İyi İnsan Hareketi İşbirliği Protokolü İmzalandı

İyi İnsan Hareketi İşbirliği Protokolü İmzalandı

Antalya Valiliği himayesinde gerçekleştirilen “İyi İnsan Hareketi” işbirliği protokolü, Vali Münir Karaloğlu başkanlığında imzalandı.

08 Ocak 2020 - 15:56 - Güncelleme: 08 Ocak 2020 - 18:21

Antalya Valiliği toplantı salonunda düzenlenen İyi İnsan Hareketi İş Birliği Protokolü'ne, Vali Münir Karaloğlu, Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Rektörü Prof. Dr. Ekrem Kalan, Antalya Bilim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek, Antalya İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Karakaş, Antalya Müstakil Sanayici İşadamları Derneği (MÜSİA) Şube Başkanı Boğaçhan Göksu, İyi İnsan Hareketi Derneği Başkanı Dr. Mehmet Karakayalı ve Antalya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Genel Sekreteri Haşmet Öyken katıldı.

Faydalı Bireyler Yetiştireceğiz

İyi İnsan Hareketi Derneği Başkanı Dr. Mehmet Karakayalı,proje ile hedeflediklerinin,beceri, bilinç, duygu, düşünme ve edep eğitimini almış,çevresine faydalıbireyler yetiştirmek olduğunu belirterek, “Bizde bu çerçevede Antalya MÜSİAD yönetimiyle beraber, Vali Karaloğlu’na, ‘İyi İnsan Hareketi’ projesini sunduk. Valimiz projemizi çok beğendi. Bizleri devam etmemiz konusunda teşvik etti ve derneğimizi kurduk. Gerekli tarafları da projemiz hakkında bilgilendirdik. Üç üniversitemiz ve Milli Eğitim Müdürlüğü’müzde projemize paydaş olarak tam destek vereceklerini söyledi. 9 okul 300 öğrenci, 30 öğretmen ve 300 veli ile pilot bir çalışma yapacağız” dedi.

Güzel Bir İşbirliği Olacak

Milli Eğitim’in esas amacının, iyi insan ve iyi vatandaş yetiştirmek olduğunu ifade eden Vali Karaloğlu, “Devletimizin birinci görevi budur. Yeterli olabiliyor muyuz? Zaman zaman ölçümler yaptığımızda çok da yeterli olduğumuz söylenemez. O zaman ne yapacağız? Sivil toplumun mutlaka desteğini almamız lazım. Sivil toplum, kamunun yaptığı işlere yardımcı olur. Bu projede kamuyla, sivil toplumun ve üniversitelerin güzel bir işbirliği olacak” şeklinde konuştu.

Antalya’da başlayan İyi İnsan Hareketi Projesi’nin büyüyüp topluma,ülkeye ve bütün insanlığa mal olmasını temenni ettiğini belirten Vali Karaloğlu, “Bu sadece Antalya’nın ya da 10 tane okulun problemi değil. Sorun varsa yeni şeyler yapmamız lazım.Hedef Cumhurbaşkanımızın dediği gibi erdemli, karakterli, hakka riayet eden, hakkı koruyan, hakkı üstün tutan bir nesil yetiştirmektir” ifadelerini kullandı.

Çocuklar Pek Çok Farklı Mesaja Maruz Kalıyor

Türkiye’de çocukların temel probleminin karşılaştıkları değer farklılıkları olduğuna vurgu yapan Vali Münir Karaloğlu, “Çocuk evde başka bir değerle, sınıfa başka bir değerle karşılaşıyor. Topluma çıkıyor, sosyal medyaya giriyor orada bambaşka bir ortamla karşılaşıyor. Bu kadar farklı mesajlardan oluşan yapı içerisinde de istediğimiz nesli maalesef yetiştiremiyoruz. Alev Alatlı hocanın güzel bir lafı var. ‘Her hukuki olanın helal olmadığını bilecek bir nesil yetiştirmek’ diyor ya bütün toplumu buhassasiyete getirmemiz lazım. Bu yüzden bugün ki protokolü çok önemsiyorum. İnşallah bu projeninAntalya’da belli bir başarıya ulaşmasını ve Türkiye’ye mal olmasını temenni ediyorum. Bu protokol iyi insan, iyi vatandaş yetiştirmemize vesile olsun. Projemize dâhil olan bütün taraflara teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından “İyi İnsan Hareketi” işbirliği protokolü imzalanarak, hatıra fotoğrafı çektirildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Büyükşehir 2019 Faaliyet raporu kabul edildi
Büyükşehir 2019 Faaliyet raporu kabul edildi
Konyaaltı Sahili’ni temizlediler
Konyaaltı Sahili’ni temizlediler