"EĞİTİMDE BAŞARI BU ÇATININ ALTINDA"

"EĞİTİMDE BAŞARI BU ÇATININ ALTINDA"

Eğitimde enleri ve ilkleri başaran Çatı Koleji, öğrencileri her alanda yenilikçi, öncü, özgüven sahibi, duyarlı, sorumluluk bilinci olan, yüksek ahlaki değerler taşıyan bireyler olarak yetiştirmeyi ilke edinirken, eğitim camiasındaki 10 yıllık tecrübesini, süreç odaklı işleyen ve öğrencinin akademik başarısının yanında sosyal, kültürel ve zihinsel gelişimlerini de temel alan eğitim sistemi ile birleştirerek adından söz ettiriyor.

18 Mayıs 2019 - 16:55 - Güncelleme: 18 Mayıs 2019 - 17:06

Çatı Koleji bünyesinde gerçekleştirilen gelişim eğitimleri, sadece sınava hazırlık için değil bireyin tüm yaşantısında kullanacağı harika beceriler kazandırmayı amaçlarken, bir öğrencinin soruları daha hızlı okuma, doğru seçimlerle testleri çözebilme, doğru yöntemlerle not tutma, etkili ders çalışma, mesleki bilgilendirme gibi birçok konuda gelişimine de katkı sağlıyor.

HAFTA İÇİ EĞİTİM

Teknolojiyi yakından takip ederek, çağdaş eğitim anlayışımızla her türlü olanağı öğrencilerimize sunmaktayız. Dürüst, hoşgörülü, sürekli gelişen, güvenilir, şeffaf, kaynakları etkin ve verimli kullanan, öğrenci ve veli odaklı çalışan, kaliteli eğitim- öğretim anlayışımızla her zaman hizmetinizdeyiz.

  • Öğrencilere sadece ezber ve temel öğretimin dışında yorumlayabilme, çözümleyebilme, sonuca ulaşmak için bilimsel düşünme, yoğunlaşma becerileri kazandıran üstün Matematik ve Fen Bilgisi eğitimi,
  • Toplum ve millet olma bilinci aşılayan, özgür bireyler olarak haklarımızı, davranışlarımızı şekillendiren nitelikli Türkçe ve Sosyal Bilgiler eğitimi,
  • Yaşamda aktif olarak kullanabilecekleri ileri düzey ve kaliteli Yabancı Dil eğitimi, Cambridge Programı ile speaking alanında üstün gelişme,
  • Okçuluk, Sanat ve tasarım, Müzik dersleri ile spor, sanat, müzik gibi alanlarda öğrencilerin gelişme ve kendini ifade etme imkanı.

Her biri alanında uzman, tecrübeli branş öğretmenleri, Öğretmen gözetiminde denetimli çalışma program, her öğrenci için bireysel çalışma masası, eksiklerin tamamlanması için acil başarı sistemi, sınırsız kaynak desteği, anlayarak Hızlı Okuma Eğitimi, Test teknikleri eğitimi, verimli ders çalışma eğitimi, hafıza teknikleri eğitimi, her hafta bir deneme,veli seminerleri, öğrenci koçluğu, eğlenceli sosyal aktiviteler...

HAFTA SONU EĞİTİM

Okulumuzda her hafta sonu cumartesi 09.00 ile 12.20 arası deneme sınavı, etüt dersleri, kulüp faaliyetleri ve okul dışı aktiviteler yapılmaktadır. Her öğrenci için başarılarını en üst seviyeye çıkarmak ve süreç takibini düzenli bir şekilde yapabilmek için LGS ve Üniversite hazırlık öğrencilerine 15 Mart tarihine kadar iki haftada bir,15 Mart tarihinden sonra her hafta, diğer sınıf gruplarına iki haftada bir şeklinde planlanan deneme sınavları uygulanmaktadır. Öğrencilerin haftalık gördüğü derslerdeki performansları kazanımları ve eksiklikleri bu deneme sınavları ile ölçülür eksik görülen konular ise Acil Başarı Sistemi kapsamında etüt dersleri ile tamamlanır.

REHBERLİK VE DANIŞMANLIK

Her öğrencinin bireysel farklılıkları olduğu kabul edilerek öğrenci merkezli eğitim öğretim ortamı oluşturulmaya çalışılmaktadır. Bu nedenle eğitimi tamamlatıcı ve destekleyici bir hizmet olan öğrencinin kendini daha iyi tanıması, özelliklerinin farkında olması, kendisine açık olan fırsatları ve seçenekleri tanıması, kendisi için gerçekçi kararlar alabilmesi, potansiyellerini geliştirebilmesi, karşılaştığı engel ve sorunlara karşı uygun baş etme becerileri gösterebilmesi ve çevresine uyum sağlayabilmesi için rehberlik hizmetlerini aktif bir şekilde sunuyoruz. Etkili bir şekilde yürütülen Rehberlik Faaliyetleri veliye öğrencinin durumunu sürekli kontrol edebilme imkanı sağlar. Rehber öğretmen 2 haftada bir veliyi arayarak düzenli olarak bilgi akışı sağlar. Konferans salonumuzda yapılacak veli toplantıları ve rehber öğretmen görüşleri ile veli ve kurum arasındaki iletişim sağlam bir zemine oturur ve öğrencinin ev yaşantısı da takip edilmiş olur  

ACİL BAŞARI SİSTEMİ

Öğrencilerin eksiklerinin sürekli taranarak tamamlanmasını sağlayan eğitim programıdır. Düzenli olarak yapılan deneme sınavı sonuçları analizli olarak öğrenci, veli ve öğretmenlerle paylaşılmaktadır. Deneme sınavı sonuçlarını danışman öğretmen ve rehberlik servisi düzenli olarak takip ederek öğrenciyi eksik olduğu konuları tamamlayabilmesi için Acil Başarı Sistemi kapsamında etütlere yönlendirmektedir. Koçluk dosyasında ki günlük soru çözümleri de öğrencinin başarısını tespit etmede önemli bir etkendir. Acil Başarı Sisteminde öğrencilerin eksikleri yıl içinde sürekli olarak taranır ve anında ders takviyeleriyle tamamlanır. Bu sistem kurumumuzda ki tüm öğrencilere ücretsiz olarak verilmektedir.

VİZYON

Toplum için yaşayan, toplumun değerlerine önem veren bir kurum olarak Antalya’da yetiştirdiğimiz öğrencilerimizle topluma örnek olan bireyler yetiştirmeyi kendimize amaç edinerek bu doğrultuda doğru kararlar alarak ilerlemekteyiz. Biliyoruz ki eğitim bu Çatı’nın altında kendini geliştiren, yetiştiren ve değişen koşullarla her zaman ayak uydurabilen nesillerin Çatı’sı olacaktır.

MİSYONUMUZ

Eğitimde mükemmele ulaşmak için sürekli gelişim programları uygulamak. Öğrencilerin akademik başarı ve gelişimlerinin yanında sosyal, kültürel, zihinsel ve duygusal gelişimleri için belirlenmiş olan eğitim öğretim programını, öğrencilerin yeteneklerine ve ihtiyaçlarına uygun olarak etkili ve verimli bir şekilde sunmak. Öğrencilerin bireysel öğrenme yeteneklerine uygun olarak aktif rehberlik hizmeti vermek. Öğrenci odaklı çalışarak aile-kurum-öğrenci ilişkilerini geliştirecek doğru iletişim kurmak. LGS ve Üniversite Sınavında başarıyı getirecek doğru strateji ve yöntemi uygulamak. Yetenekli ve kendini sürekli geliştiren, dinamik, güler yüzlü kadroyla öğretimi uygulamak. Eğitim öğretimin temelini teşkil eden disiplini insanlık dışı davranma olarak değil, insancıl öğrenme ortamı sağlayarak, psikolojik güvenlik ve yetenekleri genişletecek bir gereksinim olarak görüp başarıya götürecek doğru disiplini uygulamak.

DEĞERLERİMİZ

Teknolojiyi yakından takip ederek, çağdaş eğitim anlayışımızla her türlü olanağı öğrencilerimize sunmaktayız. Dürüst, hoşgörülü, sürekli gelişen, güvenilir, şeffaf, kaynakları etkin ve verimli kullanan, öğrenci ve veli odaklı çalışan, kaliteli eğitim- öğretim anlayışımızla her zaman hizmetinizdeyiz.

 

ADRES: Çatı Eğitim Kurumları Muratpaşa Mah.Çatalköprü Cad. No:21

Muratpaşa /Antalya  0 242 242 44 00 / 88 00     info@catiegitim.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
 Türkiye'nin Yeni Genç Sesi Belli Oldu
Türkiye'nin Yeni Genç Sesi Belli Oldu
Büyükşehir 2019 Faaliyet raporu kabul edildi
Büyükşehir 2019 Faaliyet raporu kabul edildi