Gürsu’ya 20’nci park

Gürsu’ya 20’nci park

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, Gürsu Mahallesi’nde 20’nci parkın yapımını tamamladıklarını belirterek, “Biliyoruz ki çocuklarımız parklarda özgürce koşup oynamayı özledi. Bizler de onların parklardan gelen o neşeli seslerini özledik. Salgının sona ermesinden sonra çocuklarımız yeni parkımızda çok eğlenecek” dedi.  

07 Mayıs 2020 - 12:07

 

Çevreci bir anlayışla proje üreten ve bu çalışmalarla ilçenin yeşil alan miktarını artıran Konyaaltı Belediyesi, Gürsu Mahallesi’nde 20’nci parkı hizmete hazır hale getirdi. 350 ile 366 Sokak kesişiminde 6 bin 155 metrekare büyüklüğündeki alan üzerinde inşa edilen park, koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında sokağa çıkma yasaklı olan çocukların özgürce koşup oynayabildiği günleri bekliyor.

ENGELLİ DOSTU PARK
Tekerlekli sandalyeliler ve bebek arabaları için rampaların yapıldığı, engelli karoları ile görme engelli vatandaşların rahatlıkla dolaşabileceği parkın yapımını tamamladıklarını dile getiren Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, “Tekerlekli sandalyeliler ve bebek arabaları için rampalar yaptık. Görme engelli vatandaşlarımızın rahatlıkla dolaşabilmesi için de görme engelli karoları döşedik. Çocuk oyun alanı olarak belirlenen bölgeye çocuk oyun grubu, salıncak ve tahterevalli monte edilecek, alanın zeminine çocukların güvenliği için yumuşak ve doğal bir malzeme olan kum serdik. Etrafınıda panel çit ile çevreledik” diye konuştu.

ÇOCUKLARIMIZ ÖZLEMLE BEKLİYOR
Parka gece kullanımı ve emniyet için aydınlatma sistemi ve suyun verimli kullanımını sağlayan otomatik sulama sistemi kurduklarını kaydeden Esen, “Mevcut ağaçları koruyup, fonksiyonel ve estetik açıdan uygun bitkiler diktik.Çim tohumu ile de peyzaj düzenlemesini tamamladık” dedi. Başkan Esen, son derece modern inşa edilen parkın, çocuklarınözgürce koşup oynayabildiği o günleri beklediğini söyledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
LGS VE YKS ADAYLARINA ÖNERİLER
LGS VE YKS ADAYLARINA ÖNERİLER
Protez Gözle Doğal Görünüm Mümkün !
Protez Gözle Doğal Görünüm Mümkün !