Akdeniz Bülten
  

HABER ARA


Gelismis Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLANANLAR

ANKET

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmalarını başarılı buluyor musunuz?Tüm Anketler

GAZETE MANŞETLERİ

Facebook

Twitter

CEM UZAN: “2017 YILINDAN UMUTLUYUZ”

CEM UZAN: “2017 YILINDAN UMUTLUYUZ”

Tarih 26 Temmuz 2017, 02:04 Editör Akdeniz Bülten

Konaklama sektörünün deneyimli ismi ve aynı zamanda Antalya'nın Belek bölgesinde yer alan GloriaHotels&Resorts'ün Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olan Cem Uzan; 2017 turizm sezonunun 2016’dan daha iyi olacağını söyledi.


 

GloriaHotels ve Resort Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cem Uzan yaptığı açıklamada turizm sezonu ve Gloria Otellerinin performansı ve yeni başlatılan yenilikler ile hedeflerini anlattı.Özaltın Holding iştiraklerinden GloriaHotels ve Resort Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cem Uzan, 2017 yılı turizm sezonundan umutlu olduklarını bildirdi.

Türkiye ile Rusya arasında uçak düşürme krizi, Avrupa ile gerginlikler ile geçen yıl yaşanan terör olayları ve çeşitli nedenlerden dolayı 2016 yılında turizmde sıkıntı yaşandığını belirten Cem Uzan, 2017 turizm sezonunun 2016’dan daha iyi olacağını söyledi.

İspanya ve Yunanistan’ın artık talepleri karşılayamadığını ifade eden Uzan, Rus pazarında sıkıntı yaşanmadığını kaydetti. Avrupa pazarından da Türkiye’ye yoğun talepler gelmeye başladığını ifade eden Cem Uzan, şunları kaydetti.‘’Geçtiğimiz kriz döneminde oteller 2018-2005 yılları arasında karlılığı unutsun demiştim. Otellerin karlılıkları azalıyor. Ancak, bu yıl 2016’dan daha iyi olacak. Ancak 2015’e göre ise yüzde 15 düşüş olabilir.  Avrupa’dan gelen taleplerle bu yılı 2015 rakamlarıyla kapatırız. Türkiye’de düzlüğe çıkar ve önümüzdeki yıl da başını alıp gider. Şu anda Avrupa’dan yoğun talep olmasına rağmen uçak yok. Hollanda pazarında da düzelme var. Hem TOBB hem de TÜROFED yetkilileri THY uçaklarının talep olan pazarlara yönlendirilmesi için görüşmeler yapıyor.’’
Gloria Hotel ve Resort’lere bağlı 4 otelde toplam 166 adet özel villa bulunduğunu ifade eden Uzan, geçen yıl turizmde yaşanan kriz nedeniyle özel villaların fiyatlarında da düşüşler olduğunu, villaların günlük en az bin, bin 500 dolardan satıldığını sözlerine ekledi.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Turizm

SON YILLARDAKİ GERİLEMENİN ARDINDAN TURİZMDE HAREKETLİLİK YAŞANIYOR

SON YILLARDAKİ GERİLEMENİN ARDINDAN TURİZMDE HAREKETLİLİK YAŞANIYOR Geçtiğimiz yıllarda turizm sektöründe yaşanan gerileme bu yıl yerini hareketliliğe bıraktı. Dünyanın en çok turist ...

“Turist sayısı geçen yıldan da kötü”

“Turist sayısı geçen yıldan da kötü” Kaleiçi’nin trafiğe kapatılmasını tam yerinde bulan KALEDER Başkanı Hasan Kilit, “Bu proje ile Kaleiçi trafiğe tama...
  
Tüm hakları saklıdır. © 2010 Akdeniz Bülten
Sistemin alt yapısı MyDesign Haber Sistemi kullanılmakta olup, düzenlenmesi ve geliştirilmesi ZirveART tarafından yapılmaktadır. Sitemizin takibi için RSS Kaynağı kullanabilirsiniz. Eğer yetkiliyseniz Yazar Girişi yaparak kontrol paneline ulaşabilirsiniz yada makale ve haberlerinizi yayınlamak için Yazarlık Başvurusu yapabilirsiniz. Sitedeki tüm içerik ve metaryeller izinsiz ve kaynak gösterilmeden alınamaz.
Facebook Akdeniz BültenTwitter Akdeniz BültenDelicious Akdeniz Bülten