FİPA’DAN KRİZLERE İNAT YATIRIM

FİPA'DAN KRİZLERE İNAT YATIRIM

Akıncı Group Bünyesinde faaliyet gösteren Fipa Ekolojik Tarım Şirketi’nin Genel Müdürü Mustafa Bülent Akıncı, tarım sektöründe önemli yatırımlara imza attıklarını bilhassa kriz dönemlerinde bile enseyi karartmayan bir yönetim anlayışı ile yeni projeleri hayata geçirdiklerini söyledi.

19 Mart 2020 - 18:12 - Güncelleme: 19 Mart 2020 - 18:21

Yeni tesis temeli atıldı

Türkiye’de yaşanan koronavirüs salgını nedeniyle hayatın durma seviyesine geldiği şu günlerde hemen hemen her sektör bundan etkilenirken tarım sektöründe büyük bir ivme yakalayan Fipa Ekolojik Tarım yeni yatırımlara imza atıyor. Firmanın Genel Müdürü Mustafa Bülent Akıncı, insanların evlerinden çıkamadığı, sektörel bazda bir çok firmanın işlerinin durma noktasına geldiği bir atmosferde yeni bir tesisin temelini attıklarını ifade etti.

‘Krizin piyonu olmadık’

Akıncı, “Şu an yeni bir krizin eşiğindeyiz ama dünyada kriz bitmez. Bundan sonra da olacak. Önemli olan bu krizleri iyi anlayıp, iyi okuyabilmektir. Krizlerde piyon olmamalıyız. Fipa Ekolojik Tarım şirketi olarak aktörleri olmadığımız krizin piyonu olmamalıyız diyerek yolumuza bakıyoruz. Bitki besleme üretim tesisi için 1 hafta önce temel attık. Çelik konstrüksiyon şeklinde 15 gün içinde tamamlayıp faaliyete geçeceğiz. Bunun yanında bu bina dahilinde fabrika satış mağazası da oluşturacağız. Buna deli cesaret veya gözü karalık da denebilir adını ne koyarsanız koyun biz böylesi bir toplum psikolojisinde yatırım yapıyoruz” diye konuştu.

Geçen yıl da tam gaz ilerliyorduk

Yerli üretim yapan bir firma olarak geçtiğimiz yaşanan ekonomik krizden de etkilenmediklerini paylaşan Akıncı, dolar düşer mi çıkar mı? düşüncesinde olanların aksine istihdam ve üretim artışı sağladıklarını kaydetti. Akıncı sözlerini şöyle sürdürdü: “Geçen yıl doların yükseldiği dönemde biz firma olarak tam gaz ilerliyorduk. İstihdam ve üretim artışı yaptık. Tarım Bakanlığından 15 kadar yeni tescil alarak ürün portföyünü çeşitlendirdik. Marmara ve Ege bölgesine yönelik çalışmalarımız olmuştu bunun yanısıra yine geçen yıl Özbekistan’da işler aldık. Özbekistan’ın 2 kamu kuruluşunun işini aldık ve bunu tamamladık. Topraksız tarımda kullanılan kokopit ithalatımızı 3 katına çıkardık. Şu an çok şükür firma olarak çok iyi bir noktadayız”

Haber: Murat ŞENTÜRK

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MANGA'DAN EMRAH ŞARKISI GELİYOR
MANGA'DAN EMRAH ŞARKISI GELİYOR
Muratpaşa, perlatör dağıtımına devam ediyor
Muratpaşa, perlatör dağıtımına devam ediyor