DP İl Başkanı Kartal’dan iktidara tepki

DP İl Başkanı Kartal'dan iktidara tepki

Demokrat Parti (DP) Elmalı ilçe kongresinde konuşan İl Başkanı Hasan Ali Kartal, “Sahada her maçını kaybeden ama sanki maçı kazanmış gibi anlattıran bir iktidar ile kaybını 'ama elimi kolumu bağladılar' diye izaha kalkışan bir muhalefet, Türkiye'nin kaderi değildir” dedi.

06 Ocak 2020 - 15:58 - Güncelleme: 06 Ocak 2020 - 16:11

DP Elmalı İlçe kongresi parti binasında gerçekleştirilirken mevcut ilçe başkanı Selçuk Deveci güven tazeledi. Kongreye, DP Antalya İl Başkanı Hasan Ali Kartal, il yönetim kurulu üyeleri ve partililer katıldı. Selçuk Deveci’yi tebrik eden İl Başkanı Kartal, günümüzde insanların evlerini geçindirmekte zorlandığını belirtirken “Esaslı problemler ile karşı karşıyayız.

Üretmeden tüketen, kazanmadan harcayan bir ülke olduk. Türkiye’nin bu büyük tarihini kendilerine referans almaları gerekenleri, bu büyük geçmişi ve bu büyük devletin varlığını zedeleyerek Yeni Türkiye diyerek kendilerini her şeyin merkezinde kurma anlayışı içerisinde bir yıkım mühendisliği projesinin ülkeyi ve devleti nereye getirdiğini hepimiz görüyoruz. Kurulan mekanizmalarla beraber yürütmenin yasamanın, yargının bir kişinin adeta şubesi haline getirilmiş olmasının, tek kişilik bir devlet teşekkülü kurulma çabasının Türkiye’deki çarpıklığı en net haliyle görmekteyiz” ifadelerine yer verdi.

“Demokrat Parti Türkiye’nin çimentosudur ve eski aktif günlerine mutlaka dönecektir” diyen Kartal, “İnşallah genel başkanımız Gültekin Uysal ve demokrat kadrolarımızla birlikte kıratı tekrar şahlandıracağız. Demokratlık halka hizmetkarlıktır. Demokratlar kendisini halkın hizmetkarı bilir. Demokrasi bizim ruhumuzdur. Demokrasi bizler için bir gömlek değildir. Sahada her maçını kaybeden ama sanki maçı kazanmış gibi anlattıran bir iktidar ile kaybını 'ama elimi kolumu bağladılar' diye izaha kalkışan bir muhalefet, Türkiye'nin kaderi değildir. Çare vardır ve çare Demokrat Parti’dir” şeklinde konuştu.

Demokrat Parti’nin Türkiye'nin olmazsa olmazı olduğunu dile getiren DP Antalya İl Başkanı Hasan Ali Kartal, “Nerede bir hizmet varsa, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içine parmağımızı soksak Demokrat Parti, Doğruyol Partisi, Adalet Partisi'nin hizmetlerini görmekteyiz. Gün, bu toplumun hak ettiği demokrasiyi inşa etmek için mücadele etme günüdür. Böyle bir zaman diliminde varlık iradesi koymanın, yeniden milletin vicdan hizasında durmanın, yeniden milleti önceliği yapmanın, millete yaslanarak gelenleri, milleti yok var saydığı bir dönemde daha fazla anlam bulacağı kanaati içerisindeyim.” Açıklamasında bulundu.

Demokrat Parti’nin bir sevda ve bir dava partisi olduğunun altını çizen Kartal son olarak şunları söyledi: “Demokrat Parti bir vefa, bereket ve sevdadır. Bunu asla ve asla aklımızdan çıkarmamamız gerekmektedir. Bizim sevdamız milletten gelmektedir. Menderes'ten, Demirel'den, Özal'dan bu yana bu sevda devam etmektedir. Biz onları hep yad ederiz. Bizim demokrasi sevdamız bitmedi bitmeyecek.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türkiye’de corona virüsü ölü ve vaka sayısı
Türkiye’de corona virüsü ölü ve vaka sayısı
ANTALYA'NIN COVİD – 19 PLANI HAZIR
ANTALYA'NIN COVİD – 19 PLANI HAZIR