Esmeray’dan Anneler günü mesajı

Esmeray'dan Anneler günü mesajı

Başta kendi annesi Sultan Esmeray olmak üzere ebediyete intikal etmiş olan bütün annelere rahmet dilediğini kaydeden Antalya Kültür Memur Sen Başkanı Esat Esmeray, “Hasta olanlara acil şifalar diliyor, bütün annelerimizin Anneler Günü’nü en kalbi duygularla kutluyorum" dedi.

11 Mayıs 2019 - 16:16

“HAKLARI ASLA ÖDENEMEZ”

Annelerin hakkının asla ödenemez olduğunun altını çizen Esmeray, “Bir annenin çocukları için katlandığı çile, acılar daha çocuk doğmadan önce başlar. Karnında taşıdığı 9 ay boyunca defalarca rahatsızlıkla karşı karşıya kalır, sancılar çeker. Doğurur büyütünceye kadar hep başına bir şey gelir endişesiyle aklındadır çocuğu. Büyütünce evlendirmek, iyi bir yuva kurmasıdır tasası. Evlendirdikten sonra da en ufak derdi, tasası annenin de derdi ve tasasıdır. Anne fedakarlıktır, çocuğu için kaygılanmak, ne kadar büyüseler de hiçbir zaman onlara kıyamamaktır. Düşünün bir kere, sizin için onca acıya, fedakarlığa hiç karşılık beklemeden katlanan annenizin hakkını ödeyebilir misiniz? Asla ödeyemezsiniz. Onun için eğer hayattaysa annenizin kıymetini bilin. Ona bir of diyecek olursanız bile sizin için katlandıkları aklınıza gelsin ve bırakın kalbini kırmayı of bile demekten kaçının” dedi.

“BÜTÜN ANNELERİMİZİN GÜNÜ KUTLU OLSUN”    

Başta kendi annesi Sultan Esmeray olmak üzere ebediyete intikal etmiş olan bütün annelere rahmet dilediğini kaydeden Esmeray, “Hasta olanlara acil şifalar diliyor, bütün annelerimizin Anneler Günü’nü en kalbi duygularla kutluyorum. İmkanı olan herkes annesini bu mutlu gününde bizzat yanına giderek yalnız bırakmamalı. İmkanı olmayanlar da telefonla arayarak hal hatırlarını sormalı. Annesini kaybedenler de en azından bir duayı esirgememeli. İnanın anneye verilebilecek en güzel hediye pahalı şeyler değil, ‘Ben geldim anne’ demektir” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ekici'de bayrak 3. kuşağa teslim edildi
Ekici'de bayrak 3. kuşağa teslim edildi
En fazla mavi bayrak Büyükşehir'de
En fazla mavi bayrak Büyükşehir'de