’KARARI MAHKEME VERİR’

'KARARI MAHKEME VERİR'

Antalya Büyükşehir Belediyesi encümeninin Konyaaltı Sahil ihalesi ve sözleşmesinin feshine dair aldığı karara dair açıklama yapan yüklenici firma Alkoçlar ve Alse’nin Yönetim Kurulu Başkanı Ender Alkoçlar, kararın siyasi olduğunu, söz konusu idare tarafından alınan tek taraflı kararın uygulanması ilgili mahkemelerin dava süreci sonunda vereceği kararla geçerli olabileceğini söyledi.

22 Ocak 2020 - 09:59

Alkoçlar, “Bugün Antalya Büyükşehir belediye Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada Konyaaltı Sahil projesi ihalesinin belediye Encümen kararı ile tek taraflı olarak fesih edildiği öğrenilmiştir. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile ortaklığımız arasında yapılan 20.04.2018 tarihli kira sözleşmesi, tamamen ihale şartnamesine uygun toplamda 28 yıl süreli olup, bugüne kadar Büyükşehir Belediyesine karşı tüm mükellefiyetlerimiz eksiksiz olarak yerine getirilmiştir. Ortaklığımız ve tüm kiracı işletme paydaşlarımız sözleşme şartlarına uygun faaliyetlerine devam etmektedir. Kusurumuz olmadan tek taraflı yapılan iptal ve oluşturulmaya çalışılan algı operasyonu sonucu uğrayacağımız ticari itibar kaybı için ayrıca dava açılacağı gibi, söz konusu idare tarafından alınan tek taraflı kararın uygulanması ilgili mahkemelerin dava süreci sonunda vereceği kararla geçerli olabilecektir” dedi.

Kararın siyasi olduğunu düşündüklerini  ve Türkiye’nin 70 yıllık turizm markası Alkoçlar tarafından profesyonelce işletilen bir projeyi tekrar eski metruk haline getirmeye kimsenin hakkı olmadığını belirten Ender Alkoçlar, bir çok yasanın ihlal edildiği nitelikte bir suç işlendiğini, şirket olarak tüm yasal süreçlerin başlatılacağını,  konunun adli makamlar nezdinde kısa sürede hakkaniyetle netileceleneceğine inandıklarını söyledi.  

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
YANGINLARA KARŞI DAİMA HAZIRLIKLI OLMALIYIZ
YANGINLARA KARŞI DAİMA HAZIRLIKLI OLMALIYIZ
Mahzuni Şerif’in hayatı sahnelendi
Mahzuni Şerif’in hayatı sahnelendi