Haydi Çocuklar! Antalya Bilim Merkezi’ne
Reklam

Haydi Çocuklar! Antalya Bilim Merkezi’ne

Antalya Bilim Merkezi, 16 Ekim Cumartesi günü kentin çocuklarını Ahşap ve Tasarım, STEM ve Matematik Atölye çalışmalarıyla buluşturuyor.

17 Ekim 2021 - 09:02

Kepez Belediyesi’nin Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu(TÜBİTAK) işbirliğiyle eski Dokuma Fabrikası’nda 12 bin 500 metrekare alana kurduğu Antalya Bilim Merkezi, bilim üretmeye başladı. Şubat ayından itibaren sadece bilimsel çalışmalar yapan öğrencilerin kabul edildiği bilim merkezi, geçtiğimiz günlerde de Antalya’daki okulların öğrencilerini ağırlamaya başladı. Antalya Bilim Merkezi, hafta sonları da ‘Bilim Atölyesi’ ile kentin çocuklarını bilimsel çalışmalarla buluşturuyor. Bilim Atölyesi, 16 Ekim Cumartesi günü Ahşap ve Tasarım Atölyesi, STEM Atölyesi ve Matematik Atölyesi çalışmalarıyla onlarca çocuğu ağırlayacak. 

Bilim Atölye çalışmaları 
Ahşap ve Tasarım Atölyesinde çocuklara, eğitimciler eşliğinde bal kaşığı yapımı, kelebek magnet yapımı, STEM Atölyesinde; yumurta yüzdüren ve poseidon kıskandıran, Matematik Atölyesinde; sayıların sırrı satırlarda saklı ve sayılarda gizemli bir yolculuk adlı bilimsel çalışmaları deneyimleyecekler. Antalya Bilim Merkezi’nin, Bilim Atölye çalışmalarına katılmak isteyenler bilgi ve randevu için 0 242 314 10 10 numaralı iletişim hattından yada www.antalyabilimmerkezi.com’dan gerekli bilgilere ulaşabilirler. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
7 AY SÜREN HEYECANLI BEKLEYİŞTE SONA YAKLAŞILDI
7 AY SÜREN HEYECANLI BEKLEYİŞTE SONA YAKLAŞILDI
Kepez’in otodrag yarışlarında nefesler tutuldu
Kepez’in otodrag yarışlarında nefesler tutuldu