki Çölde Hapsedilmişim” ile karşınızda
Camilerde temizlik seferberliği başladı
Camilerde temizlik seferberliği başladı