Hasan Yalçın’dan tepki

Hasan Yalçın'dan tepki

Memleket partisi Antalya il başkanı Hasan Yalçın, '6 yaşından itibaren resmi nikahı olana kadar her gün tecavüze uğradığını ifade ettiği  skandal hepimizin vicdanlarını derinden yaralamıştır' diyerek basın açıklamasına şu şekilde devam etti.

13 Aralık 2022 - 11:00

Değerli Basın Mensupları;

İnsanlık tarihinde bir hayvanın yavrusuna tecavüz ettiği görülmemiştir.  Ancak son yıllarda ülkemizde bu sapık yaratıklar göz yuman yönetim zafiyeti ile cesaret kazanmışlardır ve her türlü rezillikleri yapmaktan geri durmamışlardır.

İnsanlık tarihinde bir hayvanın yavrusuna tecavüz ettiği görülmemiştir.  Ancak son yıllarda ülkemizde bu sapık yaratıklar göz yuman yönetim zafiyeti ile cesaret kazanmışlardır ve her türlü rezillikleri yapmaktan geri durmamışlardır.

Türkiye’nin gündemine oturan İsmailağa Cemaati’ne bağlı Hiranur Vakfı Onursal Başkanı Yusuf Ziya Gümüşel’in kızının H.K.G, savcılığa verdiği şikayet dilekçesinde “6 yaşından itibaren resmi nikahı olana kadar her gün tecavüze uğradığını ifade ettiği  skandal hepimizin vicdanlarını derinden yaralamıştır. Daha oyun çağındayken yıllarca cinsel istismara maruz kalan ve ‘ama dini nikah yapılmıştır’ savunmasıyla normalleştirilmeye çalışılan bu akıl almaz trajedi karşısında sessiz kalınması mümkün değildir. Hiçbir vicdan, hiçbir siyasi görüş bu rezaleti savunamaz. Bazı yayın organlarında ‘Ama’ ile başlayan ‘Rızası vardı’ şeklinde cümleler kurarak tecavüz ve cinsel istismarların yaşandığı tarikatları savunanlara sesleniyoruz: Memleket Partisi iktidar olduğu zaman eğer bir çocuğun kılına zarar verdiğiniz ortaya çıkarsa hiçbirinizi affetmeyeceğiz. Peşinizi bırakmayacağız.

Hep söylediğimiz gibi; AKP bu ülkeye en büyük kötülüğü yargının ayarı ile oynayarak yapmıştır. Adalet terazisinin ayarını bozduğunuz zaman bugün insanlığı dehşete düşüren bu skandalları maalesef daha çok duyarız.

 Bu olaylara zamanında ‘kovuşturmaya yer yoktur’ kararı veren savcılarin da , olayın üstünü kapatmaya çalışan kolluk kuvvetlerinin de , kemik yaşına ilişkin rapor düzenleyen hekimlerin de  yani sorumluluğu bulunan herkesin yargı önünde hesap vermesini istiyoruz.

2022’nin ilk on bir ayında, 308 kadın erkekler tarafından öldürüldü, 140 kadın tacize uğradı, 209 çocuk istismar edildi, 728 kadına şiddet uyguladı, 26 kadın tecavüze uğradı.Bunlar adliyeye bildirilen sayılar. Yansımayanları da düşünürsek içinde bulunduğumuz hal bir rezilliktir.

Yakın geçmişte neler yaşadığımızı tekrar hatırlayalım:

Yalova'da Halil Bağlı Talebe Yurdu'nda 12 yaşındaki çocuk, yurtta Kuran dersi veren 26 yaşındaki M.Z. tarafından cinsel istismara uğradığını söylemiş , şikayet sonrası tutuklanan M.Z. ifadesinde nitelikli cinsel istismarı reddetmiş ve "Nefsime uydum" demiştir....unutmadık....

Ordu'da bir tarikata ait Erkek Öğrenci Yurdu'nda 12 yaşındaki çocuk kurs hocası Y.K. tarafından cinsel istismara uğramış , kurs hocası Y.K., "Şeytana uydum" ddemiştir. .unutmadık.....

Karaman'da bir öğretmenin tarikat evlerinde en az 45 erkek öğrenciye tecavüz ettiği iddia edilmişti.....unutmadik

 Ensar Vakfı ,Karaman Anadolu İmam Hatip ve İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği'ne (KAİMDER) yakın kişilerin kiraladığı evlerde kaldıkları öne sürülen 9 ve 10 yaşlarında bulunan öğrencilere tecavüz edilmesini, unutmadık

Memleket Partisi unutmadı, hesabını da eninde sonunda mutlaka soracaktır.

Bu ülkede maalesef her şey unutuluyor ama bizler ‘Bir kereden bir şey olmaz’ diyenleri unutmadık. Tarikat ve cemaat yurtlarında tecavüze uğrayan çocukların acısını içimizden atamadık. Günü geldiği zaman bu rezaletlere onay verenlerin hiçbirinin yakasını bırakmayacağız. Kendisini bu ülke için sorumlu hisseden tüm siyasilere sesleniyoruz; Bu tarikat ve cemaatlerin  kontrol altına alınması ve bu rezaletlere karışanlardan hesap sorulması için daha ne yaşanmasını bekliyorsunuz? Dinen caizdir yalanlarıyla 6 yaşındaki çocukların gelin edildiği, dedesi yaşındaki sapık tarikat şeyhlerine adeta bir köle gibi sunulmasına üç beş oy almak için kulaklarınızı mı tıkayacaksınız?

Erdoğan’ı devirmek için kendilerini Türkiye’ye umutmuş gibi sunmaya kalkan altılı masa; Siz neyi bekliyorsunuz?

Aman cemaatleri kızdırmayalım, aman şu tarikatın tepkisini almayalım diyerek cılız bir sesle kınamanız yetmez! Oy kaybederim diyerek siyaset yapacaksanız yere batsın o siyasetiniz! Çocuklara tecavüz edenlerin oylarına mı talipsiniz? Neden susuyorsunuz?

Ey hükümet.. Bu rezaletlerin yaşanmasında hiç mi sorumluluğun yok? Bu kadar tarikat ve cemaatlerin yayılmasına, her yana yurtlar, binalar inşa etmesi için yardım toplamasına neden izin verdin? Hala da veriyorsun. Sizin bir tarikat/cemaat yapılanmasına müdahale etmeniz için iktidarınıza karşı darbe girişiminde mi bulunması gerekiyor. Korkmayın ey AKP’liler, çocuk tecavüzcüleriyle mücadele etmek size insanlığınızdan bir şey kaybettirmez.

Her fırsatta Atatürk’e nefret kusan o Diyanet İşleri Başkanı..

Her konuda fetva verirsin.

Çocuklara tecavüz edilen o tarikat yurtları olunca  kısık sesle  basın açıklaması yapıyorsun....bilinsin ki bizim için hiçbir hükmü yoktur. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e bir rahmet okumayı çok görürsünüz ama tecavüzcü cemaatler hakkında ağzınızı bıçak açmaz!

21. yüzyılda dünya uzay madenciliği, kuantum ve nanoteknoloji ile aya seferler düzenlemek için rekabet ederken, Türkiye’de tarikat şeyhlerinin 6 yaşındaki çocuklara tecavüz ederek evlenmesini konuşmaktan utanç duyuyoruz. İslamiyete en büyük zararı bu sapıkların verdiğini kimse unutmasın. Meksika da Rodriguez tarafından çizilen çocuk gelin karikatürü tüm dünyanın gözünde ülkemizin itibarını bu sapıklar yüzünden yerle bir etmiştir.

İktidara geldiğimiz gün gençlerimizi hiçbir cemaat ve tarikatın yurduna muhtaç etmeyeceğiz. Hiçbir yavrumuzun o yurtlarda tecavüze uğramasına, geçtiğimiz aylarda Antalya’daki gibi kafasının kesilerek katledilmelerine izin vermeyeceğiz. TOKİ’nin ilk işi sadece öğrenci yurtları yapmak olacak.

Artık yeter diyoruz. Bu ülkede çocuklara tecavüz edenlerden bıktık, savunmasız hayvanların kafasına kürekle vurarak katledenlerden bıktık, memlekete doldurulan ne idüğü belirsiz mültecilerden bıktık. Nedir sizin ülkemizin geleceği ile alıp veremediğiniz? İnsanlıkla olan sorununuz nedir? Biz huzur istiyoruz bu ülkede. Gelecek istiyoruz. Bilim istiyoruz.

Cehaletin artmasından daha büyük sorun cehaletin cesaretlendirmesidir. Bu cesareti veren son 20 yıldır ülkeyi yöneten  zihniyettir. Bu olayda tutuklama yapılmaması, 6 ay sonraya ilk duruşmanın verilmesi cahil sapıkları cesaretlendiren kararlara örnektir 67 yıl hapis istemiyle yargılanacak olan bu sapıkları tutuksuz aramızda dolaşmasın izin veren zihniyet bizi yönetemez.

Biz haberleri açtığımızda bu rezaletleri artık duymak istemiyoruz. Artık gençlerimizin özgürce yaşayabileceği, çocukken istismara uğramaktan korkmayacağı bir gelecek istiyoruz.

Türkiye’nin çözmesi gereken onca sorun varken biz hala yerimizde saymak istemiyoruz. Tarımı, üretimi, sanayiyi, uzay madenciliğini konuşmak varken çocuk tecavüzlerini, çocuk evliliklerini konuşmak istemiyoruz.

Biz gençlerimize güveniyoruz. Yaşadığımız bu utanç dolu günlerden bizleri Atatürk ilke ve devrimlerini kendisine rehber edinmiş o pırıl pırıl gençlerimiz kurtaracaktır. Hiçbir zaman umudunuzu yitirmeyin gençler; çünkü Memleket Partisi iktidarında başaracağız, başaracağız ve başaracağız!

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Konyaaltı’nda 7 noktaya iftar sofrası  
Konyaaltı’nda 7 noktaya iftar sofrası  
Ramazan denetimleri sürüyor
Ramazan denetimleri sürüyor