Akdeniz Bülten
Künye
  

HABER ARA


Gelismis Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLANANLAR

ANKET

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmalarını başarılı buluyor musunuz?Tüm Anketler

GAZETE MANŞETLERİ

Facebook

Twitter

“Turist sayısı geçen yıldan da kötü”

“Turist sayısı geçen yıldan da kötü”

Tarih 21 Ağustos 2017, 18:48 Editör Akdeniz Bülten

Kaleiçi’nin trafiğe kapatılmasını tam yerinde bulan KALEDER Başkanı Hasan Kilit, “Bu proje ile Kaleiçi trafiğe tamamen kapatılmadı. Araçların azaltılması trafiğin yükünü hafifletecek” dedi. Öte yandan turist sayısını da değerlendiren Başkan Kilit, bu yılın geçen yıldan daha kötü olduğunu belirtti.

Haber: Esra KÖKSAL

Kaleiçi’nde ki araç sayısının azaltıldığını belirten Başkan Kilit, araç sayısının 2250’den 680’e indiğini söyledi. Bu çalışmanın aslında 5 yıl önce başladığını dile getiren Kilit, “Kaleiçi esasında araç ile değil, daha çok yayan gezilerek keşfedilmesi gereken bir yer. Orada 3000 yıllık tarih var. 6 Kuşak şuanda Kale içinde duruyor. Korsanlar döneminden Hristiyanlığın yayıldığı ilk döneme ait eserler var burada. O tarihin hem yerli hem de yabancı turist tarafından görülmesi bilinmesi gerekiyor” diye konuştu.

Bu yıl geçen yıldan daha kötü

Öte yandan Başkan Kilit, turist sayısı üzerinden de bir değerlendirme yaptı:

Buraya gelen turisti havaalanına inen turist sayısı ile değerlendirirseniz bir yere varamazsınız. Turistin ülkeye bıraktığı döviz ile mukayese edeceksiniz. Turistin Avrupa’ya bıraktığı para Türkiye’nin 20 katı. Buraya turist geliyor ama para bırakmıyor. Bu da tanıtım eksikliğinden kaynaklanıyor. Ülkeyi tam anlamıyla tanıtamıyoruz. Bu yıl geçen yıldan daha kötü. Bu sene Ocak ayından Haziran ayının sonuna kadar 14.200 turist gelmiş. Geçen yıl bu sayı 38 bin ile 40 bin civarı arasındaydı. 4 sene evvel bu rakamlar 60 bin civarıydı.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Turizm

SON YILLARDAKİ GERİLEMENİN ARDINDAN TURİZMDE HAREKETLİLİK YAŞANIYOR

SON YILLARDAKİ GERİLEMENİN ARDINDAN TURİZMDE HAREKETLİLİK YAŞANIYOR Geçtiğimiz yıllarda turizm sektöründe yaşanan gerileme bu yıl yerini hareketliliğe bıraktı. Dünyanın en çok turist ...

Çıralı Koruma İmar Planı Tamamlanıyor

Çıralı Koruma İmar Planı Tamamlanıyor AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, Antalya Valisi Münir Karaloğlu ve beraberindeki heyet ile Çıralı, Olympos ...
  
Tüm hakları saklıdır. © 2010 Akdeniz Bülten
Sistemin alt yapısı MyDesign Haber Sistemi kullanılmakta olup, düzenlenmesi ve geliştirilmesi ZirveART tarafından yapılmaktadır. Sitemizin takibi için RSS Kaynağı kullanabilirsiniz. Eğer yetkiliyseniz Yazar Girişi yaparak kontrol paneline ulaşabilirsiniz yada makale ve haberlerinizi yayınlamak için Yazarlık Başvurusu yapabilirsiniz. Sitedeki tüm içerik ve metaryeller izinsiz ve kaynak gösterilmeden alınamaz.
Facebook Akdeniz BültenTwitter Akdeniz BültenDelicious Akdeniz Bülten