JAPONYA UZAK DOĞUDAKİ YAKIN DOSTUMUZ

JAPONYA UZAK DOĞUDAKİ YAKIN DOSTUMUZ

Vali Münir Karaloğlu Japonya’nın Ankara Büyükelçisi AkioMiyajima’yı makamında kabul etti.

04 Ekim 2018 - 11:19Büyükelçi Miyajima’nın ziyaretinden dolayı memnuniyet duyduğunu belirten Vali Münir Karaloğlu, Büyükelçi ile iki ülke arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi adına karşılıklı fikir alışverişinde bulundu.
Vali Münir KaraloğluJaponya’nın Türkiye için uzak doğudaki bir yakın dost, bir yakın komşu gibi olduğuna dikkat çekerek iki ülke arasındaki ilişkilerin tarihi bir derinliği olduğunu ve hem siyasi hem ticari ilişkilerin çok üst düzey olduğunu vurguladı.

Antalya'nın dünyada en çok bilinen turizm destinasyonlarından birisi olduğunu belirten Vali Karaloğlu, Japonya ile Türkiye arasındaki iyi ilişkilerin turizm alanında da geliştirilmesinin önemli olduğunu ve mevcut ilişkilerin iki ülke arasındaki potansiyeli yansıtmadığını ifade etti.

TURİZM İLİŞKİLERİ GELİŞECEK

Japonya’nın Ankara Büyükelçisi AkioMiyajima ise daha öncede Antalya’ya geldiğini ve Antalya’nın çok güzel bir şehir olduğunu söyledi. Büyükelçi aynı zamanda kendisinin Japon vatandaşlarına Antalya’ya gelmeleri için çağrıda bulunduğunu da aktardı. Antalya’ya Japon turistlerin gelmesi adına Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile temasları olduğuna değinen BüyükleçiMiyajıma Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un da bu konuda öncelikli hassasiyetleri olduğunu ve iki ülke arasındaki turizm ilişkilerinin daha da gelişeceğinden ve Antalya’ya gelecek Japon turist sayısının artacağından umutlu olduğunu belirtti.

Kendisinin daha önce bir golf turnuvası münasebetiyle Antalya’ya geldiğini söyleyen Büyükelçi bu ziyaretini de Antalya Film Festivali’nde gösterimi gerçekleşecek bir Japon filmini izlemek için gerçekleştirdiğini aktardı. Daha önceki gelişinde Antalya’nın sportif başarısını, bu gelişinde ise Antalya’yı sahip olduğu çok önemli kültürel ve sanatsal değerleriyle tanıdığını ifade etti. Büyükelçi MiyajimaFilm festivaline Japonya’da çok ünlü olan bir sanatçının da katıldığını ve sanatçının Antalya’yı sevdiği takdirde Japonya’da Antalya’nın tanıtılması adına çok önemli bir figür olabileceğini vurgulayarak, sanatçının Antalya’yı tanıtımına katkı sunmasını amaçladıklarını belirtti.

Vali Karaloğlu sevilen kişilerin ve figürlerin üstünden tanıtım çalışması yapmanın çok önemli olduğuna dikkat çekerek iki ülkenin turizm ilişkilerinin de artacağından ümitli olduğunu vurguladı.
Ziyaretin sonunda Vali Münir Karaloğlu, Büyükelçi Pule Isaac Malefane’ye “Su Altı Cenneti Antalya” kitabını hediye etti.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çandır: 'Seçim bitti geçim zamanı'
Çandır: 'Seçim bitti geçim zamanı'
AKBEM yaz kurslarına yoğun ilgi
AKBEM yaz kurslarına yoğun ilgi