’Gelsin bana hesap sorsun’

'Gelsin bana hesap sorsun'

Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Menderes Türel, Millet İttifakı adayı Muhittin Böcek'i düelloya davet etti. 'Benim korkum yok' diyen Türel, istediği gazeteci ile istediği kanalda tartışmaya hazır olduğunu söyledi.

28 Mart 2019 - 16:50 - Güncelleme: 28 Mart 2019 - 16:58

NOTERE GİTMESİN DİYE SONA BIRAKTI

Cumhur ittifakının AK Partili adayı Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Yörük Sanayici ve İş İnsanları Derneği (YÖRSİAD)’ın şehir merkezindeki bir otelde düzenlenen toplantısının konuğu oldu. Toplantının soru cevap bölümünde tüm sorulara açık yüreklilikle yanıt veren Türel genel anlamda rakibi Millet İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muhittin Böcek'e gönderme yaptı. 5 bin litre suyun ve belirli saatlerde toplu ulaşımın ücretsiz olmasını son günlere bilerek bıraktıklarını belirten Türel, şunları dile getirdi: “Projesi olmayanlar seçim geldiği için ‘Türel bunları söylüyor’ diyor. Yok öyle değil. Siz notere gitmeye fırsat bulmayın diye bunları sona bıraktık. Yoksa bunları da biz yapacağız diye konuşurlardı. O yüzden projeler, hizmetler yarışsın dedik. Böcek madem bana hesap sormaya geliyormuş, halkın önünde istediği kanalda, istediği gazeteciyi alarak bana hesap sorsun. Benim korkum yok” diyerek Böcek’i televizyon karşısında tartışmaya davet etti.

“CADDELERİ BEKLETMEDEN GERİ VERİRİM”

Muhittin Böcek’in Büyükşehir Yasası’yla Büyükşehir Belediyesi’ne devrolan ilçelerdeki caddeleri, ilçe belediyelerine geri vereceği hatırlatılarak kendisinin de isteyen ilçe başkanlarına bu caddeleri geri verip vermeyeceği sorulan  Türel, “Kim istiyorsa veririm. O caddeleri ben almasaydım eski haline, kötü görünümüne mahkum edilecekti. Biz işimizi yaptık ve bitirdik. Eğer almak isteyen ilçe belediye başkanları varsa derhal veririm. Çünkü, o caddelerin bize maliyet yükü var. Cadde üzerindeki reklam geliriyle o caddenin masrafı kesinlikle karşılanmıyor. İlçe belediyeleri hangi caddeyi istiyorsa aldığı gibi gider. Hiç bekletmem” diye karşılık verdi.

 “METROYU BİZ YAPARIZ”

Konuşmasının bir bölümünde Antalya’da kendilerinden başka birinin metro yapamayacağını da üzerine basa basa vurgulayan Türel, “Biz görevi 2009 yılında bıraktıktan sonra Antalya duraksama dönemi diye bahsettiğim süreçte bir tane kavşak, 1 metre raylı sistem yapılamadı.  Yeniden 2014 yılında benim yaptığım 11 kavşağa 30 kavşak ekledik. 41 kere maşallah. Kavşaklarımızı hizmete açtık. Hedeflerimizi büyüttük. Artık Antalya’nın gündeminde metro var. Bir dahakine büyük limandan bir kolu Varsak’a bir kolu Lara-Kundu’ya gidecek yeraltından metro sistemini Antalya’ya kazandıracağız. Bunları bizden başka kimse de yapamaz” dedi.

“DOĞAL GAZ BÜYÜKŞEHİR’İN İŞİ”

Toplantıda ayrıca Böcek ile ilgili görüntüler seyrettirerek, Millet ittifakı adayı Muhittin Böcek’in projelerini taklit ettiğini iddia eden Türel, “Benim 5 senedir sulama suyunda bedava verdiğim elektriği şimdi kendisi yapacakmış gibi anlatıyor. Ben 5 yıldır yapıyorum zaten bunu. ‘Konyaaltı’na doğal gazı ben getirdim’ diyor. İçme suyu, kanalizasyon, doğal gaz Büyükşehir Belediyesi’nin görevidir. İlçe belediyesinin görevleri değildir. Bununla ilgili reklam filmi çekmiş ama arkada Büyükşehir levhası var. Doğal gazı kanun gereği Büyükşehir Belediyesi ortaklığı olan Enerya yapıyor” diye konuştu.

“BÖCEK BU İSİMLERE KEFİL Mİ?”

“AK Parti İl Başkanımız İbrahim Ethem Taş’ın HDP ile iktisatlı bazı isimlerin CHP listelerinde olduğunu ifade etti” diyen Türel, CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul’un HDP’lilerle bir pastanede gerçekleşen görüşmeyi gizlemeye çalışmasını anlayamadığını söyledi. “Terörist başı Öcalan’a özgürlük mitingi düzenleyen ve ‘Apo’ya özgürlük’ diyen birinin CHP listelerinde yer almasını benim vicdanım almıyor” diye konuşan Türel, “Böcek, ‘Apo’ya özgürlük’ diyen bir kişinin CHP listesinde yer almasından sonra aynı il başkanı gibi ben kefilim diyor mu?” diye sordu.

“EMLAK KRALI OLDUĞUNUN ORTAYA ÇIKMASINDAN MI ÇEKİNİYOR?”

Kendi mal beyanını açıkladığını hatırlatarak Böcek’e mal beyanı eleştirisinde de bulunan Türel, siyasetçilerin özel hayatı da dahil örnek olması gerektiğini söyledi. Böcek’in Büyükşehir belediyesiyle birlikte ilgili makamlara verdiği mal beyanının kapalı zarfta mühürlü olarak gizlilik içerdiğini kaydeden Türel, “Mal beyanını açıklasın, gizlemesin. Açıklanırsa, acaba emlak kralı olduğunun ortaya çıkmasından mı çekiniyor? Ben ne yaptıysam kendisinden de aynısını yapmasını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

“CHP YÜZDE 10’UN ALTINA DÜŞSÜN KILIÇDAROĞLU BİR YERE GİTMEZ”

Bu seçimin bir genel seçim olmadığının altını çizen Türel, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu seçim adayların, hizmetlerin yarışması gereken mahalli seçim. Antalya’ya kim metro, sinema stüdyoları, büyük kruvaziyer limanlar kazandırır, kim sorunu çözer bunun muhasebesini çok iyi yapmalıyız. O yüzden önceliğimiz Antalya. Biz Antalya’yı siyasetin kısır çekişmelerine kurban edemeyiz. Elinde projesi, hizmet olmayanlar geliyorlar gidiyorlar dolardan dövizden bahsediyorlar. Patatesten, soğandan bahsediyorlar. Bu seçim onun seçimi değil ki. 31 Mart’ta iktidar, muhalefet değişmeyecek. Projeleri olmadığı için konuşacak bir lafları olmadığı için buralara giriyorlar. Genel Başkanları da bu anlayışta. Cumhurbaşkanı bu seçimin sonucuna göre kalan 4 buçuk yıldaki milletin iradesini terk eder mi? Kimse bana hikaye okumasın. Çünkü, bu millet O’na ehliyeti 5 seneliğine verdi. CHP’nin oyu yüzde 20’nin altına düşerse güya Muharrem İnce, Kılıçdaroğlu’nun yerine CHP’nin başına gelecekmiş. Bana kimse hikaye okumasın. CHP yüzde 10’un altına düşsün 13 seçim kaybetmiş Kılıçdaroğlu bir yere gitmez.”

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
LGS VE YKS ADAYLARINA ÖNERİLER
LGS VE YKS ADAYLARINA ÖNERİLER
Protez Gözle Doğal Görünüm Mümkün !
Protez Gözle Doğal Görünüm Mümkün !