Güneş Çocukları büyüledi

Güneş Çocukları büyüledi

Rus Sanat ve Kültür Derneği tarafından 1 Haziran Uluslararası Dünya Çocuk Günü ile ilgili iki farklı noktada gerçekleştirilen organizasyonlarda sanat rüzgarı esti.

03 Haziran 2019 - 19:55

Dünya Çocuklar Günü etkinliklerinin ilki 5M Migros açık hava sahnesinde gerçekleştirildi. 237 çocuk ve gencin sahne şovları ile birbirinden güzel gösteriler sergilediği Güneş Çocukları Çocuk ve Genç Yetenek Festivali finali izleyenleri büyüledi. Moskova, Antalya, İzmir, Manavgat, Serik, Side ve Kemer ‘den gelen 4-18 yaş arasındaki minik yürekler vokal, koreografi ve sanat alanında 5 farklı yaş kategorisinde yarıştı.

YETENEKLERİ İLE YÜZLERİ GÜLDÜRDÜLER

Etkinliğe katılan herkese teşekkür eden ve böyle bir organizasyona imza atmanın gururunu yaşadıklarını  belirten Rus Sanat Ve Kültür Derneği Başkanı İrina Balcı, çocukların ve gençlerin eğitiminin yanında kültür eğitiminin de ayrı bir önemi olduğunu vurguladı. Balcı, “Bu güzel organizasyonda yer alan birbirinden yetenekli çocuklarımız ailelerini ve bizleri gururlandırdı. Onların başarısı bizim yüzümüzü güldürüyor. Farklı kültürlerin kaynaşmasına vesile olmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. Ümit ediyorum ki bu çocukların arasından doktorlar, hakimler, diplomatlar, sanatçılar çıkacak” diye konuştu.  

Yaptıkları şovlarla nefesleri kesen minik yüreklerin yarıştığı finalin  Jüri üyeleri arasında Anadolu Ateşi Baş Kareoğrafı Can Ocak, Antalya Büyükşehir Belediyesi Korosu Yönetmeni Dilara Bilmez, Milli balerin Alyona Sinevich ve Rusya Dans Şampiyonu Veronika Sinevich, Vokal ve Müzik Öğretmeni Elza Arslanbaş, Maestro Müzik Okulu Yönetmeni Melek Şeylan ve ressamlar Natalia Vorobeva, Elvira Kantimerova ve Viktoria Özkan yer aldı.

LAND OF LEGENDS IŞIL IŞIL

Haziran tarihinde ise  Land of Legends  eğlence parkında Güneş Çocukları Çocuk ve Genç Yetenek Festivalinin gala gecesi gerçekleştirildi.  2,5 saat süren organizasyonda minikler muhteşem bir gösteriye imza attı. Gösteriye gelen misafirler ve turistler Antalya’nın tatil ve eğlence imkanları, doğal güzellikleri ile çok güzel bir kent olduğunu vurguladı. Gala gecesinin sonunda ödüller takdim edildi. Vokal Grand Prix Dilana Ece Kurnaz (Domisolka müzik okulu) ve Koreografi Grand Prix Big Dance Family dans topluluğu ödül aldı.  Rus Sanat ve Kültür Derneği,  Migros 5M ve Land of Legends yönetimine festivale desteklerinden dolayı teşekkür plaketi verdi.  

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Muhtarın tel örgü sorunu çözüldü
Muhtarın tel örgü sorunu çözüldü
İnterfresh Eurasia fuarına ziyaretçi akını
İnterfresh Eurasia fuarına ziyaretçi akını