Karadeniz Mutfağı’nın 2. Şubesi Akdeniz Üniversitesi’nde...

Karadeniz Mutfağı’nın 2. Şubesi Akdeniz Üniversitesi’nde Açıldı

Karadeniz’in benzersiz yemek lezzetlerini Antalyalılarla buluşturmak amacıyla 2017 yılının sonlarında ilk şubesini Antalya Stadyumu’nda açan Karadeniz Mutfağı ikinci şubesini Akdeniz Üniversitesi içindeki Yakut Çarşı’sında açtı.

09 Mayıs 2018 - 20:30

İlk şubesinin açılışında olduğu gibi kentin önemli isimlerini buluşturan Karadeniz Mutfağı'nın açılışını Akdeniz Üniversitesi Rektörü Mustafa Ünal yaptı. Açılışta ayrıca; Antalya Bilim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek, Antalya İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan ve Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu da hazır bulundu.

İşletmesini Yılmaz Sofuoğlu’nun yaptığı Karadeniz Mutfağı; bundan böyle 140 metrekarelik alanıyla Akdeniz Üniversitesi’ndeki Yakut Çarşısında lezzet severlerle buluşacak. Karadeniz'e has yemeklerin yer aldığı lezzet durağı Karadeniz Mutfağı’nın açılışı Karadeniz'e has müzikler ve horon ekibi eşliğinde gerçekleşti.

Kısa zamanda ikinci şubelerini açmaktan dolayı büyük mutluluk duyduklarını belirten Yılmaz Sofoğlu, “Antalya tüm dünyanın lezzetlerinin yer alması gereken bir şehir, biz de Karadeniz lezzetlerini Antalyalılarla buluşturmaya devam ediyoruz. Bu yıl için büyüme hedeflerimiz var. Yakın zamanda inşallah Lara bölgesinde de üçüncü şubemizi açmak gibi bir düşüncemiz var. İnsanların ilgisini, alakası çok güzel biz de elimizden geldiğince onlara karşılık vermeye çalışıyoruz” dedi.

Karadeniz Mutfağı'nın Yakut Çarsı’ndaki şubesine gelen müşteriler; Karadeniz'in Hamsili Pilavı, Kuymak, Laz Böreği, Karalahana Sarması, Akçaabat Köfte, Hamsi Buğulama, Mısır Ekmeği gibi eşsiz lezzetlerini tatma imkanı bulacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
LGS VE YKS ADAYLARINA ÖNERİLER
LGS VE YKS ADAYLARINA ÖNERİLER
Protez Gözle Doğal Görünüm Mümkün !
Protez Gözle Doğal Görünüm Mümkün !