Akdeniz Bülten
Künye
  

HABER ARA


Gelismis Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLANANLAR

ANKET

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmalarını başarılı buluyor musunuz?Tüm Anketler

GAZETE MANŞETLERİ

Facebook

Twitter

"Toroslarda ki son çobana kadar ziyaret ediyoruz"

Tarih 26 Ağustos 2017, 00:35 Editör Akdeniz Bülten

AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu yaylalarda vatandaşlar ile birlikte olmaya devam ediyor. Finike'nin Ördübek Yaylası Taşkesiği mevkiine çıkan Atay Uslu, AK Parti Finike ilçesi Yazır mahalle başkanı Yusuf Şahin'e ve Kıprıs Gazisi Ramazan Amcaya misafir oldu. Atay Uslu, yaylanın serin havasında ceket giydi, Gazi Amca olarak da bilinen Ramazan Amcanın anılarını dinledi.

ÇAKALLARDAN ŞİKAYETÇİ ÇOBANIN ÇÖZÜMÜ 
Yöre halkı tarafından Gazi Amca olarak bilinen Kıbrıs gazisi Ramazan Şahin ve ailesi, Taşkesiği Yaylası'nda tek aile olarak yaşıyor. Ailenin Çık sayıda Koyun ve keçileri var. İlk kar düşene kadar bu yaylada kaldıklarını, 7 aydan fazla ikamet ettiklerini söyleyen Gazi Amca bu yaylaya dedelerininde geldiğini, kendisinin de çocukluğundan beri geldiğini, her gelişi çok iyi hatırladığını anlattı. Gazi Amca'nın en çok şikayet konusu Çakallar oldu. Çakalların koyunlarını yediğinden şikayet eden Gazi Amca, şimdilerde çözüm olarak köpek sayısını arttırdığını ifade etti.

DOĞAL ORTAMDA GÜZEL BİR AİLE
Atay Uslu ziyaret ile ilgili yapmış olduğu açıklamada şunları ifade etti. "Doğal ortamda mutlu bir aile. Her şey doğal. Misafirlikleri de sofralarındaki ekmekleri de doğal. Toroslar'ın yaylalarındaki son çadıra da ulaşacağız. Dertlerine çözüm, sohbetlerine ortak olacağız.  Anadolu burada, millet ruhu Toroslarda. "  

SON ÇADIR DEĞİL İLK ÇADIRIZ ESPİRİSİ
Atay Uslu yayladaki son çadır, son ev deyince Gazi Amca: "Vekilim bizimki son çadır değil, yayladaki ilk çadırdır.  Çünkü Yayla aşağıdan yukarı değil yukardan aşağı sayılır. En yüksekteki çadır  ilk çadır sayılır. " diyerek latife yaptı. 
Milletvekili Atay Uslu Hördübek yaylasının yol sorunun çözüldüğünü ifade ederek, Büyükşehir Belediye Başkanı'na teşekkür etti. 
Yayla ziyaretinde Milletvekili Atay Uslu'ya, Finike Belediye Başkanı Osman Sarıoğlu, AK Parti Finike İlçe Başkanı Osman Aladağ ve teşkilat mensupları eşlik ettiler.
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Siyaset

CHP MURATPAŞA MAHALLELERİNDE SEÇİMLERE DEVAM EDİYOR

CHP MURATPAŞA MAHALLELERİNDE SEÇİMLERE DEVAM EDİYOR CHP MURATPAŞA MAHALLELERİNDE SEÇİMLERE DEVAM EDİYOR

Enç: “Yolumuz uzun, hedefimiz yüksek..”

Enç:   “Yolumuz uzun, hedefimiz yüksek..” TBMM’nin tatile girmesiyle yaz dönemi çalışmalarına başlayan Ak Parti Antalya milletvekilleri ilçe ve mahalle ziyar...
  
Tüm hakları saklıdır. © 2010 Akdeniz Bülten
Sistemin alt yapısı MyDesign Haber Sistemi kullanılmakta olup, düzenlenmesi ve geliştirilmesi ZirveART tarafından yapılmaktadır. Sitemizin takibi için RSS Kaynağı kullanabilirsiniz. Eğer yetkiliyseniz Yazar Girişi yaparak kontrol paneline ulaşabilirsiniz yada makale ve haberlerinizi yayınlamak için Yazarlık Başvurusu yapabilirsiniz. Sitedeki tüm içerik ve metaryeller izinsiz ve kaynak gösterilmeden alınamaz.
Facebook Akdeniz BültenTwitter Akdeniz BültenDelicious Akdeniz Bülten