Emniyette rütbe terfi töreni

Emniyette rütbe terfi töreni

Emniyet Müdürlüğü kadrosunda görevli toplam 21 personel için terfi töreni gerçekleştirildi. İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan törende yaptığı konuşmada, rütbe demenin sorumluluk olduğunu, her rütbe yükselişinin vatandaşa, millete ve ülkeye karşı olan sorumluluğu da arttırdığını söyledi.

01 Kasım 2019 - 17:14 - Güncelleme: 01 Kasım 2019 - 17:37

3201 sayılı Emniyet Teşkilatı Kanununun 6638 sayılı Kanun ile değişik 55. Maddesi ve Emniyet Hizmetleri Sınıfı Personeli Rütbe Terfileri ve Değerlendirme Kurullarının Çalışma Usul ve Esaslarına İlişkin Yönetmelik hükümleri doğrultusunda; Yılı Yüksek Değerlendirme Kurulunca Antalya Emniyet Müdürlüğü kadrosunda görevli; 2.Sınıf Emniyet Müdürü rütbesinden 1. Sınıf Emniyet Müdürü rütbesine (2), 3. Sınıf Emniyet Müdürü rütbesinden 2. Sınıf Emniyet Müdürü rütbesine (6), 4. Sınıf Emniyet Müdürü rütbesinden 3. Sınıf Emniyet Müdürü rütbesine (7), Emniyet Amiri rütbesinden 4. Sınıf Emniyet Müdürü rütbesine (6), Personelimiz olmak üzere toplam (21) personelimize rütbeleri İl Emniyet Müdürü Sayın Mehmet Murat Ulucan tarafından törenle takıldı.
Törende konuşan Mehmet Murat ULUCAN, “Yaşadığımız bugünlerde Ulusal Güvenliğimiz için Suriye’nin Kuzeyinde başlatılan Barış Pınarı Harekatından dolayı daha sade bir törenle arkadaşlarımızın rütbelerini takdim etmek  istedik. . Bugüne kadar ki çalışmalarımızın geri dönüşümleri olumlu olarak yansıdı. Bu yüzden sizlere ayrı ayrı çok teşekkür ederim. Her zaman desteğimle arkanızda olduğumu bir kez daha hatırlatmak isterim. Polislik mesleği zor ve meşakkatli bir meslektir. Bu görevi yerine getirirken ailemizden, özel hayatımızdan birçok fedakârlık yapmaktayız. Bizlere başarılı çalışma ortamı sağlayan ailelerimize, eşlerimize, bizlere verdikleri destek ve güvenden dolayı ayrıca teşekkür ediyorum. Bilmenizi isterim ki rütbe demek sorumluluk demektir. Her rütbe yükselişi vatandaşımıza, milletimize ve ülkemize karşı olan sorumluluğumuzda artışlar meydana getirmektedir. Bir üst rütbeye terfi eden (21) personelimizin yeni rütbeleriyle de başarılı hizmetler yapacakları inancıyla; hepinize görevlerinizde başarılar diliyorum.” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Vali Yazıcı’dan Başkan Böcek’e iadeyi ziyaret
Vali Yazıcı’dan Başkan Böcek’e iadeyi ziyaret
Akdeniz dijital fuarla dünyaya açılacak
Akdeniz dijital fuarla dünyaya açılacak