DSP İl Başkanı görevine devam ediyor

DSP İl Başkanı görevine devam ediyor

31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinde bazı ilçelerde büyük bir çıkış yakalayarak Kemer Belediye Başkanlığı’nın yanı sıra Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi’nde 5 meclis üyesiyle temsil hakkı kazanan DSP’nin Antalya İl Başkanı Ahmet Çakmak, görevde kalması yönündeki istekleri kırmayarak 5 Nisan’da açıkladığı istifa kararını geri çekti.

12 Nisan 2019 - 14:07 - Güncelleme: 12 Nisan 2019 - 14:10

Kemer, Serik ve Aksu’da iddialı isimlerle 31 Mart Mahalli İdareler seçimlerine giren Demokratik Sol Parti (DSP), bu ilçelerde büyük bir başarı elde etti. Necati Topaloğlu ile Kemer Belediye Başkanlığı’nı kazanan, Mehmet Habalı ile Serik’te ikinci, İsa Yıldırım ile Aksu’da üçüncü parti olmayı başararak bu ilçelerde meclis üyelikleri kazanan ve Büyükşehir Belediye Meclisi’ne 5 ismi göndererek orada da temsil hakkı kazanan DSP’nin Antalya İl Başkanı Ahmet Çakmak, seçimden sonra 5 Nisan’da İl Başkanlığı görevinden istifa ettiğini duyurmuştu. O dönemde “Demokratik Sol Parti Antalya İl başkanlığı görevimden, 5 Nisan 2019 tarihi itibariyle ayrılıyorum. Önümüzdeki kongrede de aday olmayacağım. Tüm Demokratik Sol Partili arkadaşlarıma ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İnanın hiç şüpheniz olmasın Demokratik Sol Parti'yi çok seviyorum. Parti Meclisi üyeliğim halen devam ediyor. Hepinize saygılar sunuyorum" diyerek açıklama yapan Çakmak, örgüt kurulu, il yöneticileri ve meclis üyelerinden gelen istek üzerine il kongresine kadar istifasını geri çekme kararı aldı.

“ANTALYA ÖRGÜTÜMÜZÜ YENİLEME KARARI ALDIK”

Sosyal medya hesabı üzerinden “31 Mart yerel seçimlerinde olumlu, olumsuz, bazı istenmeyen gelişmeler olmuştur. Örgüt Kurulu ve il yönetimi arkadaşlarımla görüşüldü. Bu süreçte İl başkanlık görevimden ayrılmam uygun görülmemiştir. Arkadaşlarımla birlikte yaptığımız mücadelede başarılı olduğumuz bir gerçektir. Demokratik Sol Parti Antalya Örgütümüzü en kısa sürede yenilememiz gerektiğine, tüm ilçelerde kongre yapılmasına karar verilmiştir. Demokratik Sol Parti’yi benimseyen bizlere katılmak isteyen arkadaşlara duyurulur” diyerek istifa kararını geri çektiğini duyuran Çakmak, İl kongresine kadar görevini sürdüreceğini bildirdi.

“YENİLENMEMİZ GEREKİYOR”

“Antalya’da yapılacak çok güzel işler, projelerimiz var. Yenilenmemiz gerekiyor. Yeni bir yönetim oluşturarak Antalya’yı daha güçlendirerek devam edelim kararındayız. Daha güçlü bir DSP örgütü ortaya çıkarmak istiyoruz” diyerek 19 ilçede ve ilde kongre kararı aldıklarını belirten Çakmak, “İlçe kongrelerimizi tamamlamak tahminen 1-2 ay sürer. Bildiğiniz gibi önümüzdeki süreçte genel merkez kongremizde var. Bizler ilçe ve il kongrelerimizi yaptıktan 3-5 ay sonrasına genel merkez kongre kararı alınır” dedi.

GÖREV ALMAK İSTEYENLERE DAVET

Partide görev almak isteyenlere de davette bulunan Çakmak, “Görev almak isteyen arkadaşlarımız muhakkak olacaktır. Ben görev almak isteyen arkadaşlarımızın kesinlikle önlerini kesmek istemiyorum. Benim şuanda il kongresinde adayım diyerek arkadaşlarımızın önünü kesmem doğru olmaz” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
LGS VE YKS ADAYLARINA ÖNERİLER
LGS VE YKS ADAYLARINA ÖNERİLER
Protez Gözle Doğal Görünüm Mümkün !
Protez Gözle Doğal Görünüm Mümkün !