Akdeniz Bülten
  

HABER ARA


Gelismis Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLANANLAR

ANKET

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmalarını başarılı buluyor musunuz?Tüm Anketler

GAZETE MANŞETLERİ

Facebook

Twitter

Antalya EAH’dan Başarılı Bir Organ Nakli Daha

Antalya EAH’dan Başarılı Bir Organ Nakli Daha

Tarih 22 Ağustos 2017, 20:54 Editör Akdeniz Bülten

Antalya Kamu Hastaneleri Birliği’ne bağlı SBÜ Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Organ Nakil Merkezi, 3 Ağustos 2015 tarihinde faaliyete geçmiştir. Merkez Nefroloji Organ Nakli, Cerrahi Organ Nakli ve Gastroenteroloji Hepatobiliyer Organ Nakli poliklinikleri ile birlikte hizmet vermektedir. Nefroloji Organ Nakli polikliniğine 1397, Cerrahi Organ Nakli polikliniğine 527 ve Gastroenteroloji Hepatobiliyer Organ Nakli polikliniğine 50 hasta başvurmuştur. Hastalara kaliteli ve nitelikli hizmet sunan merkez, 46 adet diyaliz makinesi ile yılda 4900 hastaya, 24000 seans ile hizmet vermektedir.

           2015 yılında 1 kadavradan böbrek nakli, 2016’da 3 canlı ve 9 kadavradan böbrek nakli yapılmış olup,  2016 yılında 3 hastaya karaciğer nakli, 2017’de 2 canlı 4 kadavradan böbrek nakli ve 2017’de 4 kadavradan karaciğer nakli gerçekleştirmiştir. SBÜ Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Organ Nakil Merkezinde bugüne kadar toplam 19 böbrek nakli (5 canlı böbrek nakli, 14 kadavra böbrek nakli) ve 7 kadavra karaciğer nakli gerçekleştirilmiştir.

              Organ Nakil Merkezi başarılı bir operasyon ile 7. karaciğer naklini de gerçekleştirmiştir. Merkezin Sorumlu Hekimi Yrd. Doç. Dr. Tuğrul Çakır, başarılı bir nakil yaptıklarını ve hastanın sağlık durumunun şu an çok iyi olduğunu belirterek, “ Hastamız Abdullah Yıldırım (65) 15 yıldır aşırı yorgunluk ile devam eden şikayetleri sebebiyle hastanemiz Gastroenteroloji bölümüne başvurdu. Yapılan tetkikler sonucunda Karaciğer yetmezliğine bağlı tanısı ile nakil adayımız oldu ve tedavi sürecine başlandı” dedi.

               İki ay bekleme süresinin ardından nakil operasyonu gerçekleşen Abdullah Yıldırım’ın şu an sağlığının yerinde olduğunu sözlerine ekleyen Yrd. Doç. Dr. Tuğrul Çakır, “Bir karaciğer naklini daha sorunsuz ve başarılı bir operasyon yaparak sonuçlandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Hastamız Abdullah Yıldırım uzun yıllar kamuya hizmet etmiş, başarılı işlere imza atmış bir

 

 

 

hastadır. Sosyal hayatında da aktif bir çizgisi olmuş hastamızın eski sağlığına kavuşması ve hayatına devam edebilecek olması bizleri de son derece mutlu etmektedir” dedi.

           Abdullah Yıldırım SBÜ Antalya Eğitim Araştırma Hastanesi Gastroenteroloji bölümünde muayene olup tetkikleri sonucu karaciğer yetmezliğine bağlı gelişen tedavi sürecinde nakil olması gerektiğini öğrendiğinde rahatsızlığı ile ilgili süreci kendisine en ince ayrıntısına kadar anlatan başta Yrd. Doç. Dr. Tuğrul Çakır olmak üzere nakil süreci ile ilgili kendisine destek veren tüm hekimlere güvenerek hiç tereddüt etmeden alınan ameliyat kararını onayladığını belirtti. Teşhis konulduktan 2 ay sonra organ nakli için ameliyata alındığını, operasyonun ve sonrasının olumlu geliştiğini belirterek Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin tepeden tırnağa başarılı bir hastane olduğunu, kendini önce Allah’a sonra da hekimlerine emanet ettiğini belirtti.

               Başarılı geçen karaciğer nakli sonrasında sağlığına kavuştuğunu, kendini çok iyi hissettiğini ve hayata geri döndüğünü sözlerine ekleyen Abdullah Yıldırım, Nakil sürecinde kendisine her türlü desteği veren Organ Nakli Merkezi Sorumlu Hekimi ve Cerrahi Sorumlusu Yrd. Doç. Dr. Tuğrul Çakır başta olmak üzere Nefroloji Kliniği Sorumlusu Doç. Dr. Metin Sarıkaya’ya  Gastroenteroloji Kliniği Sorumlusu Doç. Dr. Ayhan Hilmi Çekin’e, Gastroenteroloji Kliniği doktorlarından Uzm. Dr. Adil Duman’a,  Genel Cerrahi Kliniği doktorlarından Uzm. Dr. Arif Aslaner’e, İç Hastalıkları Kliniği doktorlarından Uzm. Dr. Üstün Yılmaz’a ile Radyoloji Kliniği doktorlarından Uzm. Dr. Ahmet Şükrü Alparslan’a ve sağlığını yeniden kazanması için emeğini ve desteğini esirgemeyen tüm organ nakil birimi çalışanlarına, hekimlerine, hemşire ve sağlık personellerine teşekkürlerini iletti.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Eğitim

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNDEN ENVAR OKULLARINA ZİYARET

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNDEN  ENVAR OKULLARINA  ZİYARET 2017-2018 Eğitim-öğretim yılının açılışına günler kala Muratpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü HasanTevke ve Özel Öğret...

ASMEK yeni dönem kayıtları başladı

ASMEK yeni dönem kayıtları başladı Türkiye’nin en büyük yaygın eğitim kurumlarından ASMEK’in 2017- 2018 yeni dönem kayıtları başladı. ASMEK’te eğitim ...
  
Tüm hakları saklıdır. © 2010 Akdeniz Bülten
Sistemin alt yapısı MyDesign Haber Sistemi kullanılmakta olup, düzenlenmesi ve geliştirilmesi ZirveART tarafından yapılmaktadır. Sitemizin takibi için RSS Kaynağı kullanabilirsiniz. Eğer yetkiliyseniz Yazar Girişi yaparak kontrol paneline ulaşabilirsiniz yada makale ve haberlerinizi yayınlamak için Yazarlık Başvurusu yapabilirsiniz. Sitedeki tüm içerik ve metaryeller izinsiz ve kaynak gösterilmeden alınamaz.
Facebook Akdeniz BültenTwitter Akdeniz BültenDelicious Akdeniz Bülten