Karadeniz mutfağına horonlu açılış

Karadeniz mutfağına horonlu açılış

Antalya'da Karadeniz fırtınası esti. Kentin önemli isimlerini buluşturan Karadeniz Mutfağı'nın açılışına tulum ve kemençe eşliğinde oynanan horon damgasını vurdu.  İşletme Sahipleri Yılmaz Sofuoğlu ve Mustafa Özgümüş'ün lezzet durağının açılışı Antalya Valisi Münir Karaloğlu tarafından gerçekleştirildi.

27 Kasım 2017 - 20:36 - Güncelleme: 27 Kasım 2017 - 21:07

İşletmesini Yılmaz Sofuoğlu ve Mustafa Özgümüş'ün yaptığı Karadeniz'e has yemeklerin yer aldığı lezzet durağı Karadeniz Sofrası,  Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Antalya Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu, Karadenizliler Dernek Başkanı Halis Ekşi, Yemen Kahveleri Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Çilingiroğlu, çok sayıda iş dünyası ve vatandaşın katılımıyla Karadeniz'e has müzikler ve horon ekibi eşliğinde hizmete açıldı.

 

Açılışta konuşan Antalya Valisi Münir Karaloğlu, "Çok zengin bir ülkeyiz. Her şehrin ayrı ayrı kültürü, lezzeti, şivesi vardır. Rabbimize ne kadar şükretsek azdır. Antalya tüm dünyanın lezzetlerinin yer alması gereken bir şehirdir. Böyle bir dünya şehrinde Karadeniz mutfağı da olmalıdır. Bir iki tane yetmez her yeni müessese Karadeniz mutfağının kök salmasına vesile olacaktır. Antalya'da epeyce Karadenizli var. Buraya çoğu gelmedi ama eminim burayı keşfedeceklerdir. Rabbim işletmecilere bol kazanç versin. Ülkemiz, memleketimiz ve şehrimiz için daha güzel işler yapsınlar" diye konuştu.

 

Vali Karaloğlu kurdele kesiminin ardından lokantayı gezdi. Antalya Stadyumunun zemininde açılan YMY Karadeniz Mutfağı'na gelen müşteriler Karadeniz'in Hamsili Pilavı, Kuymak, Laz Böreği, Karalahana Sarması, Akçaabat Köfte, Hamsi Buğlama, Mısır Ekmeği gibi eşsiz lezzetlerini tatma imkanı bulacak. 

 

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Avusturya’dan Antalya’ya uzanan renkler
Avusturya’dan Antalya’ya uzanan renkler
Türel: ‘Yörük Köyü Boğaçayı’nda yapılacak’
Türel: ‘Yörük Köyü Boğaçayı’nda yapılacak’