Her yıl 150-200 milyon avro kayıp

Her yıl 150-200 milyon avro kayıp

Kent Konseyi Turizm Grubu Başkanı Recep Yavuz, bir turist kabul etmeyen bir de Türkiye'de uygulanmayan şehir vergisinin sadece Antalya'da alınmaması nedeniyle her yıl 150-200 Milyon Avro arasında kaybın yaşandığını söyledi.

29 Haziran 2019 - 12:44

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in ''Antalya'ya şehir vergisi mutlaka getirilmeli. Turistlerin yoğun olduğu Antalya ve ilçe belediyeleri zor durumda. Turistlere daha iyi hizmet verebilmek amacıyla şehir vergisi mutlaka getirilmeli. Bu konuda girişimlerimiz olacak'' diye konuştu.

Antalya'da turistler için belediyelerin her türlü çalışmayı yaptığını ama belediyelerin turizmden yeterince pay alamadığını vurgulayan Yavuz,''Konaklama vergisi tüm turistin gittiğiği ülkelerde uygulanıyor. Bu vergi otelden ayrılırken müşterilerden tahsil ediliyor. Antalya her yıl 150-200 Milyon Avro arasında bir gelir elde edebilir. Bu para Antalya'nın turizmdeki bir çok sorununun çözümünü sağlar. Alınmadığı sürece Antalya her yıl 150-200 Milyon Avro gelir kaybına uğruyor'' dedi.

Kaynak: turizmdays.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Antalyaspor 0-3 Göztepe
Antalyaspor 0-3 Göztepe
KAŞ, VİZYON PROJELERLE MUTLU OLACAK
KAŞ, VİZYON PROJELERLE MUTLU OLACAK