INNDESIGN FUARI AÇILIYOR

INNDESIGN FUARI AÇILIYOR

Turizm sektöründe otel yangın güvenliği ve tasarım uygulama ile Otel Yapılarında Yenileme Trendleri ve Markalaşma konularının tartışılacağı Otel Yapıları, Tasarım, Yenileme ve İş Platformu Fuarı (InnDESIGN) 13 Kasım Çarşamba günü açılıyor.

11 Kasım 2019 - 12:13

Akdeniz Tanıtım A.Ş tarafından düzenlenen Otel Yapıları, Tasarım, Yenileme ve İş Platformu Fuarı (InnDESIGN) 13-16 Kasım 2019 tarihleri arasında Konyaaltı Belediyesi Nazım Hikmet Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

Otel mimarisinde önemli projelere imza atan Türkiye'nin sayılı mimari firmalarının yer alacağı Inndesıgn Fuarı'nda 40'a yakın firma sektördeki değişimleri, eğilimleri ve teknolojileri sergileyecek.

Fuarda, Türkiye Yangından Korunma ve Eğitim Vakfı (TÜYAK) ve TMMOB'ne bağlı İç Mimarlar Odası işbirliği ile ''Otel Yapılarında Yangın Güvenliği Tasarım ve Uygulama'', Türk Tesisat Mühendisleri Derneği tarafından da ''Otellerde Enerji Verimli ve Sürdürülebilir Mekanik Tesisat Yatırımları'' panelleri gerçekleştirilecek.

-OTEL YAPILARINDA YENİLEME TRENDLERİ VE MARKALAŞMA TARTIŞILACAK

Turizm sezonu kapanırken 2020 sezonuna hazırlanan turizm sektörü,14 Kasım Perşembe günü Otel Yapıları, Tasarım, Yenileme ve İş Platformu Fuarı 'nda ''Otel Yapılarında Yenileme Trendleri ve Markalaşma'' konusunu da tartışacak.

Turizm sektörünün önemli isimlerinin katılacağı etkinliklerde 3 ayrı panelde ''Yenilemede Çevre Dostu ürünler'', ''Öyküsü Olan Otel Tasarımları'' ve ''Turizmde Marka Değeri Yaratma'' konuları ele alınacak.

OYA NARİN INNDESING FUARINA KATILACAK

Fuar ve panele Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TTYD) Başkanı Oya Narin ve İnşaat Malzemeleri Sanayicileri Derneği (İMSAD) Başkanı Ferdi Erdoğan da konuşmacı olarak katılacak.

FUAR TAKVİMİ ŞÖYLE:

13 Kasım Çarşamba Saat: 10.15-12.00

1. Panel :Otel Yapılarında Yangın Güvenliği Tasarım Uygulama Moderatör: Prof. Dr. Abdurahman Kılıç (Türkiye Yangınlardan Korunma ve Eğitim Vakfı (TÜYAK) Onursal Başkanı)

Dr. Kazım Beceren, ''Otellerde Mimari Yangın Tasarım Kaçış Yolları, Tahliye Esasları, Kaçış Kapıları, Yangın Yalıtımı, Odaların Özellikleri''ni anlatacak.

TÜYAK Vakfı ve Derneği Başkanı Taner Kaboğlu ''Otellerde Söndürme Sistemleri Yangın Dolapları, Sprinkler Sistemleri, İtfaiye Su Alma ve Su Verme Sistemleri , Hindart Sistemi'' hakkında bilgi verecek.

2. Panel Saat: 12.15-14.00 Duhan Portakal, ''Duman Kontrol Sistemleri - REHVA GB 24 Otellerde Duman Tahliyesi, Merdiven Basınçlandırması'', Dr. Gökhan Balık, ''Yangın Alarm Sistemi ve Yangın Otomasyonu, Yangın Algılama Sistemi, Duyuru Sistemleri, Acil Aydınlatma, Yönlendirme, Yangın Senaryosu'' konusunda bilgi verecek.

3. Panel Saat: 14.45-15.45

''Otellerde Enerji Verimli ve Sürdürülebilir Mekanik Tesisat Yatırımları'' paneli Moderatör: Dr. Kazım Beceren Meriç Saplı: ''Merkezi Sulu Soğutma Sistemlerinde Düşük Delta T Sendromunun Enerji Verimliliğine Etkisi'' hakkında bilgi verecek.

Atalay Türkeş ise ''Merkezi Sistemlerde Yeni Nesil Hidronik Balanslama ile Enerji Verimliliğinin Yükseltilmesi'' konusunu anlatacak.

4. Panel Saat 16.00-17.00 Moderatör: Doç. Dr İbrahim Atmaca

Fikret Özgümüş: ''Turizm Tesislerinde Topyekun Atık Su Arıtma Sistemleri ile Geri Kazanım Yöntemleri ve Tesisatta Su Filtrasyonu ve Şartlandırmanın Enerji Verimliğine Etkisi'',

M. İlker Şahin: ''Uygulamacı Gözüyle TesisattaDoğru Boru Tipi ve Malzemelerinin Seçimi ve Sistem Performasına Etkileri''ni anlatacak.

14 Kasım Perşembe: Açılış Konuşmaları

10.00-10.30 Kayıt

10.30-11.00

Açılış Konuşmaları: Oya Narin (TTYD Başkanı) Ferdi Erdoğan (İnşaat Malzemeleri Sanayicileri Derneği (İMSAD) Başkanı)

1. Panel: ''Yenilemede Çevre Dostu ürünler Paneli Moderatör: Dr. Hülya Aybek (Antalya Bilim Üniversitesi) Atila Gürses (Onduline Avrasya Te knik Koordinatörü) Nazım Yavuz (MNG Enerji Genel Müdürü) Tayfun Küçükoğlu (Betek Boya Genel Müdürü) Doç. Dr İkbal Erbaş (Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Öğretim üyesi)

2. Panel Saat:14.00-15.30 Öyküsü Olan Otel Tasarımları Moderatör: Prof. Dr. Burçin Cem Arabacıoğlu (MSGÜ Öğretim Üyesi Cüneyt Darı (Mısırlıoğlu Mimarlık) Hasan Sömen (Medi Mimarlık) Akın Akıncı (ANSİAD Başkanı) Ülkay Atmaca (POYD Başkanı) Dündar Yetişener (Fibrobeton Yönetim Kurulu Başkanı)

3. Panel Saat15.50-17.30 ''Turizmde Marka Değeri Yaratma'' Moderatör: Muhammet Cüntay (L'Collection Hotel Management Öğretim Üyesi)

Kaan Kaşif Kavaloğlu (Limak Turizm Ceo), Vural Karasu (Anex Tour Genel Müdürü), Yakup Aksoy (Rixos Global Pazarlama, Dönüşüm ve Strateji Müdürü), Onur Kurç (Accor Group İş Geliştirme Direktörü) Nida Sözügeçer ve Hilton Türkiye İş Geliştirme Direktörü ), Murat Özel (Wyndham İş Geliştirme Direktörü)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Vali Vekili Şaşmaz:
Vali Vekili Şaşmaz: "Ceza çözüm değil'
Başkan Uysal, ‘Daha iyisi için çalışacağız’
Başkan Uysal, ‘Daha iyisi için çalışacağız’