‘Engelsiz Plaj’ takdir topluyor

‘Engelsiz Plaj' takdir topluyor

Antalya'yı engelsiz bir şehir yapmak için kolları sıvayan Büyükşehir Belediyesi'nin hizmete açtığı ‘Engelsiz Plaj', engelli vatandaşları yıllardır uzaktan baktıkları denizle buluşturmaya devam ediyor. Sosyal hizmet alanında engellilere yönelik pek çok önemli projeyi hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, Engelsiz Plaj ile hem engellilerden hem de engelli ailelerinden büyük takdir topluyor.

06 Ağustos 2017 - 23:49

Büyükşehir Belediyesi'nin Konyaaltı Sahili'nde 5 numaralı plajda hizmete sunduğu ‘Engelsiz Plaj' herkesin takdirini topluyor. Engeli dolayısıyla denize giremeyen ya da çok zor şartlarda Akdeniz'le buluşabilen engellilerartık özel platforma sahip asansör ve görevli personel aracılığıyla tek başlarına rahatlıkla denize girebiliyor.

HERGÜN GELECEĞİZ

Bedensel engelli Koray Karaoğlu'nun annesi Çiğdem Karaoğlu  "Bu imkan bizler için çok iyi oldu. Denize girerken çok zorluk çekiyorduk. Oğlumu ben taşlardan kumlardan sürükleyerek denize götürmeye çalışıyordum, belediye başkanımızdan Allah razı olsun. Oğlumun tedavisi için, kaslarının güçlenmesi için denize gitmesini tavsiye ediyorlardı. Hiç gelemiyorduk. Artık oğlumla birlikte her gün denize geleceğiz' diye konuştu.

20 yıldır engeli dolayısıyla denize hiç gelmediğini söyleyen Mehmet Oktaş ise' Daha önce denize gelmiyordum. Geldiğim zaman da kenarda oturuyordum. Korkuyordum denize girmekten. Bu proje çok güzel olmuş, çok beğendim. Başkanıma da teşekkür ederim, emeği geçen tüm herkese çok teşekkür ederim. İnşallah bundan sonraburaya sürekli geleceğim' dedi.

BAŞKANIMIZ İYİ Kİ VAR

Konyaaltı sahilinde denizin keyfini çıkaran 52 yaşındaki Hasan Saka, Engelsiz Plaj'dan duyduğu memnuniyeti şu sözlerle dile getirdi: "Ben ortopedik engelliyim. Daha önceleri ailemin yardımı olmadan bu denize gelemiyordum. Şimdi tek başıma arabama binip, otoparka geldiğim andan itibaren, engelli otoparkımız var, bize ait. Daha sonra tek başıma plaja inip görevliler yardımıyla denize giriyoruz, duşumuzu alıyoruz. Görevli arkadaşlar bizi en güzel şekilde yolcu ediyor. Başkanımıza bu hizmeti için çok teşekkür ediyoruz, iyi ki var'.

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
1 Haziran'da normalleşme süreci başlıyor
1 Haziran'da normalleşme süreci başlıyor
Harun Sürek “Sanki Çölde Hapsedilmişim” ile karşınızda
Harun Sürek “Sanki Çölde Hapsedilmişim” ile karşınızda