İYİ Parti İl Başkanı Aydın’dan bayram kutlaması

İYİ Parti İl Başkanı Aydın'dan bayram kutlaması

Başkan Aydın, mesajında bayramın Türkiye ile birlikte tüm İslam alemi ve insanlık için hayırlara vesile olmasını Allah'tan niyaz ettiğini belirterek, "Bayramlarımız, kardeşlik bilincimizi yenileme, aramızdaki dayanışmayı pekiştirme vesilesidir” dedi.

08 Ağustos 2019 - 11:33

“Ebedi kardeşliğimizi güzel duygularla pekiştirdiğimiz bayram günlerinde daha bir muhabbetle kucaklaşıyoruz” diyen Ahmet Aydın, daha sonra açıklamasına şu şekilde devam etti: “Sevginin, vefanın, sadakatin, fedakârlığın simgesi olan kurbanın ve Kurban Bayramının anlamını çok iyi idrak etmeliyiz. Kurban bir nevi elimizle verdiğimize gönlümüzü de vermektir. Bu günler, Hac ibadetinin ifa edildiği, kültürleri ve coğrafyaları farklı milyonlarca Müslümanın, dualar eşliğinde, kardeşlik manzarası ortaya koyduğu günlerdir. Bu vesile ile Antalyalı hacılarımız ve tüm hacılarımızın da ibadetlerinin kabul olmasını Rabb'imden niyaz ederim.”

“Bayram bütün kardeşlerimizle birlikte yaşanabilirse anlamlıdır” diyen Ahmet Aydın, bayram mesajında, “Dayanışma içerisinde, kurbanlarımızı paylaşarak, ikramda bulunarak, aile büyüklerimizin hayır dualarını alarak, çocukları, öksüzleri ve yetimleri sevindirerek bayram sevincini çoğaltmalıyız. Evinde ve yatağında ziyaretçi bekleyen insanlarımızı hatırlamalıyız; kimsesizlerin, ihtiyaç sahiplerinin kapılarını çalmalı, yüzlerinin gülmesine vesile olmalıyız” ifadesini kullandı.

Bayram mesajında Şehitlerimiz ve Gazilerimizi de unutmayan Ahmet Aydın, “Bu bayram vesilesiyle Aziz Şehitlerimize bir kez daha Allah'tan rahmet diliyor, Gazilerimize şükranlarımızı sunuyorum. Bu duygu ve düşüncelerle Antalyalı hemşehrilerimizin mübarek Kurban Bayramı'nı tebrik ediyor, Bayramın, Antalya'mız, ülkemiz, İslam alemi ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını Yüce Allah'tan diliyorum" dedi.

Bayramlaşma merasiminin 3. Bayram Salı Günü Saat;14:00'te il başkanlığında gerçekleştirileceği duyuruldu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gelson Dala Antalyaspor’da
Gelson Dala Antalyaspor’da
Başkan Böcek Kardeş Şehirler Fuarı için Ukrayna’nın Lviv kentinde
Başkan Böcek Kardeş Şehirler Fuarı için Ukrayna’nın Lviv...