Huzur Toplantıları tüm ilçelerde sürüyor

Huzur Toplantıları tüm ilçelerde sürüyor

Antalya Emniyeti, vatandaşların şikayet ve sorunlarının, yerinde ve birebir iletişim kurularak değerlendirilip çözüm üretilebilmesi amacıyla Antalya’nın tüm ilçelerinde Huzur Toplantıları gerçekleştiriyor.

28 Eylül 2019 - 11:51

Eylül ayı içerisinde; Aksu, Döşemealtı, Kepez, Konyaaltı, Muratpaşa, Akseki, Alanya, Demre, Elmalı, Finike, Gazipaşa, Gündoğmuş, İbradı, Kaş, Kemer, Korkuteli, Kumluca, Manavgat ve Serik ilçelerimizde Huzur Toplantıları yapılırken, toplantılara mahalle muhtarları, esnaflar, ev ve iş kadınları, değişik meslek kuruluşları ve STK temsilcilerinden oluşan yaklaşık (290) civarında vatandaş katıldı.

Vatandaşlar asayiş, trafik, güvenlik, siber suçlar, terörle mücadele, bilişim suçları, kaçakçılık ile mücadele, uyuşturucu ile mücadele, yeni suç yöntemleri ve bunlarla nasıl mücadele edileceği konularında tespit ve taleplerini ilgililere iletirken, mahallelerinde bekçi sayısının artırılması talebi de yapıldı.  İlçe Emniyet Müdürleri ve Amirlerinin başkanlığında yapılan toplantılara emniyetin değişik birimlerinin temsilcileri de katıldı. Kendi konuları ile ilgili sorun ve talepleri not alarak, sorunların çözüme kavuşması için gerekli çalışmalar ivedilikle başlatıldı. İl Emniyet Müdürlüğü tarafından koordine edilen “Güvenli Okullar” projesi kapsamında okul giriş ve çıkışlarının denetlendiğini, Okul Kolluk Görevlileri ile Güvenli Eğitim Koordinasyon Görevlileri’nin, sorumlu oldukları okulların idarecileri, öğretmenleri, öğrenci ve velileriyle iletişim kurarak, okul içi-çevresi ve güzergâhındaki karşılaşabilecekleri sorunları ve sorunlara çözüm önerileri ile aksaklıkları rapor ederek görevlilerimize bildireceklerini, ilimizdeki tüm motosiklet kullanıcılarının standart kask kullanmasına yönelik başlatılan “Hayatıma Kastım Yok, Kaskım Var” projesi kapsamında motosiklet kullanıcılarına yönelik denetimlerin yoğun bir şekilde devam ettiği belirtilmiş, araç kullanırken sigara içmemeleri konusunda gerekli uyarılar yapıldı. Modifiye edilmiş araçlarla çevreye rahatsızlık veren sürücülere uygulanan cezai işlemler hakkında bilgi verilirken, mahallelerde yapılacak düğün, nişan, sünnet gibi merasimlerde silah sıkılmaması konusunda uyarıda bulunuldu. Suçların önlenmesi, meydana gelen olayların ivedilikle çözülmesi ve suç işleyen şahısların kısa sürede yakalanmasının sağlanması amacıyla güvenlik kameralarının önemi belirtildi. Şüphelendikleri şahıs ve olaylarla ilgili gördükleri veya bilgi sahibi oldukları konularda 112 Acil Çağrı Merkezi’nden 155 Polis Hattı’na, “Alo 140 Terör İhbar Hattı’na veya Emniyet Müdürlüğü birimlerine bizzat müracaat ederek bildirebilecekleri hususunda gerekli bilgilendirmeler yapılırken, katılımcıların taleplerinin çözümü konusunda çalışmalar başlatıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
 Türkiye'nin Yeni Genç Sesi Belli Oldu
Türkiye'nin Yeni Genç Sesi Belli Oldu
Büyükşehir 2019 Faaliyet raporu kabul edildi
Büyükşehir 2019 Faaliyet raporu kabul edildi