Kepez, Manavgat için yekvücut oldu

Kepez Belediyesi’nin Manavgat’taki yangınzedeler için başlattığı yardım kampanyasında yardımların toplama noktası olarak belirlenen Kepez Vakfı’nda incelemelerde bulunan Başkan Hakan Tütüncü, “Kepez, Manavgat için yekvücut oldu. Böyle gönlü geniş bir milletin bir ferdi olduğum için büyük bir onur duyuyorum.” dedi.


Kepez, Manavgat için yekvücut oldu

Kepez Belediyesi’nin ‘Haydi Kepez Manavgat’a Destek’ kampanyasına Kepezlilerden yardım yağıyor. Yardım kampanyası için tek yürek olan Kepezliler, sudan meyve suyuna, ayrandan kuru gıdaya, çocuk bezinden çocuk mamasına, yatak, yorgan, battaniye, yanık merhemine kadar akla gelebilecek her türlü yardım malzemesini Manavgatlılara ulaştırmak için Kepez Vakfı’na koştu. İlçe sakinleri Kepez Belediyesi’nin ‘Haydi Kepez Manavgat’a Destek’ kampanyasına katkı koyabilmek için adeta birbirleriyle yarıştı. Yangın bölgesinde kullanılması için kazma kürekten, hayvanların beslenmesi için samandan yeme kadar her türlü ihtiyaca cevap verebilecek yardımlar yapıldı.  Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’de ilçenin yardım toplama noktası olarak belirlenen Kepez Vakfı’nı ziyaret ederek, buradaki hummalı çalışmaları inceledi. Gelen yardım malzemelerinin istiflenmesine yardım etti. 

Kepez Vakfı, destekleriyle Türkiye’nin her yerinde 

Özveriyle çalışan herkese teşekkür eden Başkan Tütüncü, “Kepez Vakfı Türkiye'nin neresinde umulmadık bir durum, bir afet olsa bütün yüreğiyle, bütün kalbiyle, bütün gönlüyle yaraları sarmak için afetzede kardeşlerimize çare olmak için, derman olmak için lojistik tesislerinde çalışmaya başlıyorlar. Manavgat’ta hepimizin canını yakan, kalbimizi yakan, ciğerini yakan bir afetle karşı karşıya kaldık. Yangının çıktığı ilk andan itibaren Kepez Vakfı mesaiye başladı. “Acaba bu yaraları nasıl sarabiliriz?”, diye çarşamba günü akşamı Manavgat daydık, perşembe gününe Manavgat'ta girdik. Perşembe günü de Manavgat’ı köy köy dolaştık, ihtiyaçları tespit ettik. Ne yapabiliriz? bunların sorgulaması içerisinde olduk. Kepez olarak bu çalışmaları en güzel şekilde yerine getirmek için büyük bir gayreti ortaya koyduk. Bir belediye olarak önemli yardımlarda bulunduk.. İş makinelerimiz ilk andan itibaren kriz masasına dahil oldu. Valiliğimizin, bakanlıklarımızın talimatları doğrultusunda yangınla mücadelede çok önemli görevler üstlendiler.” dedi.  

 

Manavgat için gönülleriyle sefer oldular 

Yangın felaketinin hemen ardından köylere gittiklerini hatırlatan Başkan Tütüncü, “Orada besicilikle uğraşan afetzedelerimizin hayvanlarının susuz olduğunu ve yemsiz olduğunu gördük. Hemen belediye ekiplerimiz köy köy su dağıtımına başladı, üç ayrı ekiple birlikte… İşte! bu Kepez'in farkıydı. Devletimiz tarafından da yardımlar bütün afetzedelere ulaştırıldı.  Kepez Vakfımız gönüllüleriyle beraber adeta seferber oldular.  Kepez Vakfı’nda 24 saat kesintisiz çalışma var. Kepez olarak önemli bir yardım kampanyasına imza attık. Bu yardımlar Kepez Vakfı’nda en güzel şekilde tasnifleniyor, giyecekten tutunda, sudan, meşrubattan eczane malzemelerine, ıtriyata kadar buraya gelen malzemeler derleniyor, toparlanıyor, araçlarımızla anında  Manavgat’a koordinasyon merkezimize teslim ediliyor. Oradan da devlet yetkililerimiz afetzedelere dağıtıyorlar.” diye konuştu.  

Çok kapsamlı düşünülmüş bir kampanya 

Kepez Vakfı’nın yardım kampanyasının çok boyutlu, çok kapsamlı ve ince düşünülmüş bir kampanya olduğunu belirten Tütüncü, “Giyecek ve gıda maddelerinin yanı sıra özellikle çiftçilerimiz için, besicilikle uğraşan afetzedelerimize samandan tutunda yeme kadar, yeni yangınlar oluşursa diye,  kazmadan küreğe kadar, hırdavat malzemelerini de kapsayan çok kapsamlı bir yardım kampanyası düşünüldü. Bu bizim için büyük bir iftihar vesilesi. Kepez Vakfımıza, başkanımıza, çalışanlarımıza, gönüllülerimize ve en büyük teşekkür de hayırseverlerimize… Kepez, Manavgat için  yekvücut oldu. Kepez Spor Kulübümüzde, buradaki çalışmalara dahil oldular. Onlara da çok teşekkür ediyorum. Böyle asil bir milletin, necip bir milletin, gönlü geniş bir milletin bir ferdi olduğum için büyük bir onur duyuyorum. Büyük bir iftihar duyuyorum. İşte bunu da ben burada, bu yardımlaşma duygularıyla daha çok hissediyorum.” dedi. 

Bu sıkıntılar geçecek

“Kara gün kararıp kalmaz” atasözü ile sözlerini tamamlayan Başkan Tütüncü, “Her karanlık gecenin aydınlık bir sabahı vardır. Dolayısıyla bu sıkıntılar da geçecek. Ama dayanışma duygumuz, yardımlaşma hislerimiz her türlü siyasi politik düşünceleri bir kenara bırakarak birbirimize kenetlenmemiz var ya, o işte bu süreci aşmamız en büyük motivasyon olacak. Tekrar emeği geçen herkesten Allah razı olsun.” diye konuştu.