Genç MÜSİAD’tan ’Bu yaz camiideyim’ projesi

Genç MÜSİAD'tan 'Bu yaz camiideyim' projesi

Genç Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği Antalya Şubesi projelerine yenilerini eklemeye devam ediyor. Son zamanlarda gerçekleştirmiş oldukları sosyal sorumluluk, akademik eğitim, teknik gezi projeleri ile ses getiren ve Antalya yerelinde en aktif sivil toplum kuruluşlarının başlarında yer alan Genç MÜSİAD Antalya; “Bu Yaz Camiideyim” projesini hayata geçirdi.

28 Haziran 2019 - 16:49

Proje ile ilgili 26 Haziran Çarşamba günü Antalya İl Müftüsü Osman ARTAN’a ziyaret gerçekleştiren Genç MÜSİAD Antalya Başkanı Ebubekir YILDIZ bu anlamlı projeyi gerçekleştireceklerinden dolayı çok mutlu olduklarını ifade etti.

“Bu Yaz Camiideyim Projesini 5 Merkez İlçede Bulunan 5 Camiide Gerçekleştiriyoruz”

Genç MÜSİAD Genel merkez tarafından 2009 senesinden bu yana bir gelenek haline gelen Bu Yaz Camiideyim projesini geçtiğimiz sene Antalya’da ilk kez Kepez Alanyalılar Camiisinde gerçekleştirdiklerini ifade eden Genç MÜSİAD Antalya Başkanı Ebubekir YILDIZ; “Çıtayı yükselterek Antalya’mızın 5 merkez ilçesi olan Konyaaltı, Muratpaşa, Kepez, Döşemealtı, Aksu ilçelerinde bu projeyi gerçekleştireceğiz. ALLAH’a hamd olsun! Yazın Kuran Kursuna gelen kardeşlerimizle kurs boyunca bir araya geliyoruz, çeşitli ikramlarda bulunup yaz kursunun finalinde sürpriz hediyelerle kendilerini ödüllendiriyoruz.

“Camiiler Yalnızca İbadethane Değildir”

Camiileri yalnızca ibadethane olarak değil aynı zamanda bir buluşma, tanışma ve kaynaşma yeri olarak görmeleri gerektiğini ifade eden Yıldız; “Bu projede amaçladığımız husus; küçük kardeşlerimize camiyi sevdirmek, hafızaları henüz tazeyken camiyi, cami dostluklarını, caminin onlara kattıklarının hafızalarında yer etmesini sağlamaktır. Küçük kardeşlerimiz kurs boyunca Kuran-ı Kerim, siyer, ahlak dersleri, çeşitli sosyal faaliyetler içinde yer alacak, yeni tanıştığı akranlarıyla oyunlar oynama fırsatını yakalayacaklar ve bir sonraki Yaz Kursunu iple çekecek hale gelecekler.”

Camiilerimiz Belli Oldu, Müftü Hocamıza Çok Teşekkürler

Konyaaltı ilçesinde Bahtılı Camii, Kepez İlçesinde Mustafa KOÇ Camii, Aksu İlçesinde Çamköy Camii, Muratpaşa İlçesinde Suffe Camii, Döşemealtı İlçesinde Toki Camii’sinde bu projeyi gerçekleştireceklerini ifade eden Yıldız; projeye verdiği desteklerden dolayı Antalya İl Müftüsü Sn. Osman AKTAN’a çok teşekkür ettiklerini belirtti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Korkmaz:
Korkmaz: "Hata yaptık, sorumlusu benim"
Şoförlere öfke kontrolü semineri
Şoförlere öfke kontrolü semineri