Huzurlu Muratpaşa’yı Ümit Uysal’a borçluyuz

Huzurlu Muratpaşa’yı Ümit Uysal’a borçluyuz

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ı merkez seçim ofisinde ziyaret eden CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu, “Bugün Türkiye’nin haline bakın bir de Muratpaşa’ya bakın. Muratpaşa’ya geldiğinizde bir Batı kalitesi, Avrupa huzuru hissediyorsunuz. Onu da bu dürüst belediye başkanına, Ümit Uysal’a borçluyuz” diye konuştu.

17 Mart 2019 - 11:56

Çeşitli programlar için Antalya’da bulunan CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğdu, Muratpaşa Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Muratpaşa Belediye Başkan adayı Uysal’ı merkez seçim ofisinde ziyaret etti. CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin, İYİ Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Mustafa Gönenç ve CHP Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak’ın bulunduğu ziyarette Erdoğdu, bir kentin belediye başkanı ne kadar kaliteli ise şehrin de o kadar kaliteli olduğunu söyledi. Erdoğdu, “Bugün Türkiye’nin haline bakın bir de Muratpaşa’ya bakın. Muratpaşa’ya geldiğinizde bir Batı kalitesi, Avrupa huzuru hissediyorsunuz. Onu da bu dürüst belediye başkanına, Ümit Uysal’a borçluyuz” diye konuştu.

Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın Türkiye’ye hem dürüst olup hem de çok çalışılabileceğini gösterdiğini kaydeden Genel Başkan Yardımcısı Erdoğdu, şöyle konuştu:

“Ümit Uysal için rant sağlamak çok kolay bir şeydi. Bizim İstanbul’da başımıza geldiği gibi. Türkiye’nin en güzel yerinde, en kıymetli arsalarının olduğu yerde, adına ‘Kentsel dönüşüm’ der, başka bir şey der, gökdelenleri dikerdi. O gökdelenleri diktirdiği için milyarlarca dolar rant yaratılabilirdi ama Muratpaşa’nın 10 sene sonrası olmazdı. İstanbul’da yoksulların denizi görebileceği tek yer Zeytinburnu sahiliydi, şimdi orayı imara açtılar. Denize betondan bir set çektiler. Yoksulların deniz görme şansı kalmadı ama bugün Muratpaşa’da kıyılarınız kamu malı, halkın malı, hiç paranız olmasa bile denizi görebiliyor, halk plajlarından ücretsiz yararlanabiliyorsanız. Ümit Uysal’ın, bu sosyal demokrat, halkçı, yurtsever belediye başkanının sayesinde.”

Herkesin milliyetçilik nutukları attığı bir dönemde milliyetçiliğin kentleri korumak olduğunun altını çizen Erdoğdu, “Ben, Ümit Uysal kardeşimle hep çok gurur duydum, çok çalışkan, çok seviyeli. Bu kalitesinden dolayı kendisine çok teşekkür ediyorum. Şimdi bu Muratpaşa, Konyaaltı kalitesini bütün Antalya’ya yaymak istiyoruz” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
UYUŞTURUCU BATAKLIĞI!
UYUŞTURUCU BATAKLIĞI!
"EĞİTİMDE BAŞARI BU ÇATININ ALTINDA"