FERİDUN BAHŞİ İDDİALI

FERİDUN BAHŞİ İDDİALI

Seçimin Nabzını tutan Akdeniz Bülten Haber Dergisi olarak İYİ Parti Antalya milletvekili adayı Feridun Bahşi ile genel seçimler ve Antalya üzerine sohbet ettik. Bu seçimde son derece iddialı olan Bahşi, akıllarda kalan önemli soru işaretlerine de yanıt verdi.  Haber: DİLEK BOZKURT ÖZGENÇ

11 Haziran 2018 - 21:55

‘CEMAATLERLE HİÇ İŞİMİZ İLİŞKİMİZ OLMADI’

Seçim sürecine girilmesiyle birlikte bir karalama kampanyası başlatıldı. İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener hakkında mantığa sığmayan iddialar ortaya atıldı. Bunların hepsinin maksatlı yapıldığı bugün çok daha iyi anlaşılıyor. Bugün İYİ Parti’nin kuruluşuyla birlikte merkeze oturan ve milli menfaatlerden asla taviz vermeyen bu siyasi partinin cemaatlerle hiçbir bağı yoktur. 15 Temmuz gecesi Meral Akşener’in evinde olduklarını belirten Feridun Bahşi, “15 Temmuz Sayın Akşener’in evinde dört kişiydik, akşam FETÖ kumpasıyla ordudan ihraç edilen bir arkadaşımız aradı ve FETÖ tarafından darbe girişiminde bulunulduğu iletildi. Bu darbe girişimini hemen lanetlemek için medyaya ulaşmaya çalışsak da telefonlarımıza çıkan olmadı, telefonlarına bakanlar da bağlantı için geri dönüş yapmadı. Sayın Akşener o gece yarısı dolmadan sosyal medya aracılığıyla sert açıklamalar yaparak FETÖ’nün darbe girişimini lanetledi. Bizi asıl üzen, her ne koşulda olursa olsun, eski İç İşleri Bakanı’nı ve Türkiye’nin karakterli kadın siyasetçi Sayın Akşener’in yayına çıkartılmaması oldu. Medya, candaş ve yandaş olmaya devam ettikçe, basın-yayınınetik ilkeleri çiğnenmeye devam edecektir. 

Aynı Candaş Sayın Akşener’in 15 Mayıs’ını 15 Temmuz ilan etti. Atatürk’ün dış politikada rota olarak tayin ettiği ‘Yurtta sulh cihanda sulh’ sözünü Yurtta Sulh Konseyine bağladı ve bizi FETÖ’cü ilan etti. Ne ben ne Meral Akşener ne yıllardır Antalya’da birlikte siyaset yapığım Musa Ertugan ne de diğer yol arkadaşlarımız hiçbir zaman böyle bir cemaatle veya tarikatla bugüne kadar ilişkimiz olmamıştır.

Sonraki süreçte altı boyunca bizleri tedirgin etmek için çok uğraşıldı. Her gün yeni bir haberle Sayın Akşener’in gözaltına alınacağı bilgisi ulaşıyordu. 07 Eylül 2016’da 33 kişi göz altına alındı. Bunların içinde kendini FETÖ ile mücadeleye adamış insanlar vardı. Mesela Yavuz Selim Demirağ, Yavuz’la biz belki 50 tane program yapmışızdır televizyonlarda. Bu adamın ömrü Ergenekon davalarında, FETÖ kumpaslarını takiple geçmiştir. Şimdi düşünün adam FETÖ’den görmediği zarar yok. Adam FETÖ’cü diye bizim yanımızda olduğu için tutuklanıp gözaltına alınıyor. Arkasından Kürşat Zorlu, hemen arkasından eski Ülkü Ocakları Başkanı Servet Avcı… hepsi gözaltına alındı. İsimsiz bir dilekçeyle bunlar FETÖ adına Milliyetçi Hareket Partisi’ni ele geçirmeye kalkan insanlar olarak lanse edildi ve basına bu böyle yansıtıldı. FETÖ ile mücadele ediyoruz diyenler daha çok milletinin ve vatanının sevdalısı insanları esir almakla kaldı.  

 

‘TÜRK TOHUMCULUK BİLİM MERKEZİ OLUŞTURACAĞIZ’

İYİ Parti, milletin talep ve istekleriyle sonucunda ortaya çıkmış bir hareketin eseridir. Bu nedenle iktidara da taliptir. Parti programında ve seçim beyannamesinde Türk insanının kendi vatanında özgürce yaşama, kalkınma ve milletin menfaatlerini önceleyen değerleriyle açıkça ortaya koyar. Toplumun her kesiminin desteğiyle ortaya çıkan bu siyasi partinin ivedi planı parlamenter sisteme geri dönüşün sağlanmasıdır.

Antalya’da ciddi bir karşılık bulan İYİ Parti’nin 1. Sıra milletvekili adayıFeridun Bahşi, Antalya’nın en büyük sorunlarının turizm ve tarım olduğunu söyledi. Feridun Bahşi, “Bana göre Türkiye’nin geleceği açısından turizm kadar tarımda önemli. Daha önce kendi kendine yeten 7 ülkeden biriydi. Çocukluğumuzda Yerli Malı Haftası kutlardık ilkokullarda. Paylaşarak yaşamayı da orada öğrendik. Bugün tarımın getirildiği noktada tarlanı ekmezsen teşvik alıyorsun devletten. Ekmesin diye milli yemeğimiz kuru fasulyeyi dışarıdan getirtiyoruz. Temel gıda ihtiyaçlarımız ithalata kaydı.Üretip satmamız gerekirken biz alan ülke konumuna geldik. Buna dur demek için tarım konusunda çok önemli projelerimiz var. En önemli konulardan bir tanesi tohumdur. Biz Türk Tohumculuk Bilim Merkezi oluşturarak yerli tohum üretimini bilimsel bir tabana oturtacağız. Özellikle Antalya, Adana Mersin gibi tarımın yoğun olduğu yerlerde Türk tohumculuğunu en üst seviyede geliştireceğiz. Türk tohumculuğunun yaygınlaşması sonucunda elde edilen tohumları dağıtıp küçük işletmeler ya da köylerde sebze yetiştiriciliği yapan insanları kalkındırmak için bir hamle yapacağız. Mevcut yasalara göre kendi evinin önünde dört sıra domates yetiştirip çekirdeğini pazarda satan kişi 2 yıldan başlayan hapis cezasıyla muhatap olmak durumunda. Daha kötüsü bunu kimse bilmiyor. Uygulamaya da korkuyorlar. Ama 2006 yılında çıkarılan tohumculuk kanununda bu böyle” diye konuştu.

‘ÇİFTÇİNİN MAZOTUNU YÜZDE 50 İNDİRECEĞİZ’

Çiftçiye mazotu yüzde 50 indirimle vereceklerini ifade eden Bahşi, “Sadece mazotu değil, kanun yönünden revize edip hem üreticinin kazancının artmasını sağlayacağız. Bu kazanca rağmen Ankara, İstanbul, İzmir gibi yerlere sevk edilen sebzeyi ve meyveyi oraya ucuza nakledebilmek için Hal Kanunu revize ettikten sonra halden alınan sebzenin nakliyesinde kullanılan araçların mazotunu da yüzde 50 indireceğiz. Ayrıca açık ve kapalı tarımlarda ve seralarda kullanılan gübrede teşvikler sağlanacak. Açık tarım yapanlara 4 torbada 1 torba, seracılık yapanlara 6 torbada bir torba gübremasrafı devlet tarafından karşılanacak” dedi. Feridun Bahşi, özellikle kadınların 50 yaşa kadar sigortalı oldukları durumda 5 yıllık sigortasının devlet tarafından karşılanıp, ilerde emekli olmasını ve sosyal güvenceye kavuşturulmasını sağlayacaklarını söyledi.

 

TURİZMDE SIKINTI HER ŞEY DAHİL SİSTEMİ

Türkiye’nin turizm cennetiAntalya’nın en büyük sorununun ultra her şey dahil sistemleri olduğunu aktaran Bahşi, “Bunu revize etmek lazım. Turist 17 Euro’ya geliyor, otele kapanıyor 24 saat dışarı çıkmadan havaalanından alındığı gibi havaalanına geri götürülüyor. Bunu engellemek gerekiyor. Antalya’da yaşayan insanımızın turizm gelirlerinden pay almasını sağlamak için tedbirler alınması lazım. Bunun içinde turizm faaliyetlerinde girdileri azaltmak, KDV’yi ayrıntılı düzenleyip düşürmek lazım” dedi.

Feridun Bahşi kimdir?

1959'da Antalya'nın Yukarı Karaman köyünde doğdu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdikten sonra hukuk kariyerinin büyük bir kısmını Ağır Ceza Hakimi olarak geçirdi. Kahramanmaraş’ta Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanlığı ve İlçe Seçim Kurulu Hâkimliği, daha sonra Konya’da Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı ve son olarak Ankara’da Çocuk Ceza Hâkimliği görevlerinde bulundu.

Evli ve iki çocuk babasıdır.

Feridun Bahşi Atatürkçü ve Türk milliyetçisidir. İYİ Parti’de GİK üyesidir. İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener’in ve İYİ Parti tüzel kişiliğinin avukatlığını ve hukuk danışmanlığını yürütmektedir.

2007 yılında, emeklilik hakkı kazanmasına 7 gün kalmışken MHP’den 23. dönem milletvekili adayı olmak üzere çok sevdiği hâkimlik mesleğinden istifa etti. Memleketi Antalya’dan milletvekili adayı olarak katıldığı ilk seçimlerden sonra MHP Genel Merkezinde yöneticilik görevine getirildi.

Kasım 2015'de yapılan 26. dönem milletvekilliği seçimlerinde MHP'nin başarısızlığı üzerine sebeplerinin sorgulanması için Sayın Meral Akşener önderliğinde olağanüstü kongre talepleri başladı. Feridun Bahşi bu faaliyetlerde ilk günden itibaren yer aldı. Hukuka aykırı şekilde iptal edilen olağanüstü kongreden sonra İYİ Parti’nin kuruluşuna vesile olan bu sürecin her aşamasında hukuki çalışmaları yürüttü. İYİ Parti tüzüğünün hazırlanması bunların başında gelmekteydi.

Feridun Bahşi, İYİ Parti’nin kuruluşunda Kurucular Kurulu Üyesi olarak yer aldı ve aynı gün yapılan seçimlerde Genel İdare Kurulu Üyeliğine seçildi. İYİ Parti’deki görevi kapsamında kurumsallaşma çalışmalarında ve memleketi Antalya'daki parti teşkilatının kurulmasında aktif rol üstlendi. 10.12.2017 tarihinde yapılan seçimli 1. Olağan Kurultay’da Kongre Divan Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü ve bu kurultayda yeniden Genel İdare Kurulu üyeliğine seçildi.

İYİ Parti’nin yurt genelinde teşkilatlanmasını başarıyla tamamlamasının ardından 01.04.2018 tarihinde yapılan 1. Olağanüstü Kurultay’da Tüzük Komisyonu Başkanlığı görevini yürüttü. Bu kurultayda yapılan seçimlerde üçüncü kez Genel İdare Kurulu üyeliğine seçildi. Halen İYİ Parti Genel İdare Kurulu üyeliği görevini sürdürmektedir.

24 Haziran’da yapılacak 27. dönem milletvekili seçimlerinde memleketi Antalya’dan 1. sıra milletvekili adayıdır.

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Antalyaspor: 0 Başakşehir: 1
Antalyaspor: 0 Başakşehir: 1
Eda-Metin Özülkü Kepez’in konuğu
Eda-Metin Özülkü Kepez’in konuğu