Hüseyin Kemal Dal: ‘Dersimize çalıştık’

Hüseyin Kemal Dal: ‘Dersimize çalıştık’

DEVA Partisi Muratpaşa 1.Olağan İlçe Kongresi’nde mevcut başkan Hüseyin Kemal Dal, tek liste ile girdiği seçimde başkanlığa seçildi. Antalya’da 7’inci ilçe kongresini gerçekleştirdiklerini belirten Dal, “Umutsuz ve çözümsüz değiliz" diye konuştu. Muratpaşa İlçe Gençlik Çalışmaları Başkanı Ali Osman Gumba ise başta Muratpaşa’nın, Antalya’nın ve tüm Türkiye’nin gençlerini dinlemeye, sorunlarını anlamaya ve bu sorunlara hep birlikte çözüm üretmeye hazır ve talip olduklarını anlattı.

20 Ağustos 2021 - 15:17

Demokrasi ve Atılım Partisi’nin (DEVA) Muratpaşa İlçe Başkanlığı 1. olağan kongresi, bugün AKM Aspendos Salonu’nda gerçekleştirildi. Tek liste ile seçime gidilen kongrede, Ocak ayında ilçe başkanlığı görevine atanan kurucu ilçe başkanı Hüseyin Kemal Dal tekrardan başkanlığa seçildi. Kongreye İYİ Parti Muratpaşa İlçe Sekreteri İsmail Bayraktar, Saadet Partisi İl Başkanı Ramazan Düzen, DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Uçak, Antalya İl Başkanı Özgür Özbek, İl Teşkilat Başkanı Kıvanç Çetinkaya, ilçe başkanları, il ve ilçe yönetim kurulu üyeleri ile delegeler katıldı. Kongrenin divan başkanlığını Ebubekir Bizkevelci, divan başkan yardımcılığını Soner Tosun, katip üyelikleri Uğur Özkan, Şafak Çelik ve Yasin Erdoğan yaptı. Genel Başkan Ali Babacan’ın mesajının okunduğu kongreye CHP İl Başkanı Nuri Cengiz, İYİ Parti Antalya İl Başkanı Mehmet Başaran ve İYİ Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Semih Tayfur iyi dileklerini gönderdi.

İL KONGRESİ EKİM AYININ İLK YARISINDA

Kongrede konuşan DEVA Partisi Antalya İl Başkanı Özgür Özbek, Muratpaşa ilçe başkanlığının çalışmalarından memnun olduğunu dile getirerek, “Muratpaşa ilçe başkanlığımızın yapmış olduğu çalışmalar sonucu sahada halktan aldıkları destek, ilçede gelecek seçimlerde ne kadar güçlü olacağımızı göstermekte” diye konuştu. Kendisinin Nisan ayında göreve atandığını hatırlatan Özbek, sahada olmaya gayret ettiklerinin altını çizdi. Manavgat yangını esnasında yaptıkları çalışmaları anlatan Özbek, çalışmalarda destek verenlere teşekkür etti. Antalya’da 7’nci ilçe kongresini gerçekleştirdiklerine dikkat çeken Özbek, Ekim ayının ilk yarısında il kongresini gerçekleştireceklerini müjdeledi.

“GENÇLER, SÖYLEYECEK SÖZÜ OLANLARDIR”

Partiyi tanıtmak ve milletin gönlüne girmek için durmadan çalıştıklarını söyleyen DEVA Partisi Muratpaşa İlçe Başkanı Hüseyin Kemal Dal ise, “18 Ocak 2021’de yetki belgemizi alarak çalışmalara başladık. Teşkilatımızı oluştururken ekibimize dahil olan her bir üyemiz, kendi öz motivasyonuyla başvuru yaptı. Ehliyet, liyakat ve yetenek çemberinden geçerek bugünlere bileklerinin hakkıyla geldi” dedi. Partide kadınlara ve gençlere verilen değeri anlatan Dal, yönetim kurulu kadrolarının en az yüzde 25’inin gençlerden oluştuğuna dikkat çekerek, “Bizler gençlerimizi süslü vaatlerle uzak bir gelecekte emaneti olanlar olarak değil tamda bugün söyleyecek sözü olanlar olarak değerlendiriyoruz” ifadelerini kullandı.

“MURATPAŞA, ANTALYA SİYASETİNE ŞEKİL VEREN İLÇEDİR”

Konuşmasında Muratpaşa’nın önemine değinen Dal, şunları dile getirdi:

“Turizmi, ihracatı ve üretimi ile tüketiminin çok ilerisinde mali verileri olan Muratpaşa, Antalya kurulduğundan beri var olan yerleşim yerlerini sınırları içerisinde bulundurmakta. Doğu Garajı, Eski Otogar, Eski Sanayi, Kapalı Yol, Şarampol Caddesi, Yüzüncü Yıl Bulvarı, Kale Kapısı, Üç Kapılar, Işıklar Caddesi, Eski Lara yolu gibi ticaretin kalbinin attığı, kent içi istihdamın en yüksek olduğu bölgelere sahip olması sebebiyle Muratpaşa, hiç şüphesiz her daim Antalya siyasetine şekil veren ana aktör olmaya devam edecek. Gerek memleketimizin gerekse dünyanın her köşesinden insanın yaşanabilir bir kent olarak değerlendiği ilçemiz, halen almakta olduğu yurt içi ve yurt dışı yerleşik göçle rüştünü ispat etmiş durumda” ifadelerini kullandı.

İLÇENİN SORUNLARINA DİKKAT ÇEKTİ

İlçenin sorunlarına da dikkat çeken Dal, “513 bin kişilik nüfusu, 357 bin kişilik seçmen sayısı, 1066 sandığı ve 55 mahallesiyle Türkiye'nin 41 ilinden büyük ilçemiz her anlamda hizmetin en iyisini hak etmekte” diyerek sosyo-ekonomik sıkıntı ve problemlerin yanı sıra yapısal sorunların kent içi ticari ve iktisadi hayatı baltalamakta olduğunu söyledi. İlçe halkı ve esnafının turizmden hak ettiği payı alamadığını kaydeden Dal, “Her şey dahil konaklama nedeniyle turistlerin kahir ekseriyetinin kent merkezinden transit geçmesi hem yerel esnafımız hem de yatırımcılarımıza adeta varlık içinde yokluk yaşamakta” açıklamasında bulundu. Dal, ilçedeki trafik yoğunluğuna, depreme dayanıksız eski binalara, Kırcami planı sorununa, kapalı pazar yeri eksikliğine ve internet sorununa da dikkat çekerek kendilerinin yapacakları çalışmaları anlattı.

“UMUTSUZ VE ÇÖZÜMSÜZ DEĞİLİZ”

“DEVA Partisi Muratpaşa İlçe Başkanlığı olarak bizlere pembe tablo çizenlere karşı her zaman ayakları yere basan reel verilere dayanan tarafsız tespit ve yorumlarımızla işimizi yapmaya devam edeceğiz” diyen Dal, “Bugün genel başkanımız nasıl milletimizin dimağında işini yapan, dürüst ve ehil bir kişi olarak biliniyorsa onun teşkilatı olarak kendimize yakışanı yapacağız. Umutsuz ve çözümsüz değiliz. Dersine çalışmış ve bir gün nasip olursa göreve geldiğinde nereden başlayacağını bilen bir teşkilat olarak milletimizin eteğinde ehliyet bekler gönlüne hitap eder haldeyiz. Genel Başkanımızın talimatı doğrultusunda ehliyet, yetenek ve liyakat çerçevesinde kurduğumuz kadrolarımızla dertlere deva olmak için yola çıktık” ifadelerini kullandı.

“GÜZEL YARINLARA YOLA ÇIKIYORUZ”

Muratpaşa İlçe Gençlik Çalışmaları Başkanı Ali Osman Gumba ise, “Tünelin ucundaki ışık artık her zamankinden parlak, her zamankinden göz kamaştırıcı ve her zamankinden daha yakın. Ülkeyi adeta esir almış, politika üretemeyip kavga üreten, birleştiremeyip ayrıştıran, gençlere çözüm üretemeyen, sadece taleplerde bulunan bir zihniyeti geride bırakıyor, güzel yarınlara yola çıkıyoruz. Biz bu güzel yarınları oluşturacak partiyiz. Çünkü çözüm odaklıyız, genciz, dinamiğiz, akılcıyız, birleştiriciyiz. Başta Muratpaşa’nın, Antalya’nın ve tüm Türkiye’nin gençlerini dinlemeye, sorunlarını anlamaya ve bu sorunlara hep birlikte çözüm üretmeye hazır ve talibiz. Bu yolda ben, buraya temsilcisi olarak çıktığım ve başkanı olduğum Antalya Muratpaşa Gençlik başkanlığı altında kurulduğumuz günden beri olduğu gibi, sonuna kadar ter dökmeye hazır. Bize verilen görevin altından alnımızın akıyla kalkacağımıza inancım tam, heyecanımız yüksek. Çok daha iyi bir geleceği birlikte inşa etmek dileğiyle genç kalın, gençlikte kalın, gençliği rahat bırakın” diye konuştu. Yaptıkları çalışmalardan da bahseden Ali Osman Gumba, özellikle gençliğin bilgilenmesi ve bilgi dağarcığının artması adına kütüphane projesini hayata geçirdiklerini söyledi. Gumba, “Bir damla mürekkep bir milyon kişiye deva olabilir ilkesiyle yola çıkarak kütüphane oluşumlarına kitap desteğinde bulunduk. Şehit kütüphaneleri ile de ortak yaptığımız çalışma ile şehitlerimizin adının yaşatılmasına katkıda bulunduk” dedi.

Gumba yaptıkları diğer çalışmalara da şöyle değindi: “Biz doğayı korudukça doğada bizi korur diyerek çevre temizliği farkındalık organizasyonları düzenledik. Yapmış olduğumuz çalışmalar ana akım medyaca görmezden gelinirken en etkin güç olan sosyal medyayı şeffaf ve etkili kullanarak sesimizi duyurduk fakat Sadece sosyal medya ile sınırlı kalmayıp bu hususta gönüllü olan genç arkadaşlarımız ile buluşarak her bir vatandaşımıza Devayı anlatarak saha çalışmaları gerçekleştirdik. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur.” hedefini temel alarak spor ve e-spor faaliyetlerinde buluştuk. Bize ihtiyacı olan Dostlarımızı da unutmayarak bir kap mama bir kap su kadar zahmetsiz bir o kadar da gerekli; hayvanlara mama dağıtma etkinliğimizi gerçekleştirdik. Görüş ve ideoloji ayırt etmeksizin Antalyamızın tüm siyasi partilerinin gençlik kolları ve Genç STK temsilcileri ile bir araya gelerek ülkemizin sorunları ve geleceğimiz için ortak paydada buluşmayı hedefledik. Genel başkanımız Ali Babacanın da dediği gibi “Geçmişte buluşmak çok zor gelecekte buluşmak çok  kolay.”

DEVA’NIN MURATPAŞA İLÇE YÖNETİMİ

İlk kongresini gerçekleştiren DEVA Partisi Muratpaşa İlçe Başkanlığı’nın Hüseyin Kemal Dal başkanlığındaki yeni yönetimi şu isimlerden oluştu:

Başkan Hüseyin Kemal Dal. Yönetim Kurulu Asil Üyeler: Abdulkadir Günal, Ali Osman Gumba, Aytekin Sevimli, Cihan Dündar, Cihan Deniz, Duygu Nuran Kaya, Enes Demirel, Esin Yıldırım, Furkan Yürek, Gökay Yiğit, Halil Yoylu, Hamdullah Özel, Hasan Kır, Lütfü Şahin, Mehmet Eser, Mehmet Ali Eskiocak, Mert Yüksekdağ, Münevver Özdemir, Osman Ünlü, Ramazan Güllü, Recep Dırama, Samet Uysal, Seda Akay, Semih Şeker, Şevval Atıcı, Tuna Akkuş, Zehra Bizkevelci, Zeynep Hekimoğlu, Ali Rıdvan Karaağaç ve Bilgen Biricik.

Yönetim Kurulu Yedek üyeleri ise, Mustafa Yılmaz, Büşra Kaya, Cevdet Yavuz, Çağatay Çakmak, Elif Yalçın, Eren Aydın, Güral Ayanlar, Harun Aydın, İbrahim Güllü, Kürşat Kaya, Nurettin Yiğit, Sezayi Genç, Tolunay Çelik, Utku Akay ve Yadigar Gezek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Antalya Kitap Fuarında İlber Ortaylı izdihamı yaşandı
Antalya Kitap Fuarında İlber Ortaylı izdihamı yaşandı
Başkan Uysal’dan Kaleiçi turu
Başkan Uysal’dan Kaleiçi turu