ERGUN TELCİ: "SÖZÜN BİTTİĞİ YERDEYİZ, İNSANLIK NAMINA...

ERGUN TELCİ: "SÖZÜN BİTTİĞİ YERDEYİZ, İNSANLIK NAMINA OLAYI GÖREN DUYAN VARSA BİZE ULAŞSIN "

2017 yılında Antalya Büyükşehir Belediye’sine ait KL08 hatlı otobüsten tam inecekken şoförün otobüsü, kapıları açık vaziyette hareket ettirmesi üzerine yere yuvarlanarak düşen Gülseren Telci’nin hukuk mücadelesi aradan geçen 4 yıla rağmen halen sürüyor.

02 Eylül 2021 - 11:12 - Güncelleme: 02 Eylül 2021 - 11:19

. 75 yaşındaki kadının oğlu Ergun Telci, omurgası kırılan ve bugün halen tedavisi devam eden annesinin hukuk mücadelesini sürdürmekte kararlı olduklarını belirtiyor ve olayı gören şahit varsa onlara son mahkemeye sayılı günler kala çağrıda bulunuyor: “ İnsanlık namına, kaza anını gören varsa lütfen bize şahitlik etsin, bu olayın sahibi şoför hakkettiği cezayı alsın, başka mağdurlar olmasın”

Tarihler 13 Mayıs 2017’yi saatler ise 15.00 civarını gösterdiği sırada Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne ait KL08 hat numaralı, 07 AU 0169 plakalı otobüsle seyahat eden Gülseren Telci;  eski Öğretmen Evi'nin karşısındaki durakta tam inecekken şoförün otobüsü, kapıları açık vaziyette hareket ettirmesi üzerine yere yuvarlanarak düştü. 

Skandallar Peşi Sıra Geldi… 
Gülseren Telci için düşme sonrası yaşadıkları ise daha acı oldu.  Oğlu Ergun Telci o güne ait olanları şöyle anlatıyor: “ Annem düşmesi sonrası şoför annemin yanına gelmiş annemi suçlamış, yola devam etmem lazım demiş ve ne bir ambulans ne de başka bir şey çağrısında bulunmayarak devam etmiş. Annemi durakta o halde bırakmış ve gitmiş. Annem o halde on-onbeş dakika durakta beklemiş, sonrasında aynı hattan bir sonraki otobüs durağa geldiğinde annemi otobüse alarak hastaneye götürmüş.”
Olayın sıcaklığı ile pek bişey anlamayan Gülseren Telci, hastaneye geldiğinde acı gerçeklerle de yüzleşmiş. Telci’nin kaza sonrası omurgası kırılmış. Gülseren Telci’nin oğlu Ergün Telci geçen tedavi süreci hakkında ise şunları söylüyor: “ 6 ay boyunca tedavi görmesine karşın hareket ve yürüme kabiliyetinde halen ciddi kayıplar yaşamaktayız. Evde kendi ihtiyaçlarını dahi yerine getiremeyecek kadar zor durumda, halen ciddi tedavi sürecimiz sürüyor.”  
Adaletin Yerini Bulması İçin Süre Azalıyor!
Bilirkişi raporları da bu kazanın hayati tehlikeye sebep olduğunu belirtmesine rağmen olaya ilişkin ceza yargılaması devam ettiğini belirten Ergun Telci: “ Kazanın gerçekleştiği otobüsü kullanan şoför, olayın etkin şekilde soruşturulmaması ile geçen süreden de yararlanarak uzun süre ‘inkar’ etti. O gün ilgili hatta görev yapan 20 şoför tek tek annemle yüzleştirildi. Annem kazayı yapan şoförü teşhis etmesine rağmen halen inkar eden bir şoförle karşı karşıyayız. Adaletin tesisi için, bu kişinin işlediği fiili tekrardan başkalarına da yapmamasının sağlanması için olayı gören kişilerin ceza yargılamasında tanık olmasına ihtiyaç vardır. Şu an sözün bittiği yerdeyiz ama insanlık namına da yardım istiyoruz.  13 Mayıs 2017 tarihinde bu olayı görüp tanıklık yapabilecek kişilerin tarafımıza ulaşmasını rica ediyoruz. Ceza dosyasının duruşması, 10 Eylül'de görülecek olup Antalyalıların hassasiyeti ile olayı gören kim varsa bizimle iletişime geçmesini istiyoruz.” 

İletişim 0 (532) 641 59 49

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Antalya Kitap Fuarında İlber Ortaylı izdihamı yaşandı
Antalya Kitap Fuarında İlber Ortaylı izdihamı yaşandı
Başkan Uysal’dan Kaleiçi turu
Başkan Uysal’dan Kaleiçi turu