İyi niyet protokolü imzalandı

İyi niyet protokolü imzalandı

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, pazar günü sona erecek Kaleiçi Old Town Festivali kapsamında Antalya’da bulunan İtalya’nın Gradara Belediyesi’yle ‘kardeş kent iyi niyet protokolü’ imzaladı.

12 Ekim 2019 - 11:49

Muratpaşa Belediyesi’nin bu yıl 4’üncüsünü düzenlendiği Kaleiçi Old Town Festivali devam ediyor. Antalya’nın tarihi kent merkezinin her köşesinde farklı bir etkinliğin gerçekleştiği festival, aynı zamanda Kaleiçi gibi yaşayan antik kentlere sahip şehirler arasında kalıcı ilişkiler kurulmasını da sağlıyor. Bu yıl festival 24 ülkeden 48 şehrin katılımıyla gerçekleştirilirken ikinci kez Kaleiçi Old Town Festivali’ne gelen İtalya’nın Grada Belediyesi ve Muratpaşa Belediyesi arasında ‘kardeş kent iyi niyet protokolü’ imzalandı.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ve Gradara Belediye Başkanı Filippo Gasperi’nin katılımıyla gerçekleşen tören Türkan Şoray Kültür Merkezi’nde düzenlendi. Her iki ülkenin Milli Marşlarının okunmasıyla başlayan törende konuşan Gradara Belediye Başkanı Gasperi, Muratpaşa’da olmaktan son derece memnun olduğunu söyledi. Kaleiçi Old Town Festivali’ni “Muhteşem” olarak değerlendiren ve bu yıl kalabalık bir grupla Antalya’da olduklarını dile getiren Gasperi, şunları söyledi:

“Sayın Belediye Başkanı Ümit Uysal’a yaptıkları ve yapacak oldukları dolayısıyla çok teşekkür ediyorum. Biz politikacıların şehirlerimiz arasındaki ağları geliştirmek gibi bir sorumluluğu var. Bugün imzalayacağımız iyi niyet protokolü çocuklarımız ve kentlerimiz için oluşturduğumuz barış ortamı için son derece önemli bir adım. Sayın Başkana bir kez daha teşekkür ederken kendisini de dediği gibi burada kendimizi evimizde hissediyoruz.”

Başkan Uysal ise Grada kentiyle tanışmasının kişisel hayatında önemli bir dönüm noktası olduğunu söyledi. Geçen yıl düzenlenen Kaleiçi Old Town Festivali’yle başlayan bu tanışıklığın ilk anından itibaren çok güçlü bir ilişkinin geliştiğini belirten Başkan Uysal, “Bu bizim için büyük bir şanstı. Gradara’yı tüm kalbimizle sevdik” dedi.

Konuşmaların ardından her iki belediye başkanı, iyi niyet protokolünü imza altına aldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Pençe-Kaplan Operasyonu'nda 1 şehit
Pençe-Kaplan Operasyonu'nda 1 şehit
BAKKALLAR ODASI'NDA ŞAHİN ABA DÖNEMİ
BAKKALLAR ODASI'NDA ŞAHİN ABA DÖNEMİ