HAYDİ SPOR TURKEY FUARI’NA

HAYDİ SPOR TURKEY FUARI'NA

Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş (ANFAŞ) tarafından organize edilen ‘Spor Turkey Spor Ekipmanları, Takviye Ürünleri ve Aktiviteleri Fuarı’, Antalya EXPO Center’de açıldı. 90 firmanın 220 markada ürünlerini sergileyeceği fuar kapsamında, Aspendos’un tanıtımına katkı vermek amacıyla mankenlerle sağlıklı yaşam koşusu yapılacak.

23 Mart 2019 - 14:32

ANFAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bıdı, sporun olmazsa olmazları olduğunu ifade ederek, ANFAŞ’ın başta Antalya olmak üzere tüm Türkiye’nin fuarı olduğunu aktardı. Bıdı, "ANFAŞ kazandıkça ülke ekonomisi kazanacaktır. Hedefimiz Almanya’daki fuarlar kadar başarılı fuarlar yapmaktır. Bu çerçevede fuar alanımızı genişlettik. Bu yıl turizmde Antalya’da ‘Aspendos Yılı’ olması nedeniyle 30 ülkeden gelen modellerle yapacağımız sağlıklı yaşam koşusuyla Aspendos’un tanıtımına katkı koyacağız. Çocuklar için trafik eğitimi ve spor bilincinin artırılması konusunda programlar hazırlıyoruz” dedi. Bıdı, fuarda 90 firmanın, 220 marka ürünlerini sergileyeceğini ifade ederek, ayrıca Türkiye Vücut Geliştirme Şampiyonası’nın da yapılacağını duyurdu.

 ALTERNATİF TURİZM VURGUSU

Antalya Vali Yardımcısı Nurettin Ateş, Antalya denince akla deniz, kum ve güneşin geldiğini belirtti. Kentte geçtiğimiz yıl 13 milyon 640 bin turist ağırladıklarını hatırlatan Ateş,  bu yıl hedeflerin daha büyük olduğunu ifade etti. Ateş,  “Bu güçlü bir yanımız. Ama Antalya’nın yüzde 65 ormanlarla kaplı, doğal ve tarihi zenginlikleri birçok faaliyetin bir arada yapılmasına imkan veriyor. Turizmde nisan ve ekim ayında ciddi yoğunlaşma yaşanıyor. Son yıllarda ise spor turizmi açısından ciddi bir gelişme var. Her yıl Antalya’ya yüzlerce takım kamp için geliyor. Alternatif turizm alanlarının geliştirilmesi için çalışıyoruz. Su üstü, su altı faaliyetlerinden dağlarda birçok yerde sportif faaliyetler yapıldığını biliyoruz. Antalya’nın turizm yoğunluğunun düştüğü ekimden sonraki aylarda alternatif turizmi daha geliştirmeliyiz. O nedenle bu tür fuarları önemsiyoruz. Bu fuarlara katılımı artırmalıyız” şeklinde konuştu.

 HAYATIN HER ALANINDA SPOR

Antalya’nın spor yönünden tanıtılmasının önemli olduğunun altını çizen Dışişleri Bakanlığı Antalya Temsilcisi Büyükelçi Avni Aksoy, Bakanlık olarak her türlü spor organizasyonlarına destek verdiklerini anlattı ve sporun ülkeler arasındaki ilişkilere katkısının inkar edilemeyeceğini kaydetti. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu, insan hayatının en önemli olgusunun spor olduğunu belirterek, hayatın her alanına sporu yaymaya çalıştıklarını aktardı.  Türkiye Vücut Geliştirme Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Kaya Bilge ise, Antalya’nın her konuda şanslı olduğunu belirterek, "3 ay önce Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdik, Dünya Bilek Güreşi Şampiyonası’nı yaptık. Önümüzdeki yıl Avrupa Şampiyonasını ANFAŞ’la Antalya’da yapmak istiyoruz. Uzun süredir bu şampiyonaya hazırlandık. Tüm sporcularımıza başarılar diliyorum" diye konuştu.

ŞAMPİYONA DA YAPILACAK

26 Mart’a kadar açık olacak fuarda, alanında uzman eğitmenler tarafından verilecek pilates, yin yoga, kangoo power, bisiklet, zumba, jumping fitness step programları, çeşitli masajlar ve çok sayıda branşı kapsayan aktiviteler yer alacak. Fuarda ayrıca, spor ekipman ve donanımlarından sporcu sağlığına, sporcu performans ürünlerinden anti aginge, spor giyim ve aksesuarlarından beslenme ve gıda takviyelerine, outdoor ve doğa sporlarından sektörel eğitim-programlarına, sağlık ve fitness kulüplerinden spa&welness merkezlerine kadar tüm katılımcılar bir arada olacak. Spor ve sağlıklı yaşam tutkunlarının özellikle ilgi gösterdiği fuarda birbirinden renkli aktiviteler de bulunuyor. Fuar çerçevesinde ayrıca, Türkiye Vücut Geliştirme Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu tarafından organize edilen Türkiye Vücut Geliştirme Şampiyonası yapılacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Antalyaspor 0-3 Göztepe
Antalyaspor 0-3 Göztepe
KAŞ, VİZYON PROJELERLE MUTLU OLACAK
KAŞ, VİZYON PROJELERLE MUTLU OLACAK