Huzur toplantıları sürüyor

Huzur toplantıları sürüyor

Antalya Emniyet Müdürlüğü, Kasım ayı içerisinde; Aksu, Kepez, Konyaaltı, Muratpaşa, Akseki, Demre, Elmalı, Finike, Gazipaşa, Gündoğmuş, İbradı, Kaş, Kemer, Korkuteli, Kumluca, Manavgat, Serik ilçelerinde Huzur Toplantıları gerçekleştirdi. Toplantılara mahalle muhtarları, toplu taşıma aracı şoförleri, esnaflar, ev ve iş kadınları, değişik meslek kuruluşları ve STK temsilcilerinden oluşan yaklaşık (310) civarında vatandaş katıldı.

05 Aralık 2019 - 14:35

Emniyet müdürlüğünün değişik birimlerince yürütülen projeler ile ilgili bilgilendirmeler yapılırken, asayiş, trafik, güvenlik, siber suçlar, terörle mücadele, bilişim suçları, kaçakçılık ile mücadele, uyuşturucu ile mücadele, yeni suç yöntemleri ve bunlarla nasıl mücadele edileceği konularında tespit ve taleplerini ilgililere iletildi. İlçe Emniyet Müdürleri ve Amirlerinin başkanlığında yapılan toplantılara emniyetin değişik birimlerinin temsilcileri de katıldı. Kendi konuları ile ilgili sorun ve talepleri not alarak, sorunların çözüme kavuşması için gerekli çalışmalar ivedilikle başlatıldı.

- Dolandırıcılık konuları ile ilgili bilgilendirme yapılmış ve hiçbir kamu görevlisinin (polis, asker, hakim veya savcının) vatandaşı arayarak para istemeyeceği hatırlatılarak sürekli yöntemi değişen dolandırıcılık olaylarına karşı dikkatli olmaları yönünde uyarılarda bulunuldu.

- Suç mağdurlarında oluşan mağduriyet hissinin azaltılması ve adli süreç konusunda bilgilendirilmeleri amacıyla Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından SMS bilgilendirme projesinin başlatıldığı, suç mağdurlarının talepleri halinde müracaatları hakkında kısa mesaj yoluyla bilgi verildiği anlatıldı.

- Umuma açık yer işleten işyeri sahipleri başta olmak üzere tüm işletmelerin Belediye Encümen Kararında belirtilen açılış-kapanış saatlerine riayet etmeleri, ruhsatlarında belirtilen alanlarda gaaliyet göstermeleri gerektiği hatırlatıldı.

- Vatandaşların çocuklarına ehliyetsiz ve tescilsiz araç kullandırmamaları, motosiklet sürücülerinin kask takmaları konularında uyarılarda bulunuldu.

- Yaya güvenliğinin yaşam önceliğiyle eş değer olduğu vurgulanarak İçişleri Bakanlığımızca başlatılan “Yaya Güvenliğinin Bekçisiyiz” kampanyası hakkında bilgilendirme yapılmış, ilimizdeki tüm motosiklet kullanıcılarının standart kask kullanmasına yönelik başlatılan “Hayatıma Kastım Yok, Kaskım Var” projesi kapsamında motosiklet kullanıcılarına yönelik denetimlerin yoğun bir şekilde devam ettiği belirtilmiş, araç kullanırken sigara içmemeleri konusunda gerekli uyarılar yapıldı.

-Suçların önlenmesi, meydana gelen olayların ivedilikle çözülmesi ve suç işleyen şahısların kısa sürede yakalanmasının sağlanması amacıyla güvenlik kameralarının önemi belirtilmiş, şüphelendikleri şahıs ve olaylarla ilgili gördükleri veya bilgi sahibi oldukları konularda 112 Acil Çağrı Merkezi’nden 155 Polis Hattı’na, “Alo 140 Terör İhbar Hattı’na veya Emniyet Müdürlüğü birimlerine bizzat müracaat ederek bildirebilecekleri hususunda gerekli bilgilendirmeler yapıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
 Türkiye'nin Yeni Genç Sesi Belli Oldu
Türkiye'nin Yeni Genç Sesi Belli Oldu
Büyükşehir 2019 Faaliyet raporu kabul edildi
Büyükşehir 2019 Faaliyet raporu kabul edildi