EŞREF URAL AK PARTİ’DEN CHP’YE GEÇTİ

EŞREF URAL AK PARTİ'DEN CHP'YE GEÇTİ

AK Parti Kepez Meclis üyesi Eşref Ural, CHP'ye transfer oldu. Ayrılık sebebini açıklayan Ural, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü'nün meclis üyelerine karşı tutumunu gerekçe gösterdi.

26 Haziran 2020 - 13:58

AKP Kepez Belediye Meclis Üyesi Eşref Ural, CHP'ye geçti. 

CHP Kepez İlçe Başkanı Önder Kurnaz AKP Kepez Meclis Üyesi Eşref Ural'ın CHP'ye geçmesi ile ilgili yaptığı açıklamada, "AKP'li Kepez İlçe Belediyesi Meclis Üyesi Eşref Ural bugün itibariyle köklü partimiz Cumhuriyet Halk Partisi'ne katılmış bulunmaktadır. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun toplumun her kesimine yüreğimizi, sevgimizi ve kapımızı açtık diyerek Sn. Eşref Ural' a CHP Genel Merkez'de rozetini takarak hoşgeldin dileklerini ilettiler. Bizlerde CHP Kepez İlçe Başkanlığı olarak Genel Başkanımızın işaret ettiği gibi parti gözetmeksizin tüm Kepezli hemşerilerimize kapımızın ve gönlümüzün sonuna kadar açık olduğunu belirtmek isteriz. Bu gönül birlikteliğimizin, partimize, Kepez'imize, tüm halkımıza hayırlı olmasını diliyorum" dedi. 

Eşref Ural'ın açıklaması da şu şekilde:"Belediyeler halk iradesinin doğrudan doğruya hayata geçtiği kurumlardır. Dolayısıyla seçilmiş belediye meclis üyeleri, belediyenin meclis ve idari faaliyetlerinde etkin görev ve sorumluluk almalıdırlar.

Ancak Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü halkın oyları ile seçilmiş meclis üyesini, sadece meclis çalışmalarıyla sınırlandırıp, belediye, idari ve icrai faaliyetlerinden uzak tutmayı tercih ediyor. Bu anlayışın antidemokratik olduğunu ve ilaveten, demokrasi ve halk iradesinin tahahhkunu engellediğini düşünüyorum.

Ve ayrıca Antalya özelinde CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in ve CHP Kepez İlçe Başkanı Önder Kurnaz'ın seçildikleri günden beri, yaptıkları halka dayalı, başarılı ve toplumun her kesimini kucaklayan çalışmalarının da CHP'ye katılma tercihimde etkisi olduğunu belirtmek isterim.


                                            
                                           
                                 

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Davut Doğru
  1 yıl önce
  Demek ki Tütüncü belediye başkan yardımcılığını vermedi. Siyasi bir figür olarak \"HİÇ\" olduğunun farkına vardın ha Ural efendi?
 • Tayfun İçelli
  1 yıl önce
  Eşref, AKP den istediğini vermediler mi yavrum? Tütüncü belediye başkan yardımcılığı verse ölene kadar AKP li olacaktın. Dön Eşref dönelim!
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kepez’in ormanlarında çevre temizliği
Kepez’in ormanlarında çevre temizliği
Muratpaşa ekipleri Gündoğmuş’ta
Muratpaşa ekipleri Gündoğmuş’ta