Finike Kadınlar Kulübü Hizmete Girdi

Finike Kadınlar Kulübü Hizmete Girdi

Finike Belediyesi, ilçede yaşayan kadınların ev ekonomilerine katkı sağlaması için el emeği ürünlerini satabileceği, kadınların atölye çalışmaları ile meslek edinebileceği Finike Kadınlar Kulübünü düzenlediği törenle hizmete açtı. Eski belediye İşhanı karşısındaki halk pazarında hizmete giren Kadınlar Kulübü, aynı zamanda Kadın Dayanışma Platformu, LÖSEV ve Talasemi Derneği’ne katkı sağlayacak faaliyetler de gerçekleştirecek.

23 Şubat 2021 - 12:00

Kadınlar Kulübünün açılışına Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi ve eşi Kadriye Geyikçi, Başkan Yardımcıları Sıdıka Gökyar Kızılca, Cavit Aktar ve İsmet Çetin, Meclis Üyeleri Arif Ertuğ ve Ali Bağrıyanık, CHP Finike Kadın Kolları İlçe Başkanı Gönül Çoban Arıkan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, İYİ Parti Finike Kadın Kolları İlçe Başkanı Tülay Baloğlu, İYİ Parti Finike İlçe Başkan Yardımcıları Mustafa Tunç ve Sevgi Tavşan ile İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Talasemi Derneği Finike İlçe Başkanı Hüseyin Zeybekoğlu, Mahalle Muhtarları katıldı.

Açılış töreninde konuşan Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi, “Belediyemiz her türlü üst yapı ve alt yapı hizmetinin yanı sıra sosyal belediyecilik alanında da çalışmalar gerçekleştiriyor ve sosyal belediyecilik anlayışına büyük önem veriyor. Kültürel anlamda bir çok çalışmayı hayata geçirmek istiyoruz ama pandemi nedeniyle yapamıyoruz. Kadınlar Kulübü sosyal alanda hayata geçirdiğimiz projelerimizden birisi. Kadınlar Kulübüne büyük önem veriyoruz. Çünkü kadın hemşerilerimiz evlerinde yaptıkları el emeği göz nuru işlerini burada değerlendirebilecekler. Ürünlerini satarak, ev ekonomilerine katkı sağlayabilecekler. Aynı zamanda LÖSEV de burada ürünleri satarak, gelir elde edecek. Kadınlar Kulübü ilçemize, kadın hemşerilerimize hayırlı olsun” dedi. Kadınlar Kulübü, Sebahattin Özgün Hocanın okuduğu duanın ardından hizmete girdi. 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Akdeniz Üniversitesi öğretim üyesine TÜBİTAK Teşvik Ödülü
Akdeniz Üniversitesi öğretim üyesine TÜBİTAK Teşvik Ödülü
Doç. Dr. Levent Renda: “Dil yarası kanser olabilir”
Doç. Dr. Levent Renda: “Dil yarası kanser olabilir”