Fahri Trafik Müfettişleri geçmişi değerlendirdi

Fahri Trafik Müfettişleri geçmişi değerlendirdi

Fahri Trafik Müfettişleri ile 2019 Yılı Eğitim ve Değerlendirme toplantısı yapıldı. Antalya’da görev yapan Fahri Trafik Müfettişlerinin Antalya trafiğine yapmış oldukları katkılar dile getirilerek, geçmiş yıllara ve 2019 yılına ait istatistiki veriler incelendi.

27 Kasım 2019 - 20:09

Antalya Emniyet Müdürlüğü Antalya’da Fahri Trafik Müfettişleri ile birlikte trafik kaza oranlarını en alt seviyelere çekerek güvenli bir trafik ortamı oluşturmak için çalışmalarını sürdürüyor. Fabrikalar Mahallesi Hasan Tahsin Caddesi Esnaf Sanatkârlar Odaları Birliği Toplantı Salonunda Trafik Birimlerinden Sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcımız Nurettin ŞENGÜL, Trafik Denetleme Şube Müdürü Orhan TEZCAN, Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürü Hüseyin ÇALHAN, İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Müdür Vekili Teğmen Ayşegül Gizem ALANUR, Jandarma Trafik İşlem Astsubayı Uzman Jandarma Nuri ÖZEN ve (278) Fahri Trafik Müfettişinin katılımı ile 2019 yılı eğitim ve değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Trafik Birimlerinden Sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı Nurettin ŞENGÜL konuşmasında, “ Dünya Sağlık Örgütü 2019 raporuna göre; dünyada her yıl 1.350.000’ in üzerinde insan trafik kazalarında hayatını kaybettiğini belirtti. Trafik kazalarının ülkemize verdiği zararın ise ortalama 46,5 milyar Türk lirası olduğunu vurgulayan Şengül, “ 46,5 milyar Türk lirası ise ülkemizin bir yıllık turizm sanayinden kazandığı gelirine eşittir. Hiç şüphesiz, bir ülke ne kadar gelişmiş olursa olsun, trafik kazalarının tamamının önlenebilmesi mümkün değildir; ancak meydana gelen trafik kazalarının en aza indirgenebilmesi için yürütülecek çalışmalarda, kamudan özel sektöre, sivil toplum kuruluşlarından üniversitelerimize, sanatçılarımızdan sporcularımıza, kısaca toplumumuzun her kesimine önemli görevler düşmektedir. Trafikte yaptığımız denetimlerin öncelikli amacı, yol kullanıcılarını cezalandırmak değil aksine düzenli ve güvenli bir trafik ortamı oluşturmak, alışkanlık haline gelen hatalı davranışları değiştirmek ve nihayet işin temelini oluşturan eğitim ve bilinçlenmeye katkı sağlamaktır” dedi.

Nurettin Şengül’den sonra  kürsüyeTrafik Denetleme Şube Müdürü Orhan TEZCAN geldi. Tezcan, Fahri Trafik Müfettişliği yönetmeliğinde yapılan değişiklikler, Karayolları Trafik Kanunu’ nunda bulunan ancak Fahri Trafik Müfettişlerimizin yetkisinden kaldırılan kanun maddeleri ile ilgili bilgiler, hatalı kullanılan kanun maddelerinin kullanılması gereken durumları hakkında eğitici bilgiler, Fahri Trafik Müfettişleri ile ortak yapılan çalışmalar sonucu elde edilen başarılar daha iyi olması için yapılması gerekenler ile ilgili olarak bilgilendirme yaptı.

Trafik Denetleme Şube Müdürlüğüne bağlı Fahri Trafik Müfettişliği Büro Amirliğinde görevli polis memuru Bülent ÇELİK ise; 16/07/2019 tarihi itibari ile Fahri Trafik Müfettişlerinin kullanımına açılan “Mobil Uygulama” kullanımı ile ilgili eğitici sunumu aktardı. Toplantı sonunda Trafik Birimlerinden sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı Nurettin ŞENGÜL tarafından, Fahri Trafik Müfettişlerinin merak ettiği konular, bulundukları bölgedeki ve yaşadıkları sorunlar ile ilgili soruları cevaplandırıldı, tespit edilen konular üzerinde gerekli çalışmaların yapılacağı belirtilerek Fahri Trafik Müfettişlerine yapmış oldukları başarılı ve özverili çalışmaları dolayısı ile teşekkür edildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
1 Haziran'da normalleşme süreci başlıyor
1 Haziran'da normalleşme süreci başlıyor
Konyaaltı Sahili'nde sosyal mesafe düzenlemesi
Konyaaltı Sahili'nde sosyal mesafe düzenlemesi