ERDOĞAN: "GEREKİRSE ESNEME YAPILABİLİR"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı çıkışında soruları yanıtladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüs kısıtlamalarına ilişkin, "Restoran işletmeciliği konusunda, kabine toplantısında değerlendirmesini yeniden ele alacağız. Çünkü endişelerimiz var. Her ne kadar sıkı tutacağız diyorlarsa da maalesef sıkı tutulmuyor. Şu anda başarılı bir süreç var. Bu süreci tekrar tersine çevirmek, böyle bir şeyin altına girmek istemiyoruz. Gerekirse bir esneme yapılabilir" dedi.


ERDOĞAN:

Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüs kısıtlamalarına ilişkin Cuma namazı sonrası soruları yanıtladı. Vaka sayılarındaki azalma ile birlikte kafe ve restoranların açılıp açılmayacağı sorusunu yanıtlayan Erdoğan, "Restoran işletmeciliği konusunda, kabine toplantısında değerlendirmesini yeniden ele alacağız. Çünkü endişelerimiz var. Her ne kadar sıkı tutacağız diyorlarsa da maalesef sıkı tutulmuyor. Şu anda başarılı bir süreç var. Bu süreci tekrar tersine çevirmek, böyle bir şeyin altına girmek istemiyoruz. Gerekirse bir esneme yapılabilir" dedi. Erdoğan erken seçim tartışmalarına ilişkin de net konuştu. "Haziran 2023'ten önce erken seçim filan falan söz konusu değildir" diyen Erdoğan muhalefeti işaret ederek, " Bir defa oturmuş demokrasilerde aklınıza estiği zaman erken seçime gidilmez. Cumhur İttifakı olarak kesin bir tarih vardır, o tarih de Haziran 2023'tür" ifadelerini kullandı.

Öte yandan 3 milyon doz aşının ardından geri kalan aşıların da geliş tarihi merak konusuydu. İkinci parti aşılar için onay çıktığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, büyük ihtimalle hafta sonuna gelebileceğini sayının ise 10 milyon doz olacağı beklentisinde olduklarını söyledi. Aşılar geldikten sonra yaşlı gruba ve huzurevlerine uygulanacağını ifade etti.