Akdeniz Bülten
  

HABER ARA


Gelismis Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLANANLAR

ANKET

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmalarını başarılı buluyor musunuz?Tüm Anketler

GAZETE MANŞETLERİ

Facebook

Twitter

Başkan Türel Yuva’da

Başkan Türel Yuva’da

Tarih 20 Ağustos 2017, 20:28 Editör Akdeniz Bülten

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Elmalı İlçesi Yuva Yayla Şenlikleri’nde vatandaşlarla bir araya geldi.

Başkan Menderes Türel, Elmalı Belediye Başkanı Ümit Öztekin ile birlikte Yuva Yayla Şenlikleri’ne katıldı. Yuvalıların, yoğun ilgi ve sevgi gösterdiği Başkan Türel, tek tek selamlaştıktan sonra, şenlik kapsamında verilen yemekte vatandaşların sofrasına konuk oldu. Yuvalılara seslenen Türel, siyasi yaşamında Yuva’nın kendisi için ayrı bir öneme sahip olduğunu söyledi. Yeni Büyükşehir Yasasıyla Antalya merkez ilçelerin dışındaki ilçelere de hizmet edebilir hale geldiklerini belirten Türel, “Birçok bekleyen soruna hiç olmazsa hukuken de el atabilir hale geldik. Benim ilk dönemimde henüz buralar bizim hizmet sınırlarımız içerisinde değilken Yuva’nın girişini asfaltladım diye soruşturmalar geçirdik. Belediyeler eskiden sulama projeleri ile meşgul olmazlardı. Büyükşehir Yasası sayesinde sulama suyu konusunda çok önemli çalışmalar yapıyoruz. İlk adımı Yuva’da yaptık ve yaklaşık 5 bin hektarlık alanı kapalı devre sulama sistemi ile 6 ay gibi kısa bir sürede buluşturmak suretiyle topraklarımızın bereketini daha da arttırmış olduk” diye konuştu.

SULAMA HAVUZU

Yuva Yayla yolunda asfalt hazırlık çalışmalarını tamamladıklarını söyleyen Türel, stabilize kaplaması tamamlanan yolu, asfaltla kaplayacaklarını müjdeledi. Yuva’nın

girişini de en güzel şekilde asfaltlayacaklarını ifade eden Başkan Türel, “Arkadaşlarımız bir su havuzundan bahsettiler. Sıraya koyduk. Önce yolu yapacağız ondan sonra da sulama havuzunu yapacağız” dedi.

TEYAKKUZ HALİNDE OLMALIYIZ

15 senedir Türkiye’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde adeta çağ atladığını belirten Başkan Menderes Türel, şunları söyledi: “Hep bu ülkeye zincir vurmak isteyenler olmuş. Hep bu ülkeyi uzaktan idare etmek isteyenler olmuş. Ama 15 senede hamd olsun artık bu imkan ortadan kalktı. Bu imkan ortadan kalktığı için de şimdi başımıza olmadık çoraplar örmeye çalışıyorlar. Tuzaklar, hain planlar, ne isterlerse bunları hep birlikte yaşıyoruz. İşte en son bu millete hain planlarını; bu milletin helal paraları ile alınmış tanklarla, toplarla, tüfeklerle, uçaklarla bu millete ateş açarak, 250 şehidimize kıyarak, bu milleti adeta başka ülkelerin boyunduruğu altına almak için bir işgal girişimine kalkıştılar. Bu hain çete, bu şerefsizler hak ettiği cezaları alıyorlar; alacaklar evelallah. Bunlarla ilgili gereken adımlar atılıyor. Bizde çok güzel bir söz var. Su uyur düşman uyumaz. O yüzden hep birlikte uyanık olmak zorundayız. Teyakkuz halinde olmalıyız. Yüzyıllardır bu ülkeyi bölmeye, parçalamaya çalışmışlar; ama sizlerin büyüklüğü, bu milletin büyüklüğü hep bunlara engel olmuş.”

2019 ÖNEMLİ VİRAJ

Türkiye’nin önünde çok önemli bir viraj daha olduğuna dikkat çeken Türel, “Şimdiki önemli viraj 2019. Bugüne kadar bize yargı muhalefeti ile darbe yapmak istediler. Gezi olaylarında sivil darbeyle karşı karşıya bıraktılar. Askeri darbede bu millet 15 Temmuz’da hainlere en güzel dersini verdi. Şimdi farklı planlar çıkacak. O yüzden hep birlikte güçlü olmalıyız. Biz birlikte olduktan sonra Allah’ın izni ile bizim bileğimizi kimse bükemez” ifadelerini kullandı.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Siyaset

Türel Döşemealtı Kongresi’nde konuştu

Türel Döşemealtı Kongresi’nde konuştu Döşemealtı’na şehir hastanesi geliyor Döşemealtı İlçe Kongresi’nde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes ...

Kemer cennetten bir köşe

Kemer cennetten bir köşe AK Parti Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç, ilçe ve mahalle ziyaretlerini ara vermeden sürdürüyor. Önceki gün...
  
Tüm hakları saklıdır. © 2010 Akdeniz Bülten
Sistemin alt yapısı MyDesign Haber Sistemi kullanılmakta olup, düzenlenmesi ve geliştirilmesi ZirveART tarafından yapılmaktadır. Sitemizin takibi için RSS Kaynağı kullanabilirsiniz. Eğer yetkiliyseniz Yazar Girişi yaparak kontrol paneline ulaşabilirsiniz yada makale ve haberlerinizi yayınlamak için Yazarlık Başvurusu yapabilirsiniz. Sitedeki tüm içerik ve metaryeller izinsiz ve kaynak gösterilmeden alınamaz.
Facebook Akdeniz BültenTwitter Akdeniz BültenDelicious Akdeniz Bülten