’Halkın tercihine saygı duymalıyız’

'Halkın tercihine saygı duymalıyız'

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, yerel seçim sonuçlarına yönelik değerlendirmesinde, halkın tercihine saygı duymak gerektiğini ve seçimlerin demokratik olgunluk içinde geçtiğini söyledi.

01 Nisan 2019 - 12:47

VATANDAŞ ÖZGÜR İRADESİNİ YANSITTI

Çavuşoğlu yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: "Her şeyden önce ülkemizde gerçekleştirilen tüm seçimler demokratik bir ortamda gerçekleşiyor. Halkımızın özgürce iradesini yansıtabileceği seçimleri gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Dünkü yerel seçimler de Türk demokrasisi için çok önemlidir. Katılım oranlarına baktığımızda halkımız gerçekten ülke yönetimi ve şehirlerin yönetimi için her zaman arzuludur. Demokrasiye bağlığını göstermiştir. Vatandaşımız şehirleri kime teslim edeceği noktasında özgür iradesini yansıtıyor. Doğu ve Güneydoğu'da HDP'nin kalesi denilen yerlerde bile AK Parti açık ara kazandı

AK Parti'nin kaybettiği seçim bölgeleri arasında maalesef benim şehrim Antalya da vardı ama halkımızın tercihine de saygı duymamız gerekiyor. Seçimler demokratik olgunluk içinde gerçekleştirilir. Seçimden sonra yapılan açıklamalara baktığımız zaman gerek sayın Cumhurbaşkanımızın balkon konuşması gerekse de diğer siyasi partilerin açıklamalarına baktığımızda bu olgunluğu görebiliyoruz. Ben bu ülkenin istikrarını çok önemsiyoruz. Cumhur İttifakı ile diğer ittifaklar arasındaki fark çok büyüktür. Vatandaşlarımız bu ülkenin istikrarına, bekasına oy vermiştir. Sonuçta ülkemiz ve demokrasi kazanmıştır"

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
LGS VE YKS ADAYLARINA ÖNERİLER
LGS VE YKS ADAYLARINA ÖNERİLER
Protez Gözle Doğal Görünüm Mümkün !
Protez Gözle Doğal Görünüm Mümkün !