İYİ PARTİ ANTALYA MİLLETVEKİLİ ADAYI MUSA ERTUGAN

İYİ PARTİ ANTALYA MİLLETVEKİLİ ADAYI MUSA ERTUGAN

İYİ PARTİ ANTALYA MİLLETVEKİLİ ADAYI MUSA ERTUGAN:  “İYİ PARTİ İKTİDARINDA, İYİLİK GÜNEŞİNİN AYDINLATTIĞI İYİ BİR ANTALYA İYİ BİR TÜRKİYE OLACAK” 

12 Haziran 2018 - 12:33

Haber: Dilek BOZKURT ÖZGENÇ 

İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener’in 2015 yılında MHP’de genel başkan adayı olması için üst kurul delegesi olarak Antalya’da ilk Türkiye’de imza veren 2. kişi olan Musa Ertugan, bugün Antalya İYİ Parti 6. sıra Vekil Adayı. Adaylık sürecinden çok önce başlayan sevdasını Antalya ve Türkiye merkezli yoğun bir tempoda sürdüren Musa Ertugan, “Antalya ve Türkiye İYİ olsun diye hemşerilerimizin hizmetkarı olmak üzere kutsal bir yolculuğa çıktık. İki etaplı bir yarışın tam ortasındayız. İYİ Parti Olarak Memleketimize ve ülkemize hizmet etmek  için yetki bekliyoruz” dedi.

Türkiye’nin en yeni ve iddialı siyasi partisi konumunda olan İYİ PARTİ, Meral Akşener’in liderliğinde “İYİ BİR TÜRKİYE İDEALİYLE” yola çıkmış bir parti. Bu idealin detaylarını, İYİ Parti’nin hedeflerini ve bugün gelinen sürece nasıl gelindiğini Antalya İYİ Parti Vekil Adayı Musa Ertugan şöyle anlatıyor: “2015’in sonlarında Sayın Meral Akşener’in MHP genel başkanı adayı olması münasebetiyle, şahsımda üst kurul delegesi olarak Antalya da İlk Türkiye de İmza Veren İlk 2. Kişiyim. Bu demokratik kurultay sürecinde Akşener’in yanında yer aldık. Bilindiği gibi, siyasi partilerin yönetmeliğinde bulunan demokratik kanuni hakkımız olan kurultayımızın engellenmesinden dolayı parti içi demokrasiye darbe vurularak başta sayın Akşener olmak üzere hepimiz partimizden ihraç edildik.”
Tüm engellemelere rağmen İYİ bir Türkiye hayalinden vazgeçmediklerinin altını çizen Musa Ertugan; Meral Akşener’in hukukla bağdaşmayan ve insafa sığmayan zorluklara rağmen Meral Akşener ve ve yol arkadaşları olarak başlattıkları demokrasi hareketinin ‘Meral Akşener Hareketi’ ni doğurduğunu belirtiyor. Ertugan o günleri; “Bu süreçte Meral AKŞENER Hanımefendi ve yol arkadaşlarına salonlar verilmemiş, verilmiş olan salonlar son anda iptal ettirilmiş, zaman zaman salonların kapıları kapatılmış, ışıkları söndürülmüş ve her türlü yakışıksız iftiralar havuz medyasının konusu olmuştur. Ancak güneşi balçıkla sıvama çabaları sonuçsuz kalmış ve MERAL AKŞENER HAREKETİ halkımızın gönüllerinde taht kurmayı başarmıştır.”
Seçim çalışmalarını Antalya ve Türkiye merkezli yoğun bir tempoda sürdüren Musa Ertugan 15 Temmuz sonrasında Meral Akşener’i yalnız bırakmayan çok az kişiden biri. Öyle ki aynı zamanda Antalya Temsilcisi olan Musa Ertugan; Meral Akşener’in katıldığı 30 Nisan 2016 Konyaaltı kent meydanı mitingi, 13 -14 Ocak 2017 Marmara otelde yemek ve konferans yine Marmara 2017 Ramazan Günü yüksek katılımlı İftar Yemeği organizasyonlarını yönetim Kurulu başkanlığını yaptığı MİLMAB (milliyetçi meslek adamları birliği) ismiyle yaptı. Ayrıca ‘Hayır’ Kampanya sürecinde Meral Akşener’in; Muğla, Sakarya ve Malatya’daki konferansları MİLMAB Resmî izni ile ve il temsilcileri önderliğinde yaptı. Bu süreçlerin ardından kurumsal yapı Antalya’da oluşana kadar Meral Akşener’in Temsilciliğini yapan Musa Ertugan; Antalya İl teşkilatı oluştuktan sonra bütün ekibiyle birlikte il ve ilçe teşkilatlarına katılarak kurumsal yapının içinde yer alarak İYİ PARTİ teşkilatında yer aldı.  O günleri ve süreci unutamayan Musa Ertugan; “Her türlü zorluklara rağmen bugüne kadar duruşunu bozmayan MİLMAB yönetim kurulumuza ilce temsilcilerimize ve üye arkadaşlarıma her konuda minnettarım. O günlerden sonra şu an hedeflerimiz ve hayallerimiz de büyüdü. Türkiye İYİ olsun diye kutsal bir yolculuğa çıktık. Adalet ve demokrasi için demokratik parlamenter sisteme mutlaka geçilmesi gerektiğine inanıyorum. Şahsıma haksızlık yapıldığını düşünen ilimizden ve il dışındaki arkadaşlarımız bu konuda duyarlı olması gerekmektedir. Ana hedefimiz ülkemiz ve milletimizdir. Onun için benim 6’ıncı sırada olmamın şu an bir önemi yoktur. Bu konu 8 Temmuz’dan Sonra Meral Hanımla benim özelde konuşacağım bir konudur. Şimdi Tek Amacımız 8 temmuzda sayın Meral Akşener hanımefendiyi Cumhurbaşkanı yapmaktır. İki etaplı bir yarışın tam ortasındayız. Memleketimiz ve ülkemiz için bu yarışın çocuklarımız için çok önemlidir” dedi.

 


CUMHURİYET’İN İLK KADIN CUMHURBAŞKANI…
 Gelinen noktada halkın yoğun ilgisini ve beğenisini aldıklarını belirten Musa Ertugan oldukça iddilı, öyle ki; “Dürüst, inancını inancının gereği yaşama, kimlikli duruş ve gerektiğinde yanlışlar karşısında tavır koyabilen bir karakterin temsilcisi olarak İYİ PARTİ’NİN Genel Başkanı ve Cumhuriyet tarihimizin ilk kadın Cumhurbaşkanı olacaktır” diyor. Kadınlara çok inandıklarını belirten Musa Ertugan, “Toplumun yarısı kadın ve gençlerimizin çoğunlukta olduğu bir ülkeyiz. Kadın ve gençlerimizin adayı ve tercihi de bu yüzden İYİ Parti ve Akşener oluyor” diyor. 

 


AKP SINIFTA KALDI… 
Ülkemizi 16 yıldan beri tek başına yönetmekte olan AKP iktidarının; Adalet, Eğitim, Özgürlükler ve Ekonomi konusunda bir türlü sınıf atlayamadığını hatta sınıfta kaldığını belirten İYİ Parti Antalya Vekil Adayı ve Genel Merkez Kurucular Kurulu Üyesi Musa Ertugan; “ Biz gençlerimize güveniyoruz, ülkemizin umudu gençler. Bu yüzden; Meral Akşener, İYİ Parti İktidarında; Dört yıllık üniversite mezunları, fakülte ve bölüm ayırmaksızın işsiz gençlerimize iş bulunacak, iş buluncaya kadar gençlerimize Türkiye Dayanışma Fonu aracılığıyla maaş ödenecek” dedi. 

İYİ BİR ANTALYA İYİ BİR TÜRKİYE İÇİN… 
İYİ Parti İktidarında, iyilik güneşinin aydınlattığı iyi bir Antalya iyi bir Türkiye İçin; Adalet Ve Demokrasi İçin, Türkiye Cumhuriyeti kimliğini taşıyan herkesi birlikte hareket etmeye çağıran Musa Ertugan sözlerini şöyle noktalıyor: “Meral AKŞENER, Türk-İslam örf ve adetlerini temsil konusunda; mutlu bir eş, anne, babaanne olması yanında milli ve manevi değerlerini özümseme-yaşama konularında, kendilerini tanıyanların takdir ettiği bir kişiliğin temsilcisidir. Meral AKŞENER’İN adının geçtiği her zeminde; Dürüstlük, inancını inancının gereği yaşama, kimlikli duruş, yerine ve zamanına göre (28 Şubat örneği) tavır koyabilme gibi üstün özellik ve güzellikler akla gelmektedir. Bu yüzden biz bu seçimde İyiliğin kazanacağına eminiz. Seçimlere az bir zaman kaldı, milletimizden destek bekliyoruz, alacağımız destek sayesinde memleketimize ve ülkemize hizmet etmek için İYİ Parti olarak sabırsızlanıyoruz. ”dedi .

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Antalyaspor: 0 Başakşehir: 1
Antalyaspor: 0 Başakşehir: 1
Eda-Metin Özülkü Kepez’in konuğu
Eda-Metin Özülkü Kepez’in konuğu