KAHEV’in eğitime desteği sürüyor

KAHEV'in eğitime desteği sürüyor

Türkiye’nin dört bir yanında görev yapan kadın tıp ve diş hekimlerinin eğitime destek amacıyla yola çıkarak kurdukları Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı, ‘Şifa veren ellerden kalem tutan ellere’ sloganıyla hızla büyüyor. Antalya Şehir Kulübü’nde yemek organizasyonunda biraraya gelen kadın hekimler, toplanan bağışla eğitime desteğini sürdürdü. Etkinliğe katılan isimler arasında emekli doktor olan CHP Antalya Eski Milletvekili Mustafa Akaydın da yer aldı.

18 Temmuz 2019 - 23:00 - Güncelleme: 19 Temmuz 2019 - 13:58

KAHEV ile ilgili bilgi veren KAHEV Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi, Yönetim Kurulu Başkanı Demet Orhan Başer, “Vakfımızın her ilde vakfiye grubu çalışmaları var. Antalya çok güçlü olduğumuz bir il ve kadın hekimlerimizin fazla olduğu bir kent. Antalya’da 110 üyemiz var ancak bütün kadın hekimler sosyal medya hesabımızda bize üye durumda bulunuyor. Bugüne kadar yaptığımız işleri sayarsak  50’ye yakın devlet okuluna kütüphane kurduk. Kitapları temin ettik. Türkiye’de 3 robotik laboratuar yaptık. Devlet okullarına müzik ve resim atölyeleri oluşturduk. Bunun dışında Burhaniye’de okul boyama projemiz sürüyor. 30 meslektaşımız Şarköy İlk ve Ortaokulunun boyasını yapıyorlar. Gelecek ay Antalya’da bir okulumuzu boyayacağız. Eğitime desteklerimiz sürecek” diye konuştu. Öte yandan Vakfın yönetiminde yer alan isimler O bir KAHEV meleği yazılı tişörtleri ile dikkat çekti.

2017 yılında sosyal medya platformunda bir araya gelerek maddi imkansızlıklar nedeniyle okuyamayan her yaş grubundan öğrenciye eğitim desteği vermeye başlayan, ardından eğitimin farklı alanlarındaki projelere de destekler sağlayan bir oluşum haline gelen Kadın Hekimler Eğitime Destek Grubu, 2018 yılı itibariyle resmen tescil olarak KAHEV adıyla vakıf olarak faaliyete geçti.

KAHEV HAKKINDA

Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı ilk çalışmaları 2017 yılında 5 kadın hekimin çabası ile başlayan kısa sürede yaklaşık 22 bin kadın hekim katılımcıya ulaşan, 31 Aralık 2018’de resmi gazetede yayınlanarak resmi sürecini tamamlayan bir eğitime Destek Vakfıdır.

KAHEV ile Türkiye’nin her köşesinden ve yurt dışından binlerce kadın hekim, 2017’den bu yana her yaş grubundan toplam 570 öğrencinin hayatına dokunmuştur.

Vakfın amacı okul öncesi ilk orta ve yükseköğretim öğrencileri ile üniversite mezunlarının eğitimine yönelik burs sağlamak, ülkemizin kültürel, bilimsel ve sosyal gelişmesine hizmet etmek, Atatürk ilke ve inkilaplarına bağlı, verimli, etkin ve yüksek düzeyde eğitim hizmetlerinin yerine getirilmesine katkıda bulunmak, eğitim çerçevesi içinde katılımcı bir sivil toplum hareketi yaratmaktır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ANTALYASPOR'DA TOMAS DÖNEMİ
ANTALYASPOR'DA TOMAS DÖNEMİ
İş İnsanları 'Sağlık ve Eğitimi' konuştu
İş İnsanları 'Sağlık ve Eğitimi' konuştu