RİZE'DE SEL FELAKETİ

Kentte etkili olan sağanak, sele neden oldu. Dereden taşan sular Rize-Erzurum yolunu ulaşıma kapattı. Taşkın nedeniyle araçlar suda sürüklendi, insanlar ev ve iş yerlerinde mahsur kaldı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 1 kişinin hayatını kaybettiğini 11 kişinin de yaralandığını aktarırken 12 köye ulaşımın sağlanamadığını açıkladı. Soylu ayrıca Artvin Yusufeli ilçesinde de çok yoğun bir afetle karşı karşıya kalındığını Artvin'deki selde 4 can kaybının olduğunu da aktardı.


RİZE'DE SEL FELAKETİ

Rize'nin Çayeli ilçesinde şiddetli yağış, hasara neden oldu. Kentin Çayeli ilçesinde son yıllarda yerli ve yabancı turistlerin uğrak mekanı haline gelen ve şehir merkezine çok yakın olan Ağaran Şelalesi, taşarak bölgeyi sular altında bıraktı.

DEBİ ARTTI, YOL ULAŞIMA KAPANDI

Turizm tesislerinin olduğu bölgede şelalenin debisinin artması ile yol ulaşıma kapandı. Yağış nedeniyle araçlar suda sürüklendi, insanlar ev ve iş yerlerinde mahsur kaldı. Rize'deki sel felaketi nedeniyle Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı doğrultusunda bölgeye giden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu önemli açıklamalarda bulundu. 1 kaybın ve 11 yaralının olduğunu belirten Bakan Soylu, 12 köye ulaşımın sağlanmadığını ancak irtibatta olunduğunu dile getirdi. Soylu ayrıca Artvin'de de çok yoğun bir afetle karşı karşıya kalındığını Artvin'deki selde 4 can kaybının olduğunu da aktardı.

 

Kaynak: ensonhaber.com