HERŞEYİMİZ TAKSİ
Reklam

HERŞEYİMİZ TAKSİ

Antalya’da taksilerin fiyat tarifeleri değişti. Açılış fiyatı 3,5’dan 4 lira olurken, daha önce 3 lira olan kilometre ücreti 3,60 TL’ye yükseldi. Antalya’da 3700 taksiciye uygulanan taksimetre ayarları ile ilgili olarak Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Ali Alkan’a ulaştık. Başkan Alkan’dan hem taksicileri hem de nakliyeci esnafını ilgilendiren önemli açıklamalarda bulundu. HABER: ESRA KÖKSAL

23 Ekim 2018 - 20:50

Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nin kararına göre taksi ücretlerinde yeni fiyat listesi oluşturuldu. Önceki listeye göre rakam, yüzde 20 oranında arttı. Yeni karara göre merkez dışındaki 14 ilçede de fiyatlar zamlandı. İlçelerde açılış ücreti 5.50 TL, kilometre ücreti 6 TL olarak belirlendi. 3 bin 700 taksicinin bulunduğu Antalya’da bu rakam ilçelerle birlikte 6 bin 600 TL’ye çıkıyor. Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Ali Alkan, bu zamların ihtiyaç olduğunu belirtti. Alkan, “Büyükşehir Belediye BaşkanımızSayın Menderes Türel’e durumumuzu belirttik. Önce ki giderlerimiz ile şimdiki giderlerimizi ilettik. İstemesek de böyle bir zam oldu. Keşke mazota, yedek parçaya zam gelmemiş olsaydı da bizde fiyat tarifesinde değişiklik yapmamış olsaydık. Çünkü biz geçen yıl zam tarifesi yapmıştık. Normalde uzun zamandır iki yılda bir zam alıyorduk. Bazen de mecburiyetten alıyorduk. Kanun gereği iki yılda bir taksimetrelerin mühürlerinin yenilenmesi gerekiyor. Cüzi bir zam yaparak iki tarafında memnun olması acısından zam yapıyoruz. Bu zam gerçekten gerçek anlamda ihtiyaç oldu o nedenle de zam yapmak zorunda kaldık” diye konuştu. 

Bundan 2-3 sene önce kontağın 25 lira zararla açıldığını söyleyen Başkan Alkan, şimdi bu rakamın 40- 50 civarına çıktığını belirtti. Turizm verilerinin umut verici olduğunu vurgulayan Alkan, okulların açılması ile sezonun kapandığına dikkat çekerek, taksi sektörünü ölü sezonda da canlandırabilmek için mücadele verdiklerini söyledi. Alkan, “Bizim seçim süreçlerimiz uzun sürüyor. Oda seçimleri, birlik seçimleri, federasyon seçimleri ve arkasından da TESKseçimleri yapıldı. Şimdi ziyaretlerimiz başlıyor. Kısa zamanda duraklarımıza gideceğiz. Neler yapmışız? Ne yapacağız? Beklentiler neler? Hepsinin tespitlerini yapıp yeni çalışmalara koyulacağız” dedi. 

Başkan Mehmet Ali Alkan, taksicilerin yanı sıra nakliyeciler ile ilgili de şöyle konuştu: 

Nakliyeciler ile ilgili belirli noktalarda beklemeleri için izin aldık. Onlar da kulübe istiyor. Bunun görüşmelerini Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ile görüştük. Plakayla ilgili görüşme söz konusu şuanda. Kendimize nakliye alanında da bir sınıf kazandıralım diye uğraşıyoruz. Mücadelemiz bu yönde. Seri plaka olayını da çözeceğiz. 600yakın nakliyecimiz var bu sayının en az 1000 in üzerinde olduğunu tahmin ediyoruz. İnşallah daha güzel olacak her şey. 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Vanlılardan görkemli organizasyon
Vanlılardan görkemli organizasyon
DSP Güneşkent ile aydınlatacak
DSP Güneşkent ile aydınlatacak